System partnerski

Aktualne porównanie

18 Września 2009

Pożyczka Ekspresowa Banku Pekao S.A. (płać jak za kefir) – pod lupą

  • Komentarze 11

Najnowsza odsłona medialnej kampanii promocyjno-reklamowej, podstawowego produktu kredytowego Banku Pekao S.A., czyli „Pożyczki Ekspresowej”, zachęca nas do skorzystania z tej właśnie formy sfinansowania swoich bieżących potrzeb. W reklamie przyrównano dzienny koszt pożyczki do ceny… kefiru. Sprawdźmy czy rzeczywiście jest tak tanio i dla jakich warunków pożyczki, komunikowany slogan reklamowy jest prawdziwy.

Za jaką pożyczkę zapłacimy tyle co za kefir?

Reklamowany kredyt gotówkowy z ratą kapitałowo-odsetkową (w proporcji dzień w miesiącu, czyli 1/30) w wysokości 1,86 zł dziennie, czyli 55,74 zł miesięcznie dotyczy pożyczki w kwocie 1500 zł udzielonej na okres 3 lat (36 miesięcy). Z tej kwoty oczywiście potrącona zostanie jeszcze prowizja w wysokości 75 zł (5% kwoty kredytu), czyli de facto klient otrzyma 1425 zł, co wedle reklamy starczyć ma na nowy telewizor LCD.

Szczegóły oferty

Osoby niezwiązane dotychczas z Bankiem Pekao S.A., które nie zdecydują się na prowadzenie w tym banku konta osobistego (tak zakładając konto mogą liczyć na ekstra preferencje w postaci zerowej stawki prowizji – dla określonych kwot, tj. powyżej 10 000 zł, z okresem spłaty dłuższym niż 2 lata), musza zapłacić 5% prowizji. Nominalne oprocentowanie w skali roku wyniesie 19,99% (konstrukcja ceny to: stopa bazowa i marża banku – czyli przy ewentualnych podwyżkach stóp procentowych NBP przez RPP można nią elastycznie zarządzać – czytaj podwyższać…). Poza tym dla „nowych” klientów niezbędne jest dostarczenie do banku zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Decyzja podejmowana jest tego samego dnia, w którym złożony zostanie kompletny wniosek o pożyczkę. Na wypłatę środków będziemy musieli poczekać minimum jeden roboczodzień .

Jak można wnioskować o pożyczkę?

Kompletując wymagane przez bank dokumenty (zaświadczenie od pracodawcy i ew. inne– wzory tych dokumentów dostępne są na stronie internetowej banku) wniosek o Pożyczkę ekspresową złożyć można za pośrednictwem:Oddziałów Banku Pekao S.A. lub w placówce partnerskiej;

  • Telefonicznej infolinii;

  • Serwisu bankowości elektronicznej – Pekao24

  • SMS-a (pracownik Banku oddzwoni)

W kolejnym kroku wystarczy tylko (jeżeli nie będzie ku temu przeciwwskazań) podpisać umowę i czekać aż środki pojawią się na naszym rachunku bankowym.

Pożyczka do 150 tys. zł ,gwarancja najniższej raty, środki w 1 dzień!

Promocja?!

Stawka prowizji na maksymalnym dopuszczonym prawnie poziomie 5%, oprocentowanie tylko o 0,01pp. niższe niż dopuszcza tzw. Ustawa antylichwiarska (aktualnie 20%, czyli czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP), dla nowych klientów każdorazowy wymóg przedstawienia zaświadczenia z zakładu pracy, relatywnie krotki okres kredytowania (tylko do 60 miesięcy) sprawiają, że bez większych trudności znajdziemy tańszą możliwość sfinansowania naszych bieżących potrzeb (np. „Kredyt na Miarę” Polbanku EFG czy „Kredyt PlusVolkswagen Bank Direct).

Chociaż z drugiej strony, gdy jesteśmy już klientami Pekao S.A, to uzyskać pożyczkę będzie nam łatwiej a jej cena nie będzie aż tak powalająca na kolana jak oferta dla tzw. „klientów z ulicy”…

Tomasz Litwiniuk, Główny analityk

 

porównywarki kredytów gotówkowych TotalMoney.pl

 

 

 

 

  • Komentarze 11

Komentarze

~Mendrau
Opinia z dnia: 18-09-2009

to ja chyba wolę codziennie kefirek z krasnegostawu niż raty ekspresowe )))

odpowiedz
~heweliusz
Opinia z dnia: 18-09-2009

A JAK CENY KEFIRKÓW PÓJDĄ DO GÓRY?! :) TO REKLAMA LIPA ;)

odpowiedz
~Natalka
Opinia z dnia: 22-10-2009

jakie są wasze opinie o krecie gotówkowym pekao? jak dla mnie to plus jest taki, że jest on łatwo przyznawalny w porównaniu do innych. Duże szanse na otryzmanie kredytu są pewnie w PKO BP przy max pożyczce mini racie.

odpowiedz
~Norbi
Opinia z dnia: 22-10-2009

otryzmanie pilnej pożyczki w banku millennium graniczy z cudem, stąd tez opinie powinny tak naprawdę poruszać kwestię przyznawalności. Bo co z tego że ktoś reklamuje brak prowizji i oprocentowanie od 7% jak nikt nie spełni wymogów, żeby taki kredyt dostać.

odpowiedz
~Anonim
Opinia z dnia: 4-09-2010

A ja korzystałam z pożyczki w Pekao i jestem bardzo zadowolona, profesjonalna obsługa, szybko i bez zbędnych formalności, jest dużo różnych ofert , można je dopasować jak najlepiej dla Siebie, tanio i krótko. Polecam szczerze.

odpowiedz
~Ekspresówka Pekao
Opinia z dnia: 10-05-2011

szkoda, że oprócz fajnej reklamy produkt nie jest zbyt tani. w porównaniu kredytów gotówkowych na 10 tys. zł. pozyczka pekao wypada na 15 miejscu.

odpowiedz

Dodaj komentarz

      ile to jest: captcha =   

Znajdziemy tani kredyt bezpłatnie!

Oceń artykuł Pożyczka Ekspresowa Banku Pekao S.A. (płać jak za kefir) – pod lupą

0 / 5
0 głosów
12345

Porównaj kredyty gotówkowe

PLN
mies.

REKLAMY