System partnerski

Aktualne porównanie

Jak uzyskać kredyt hipoteczny z dopłatą?

Preferencyjnych kredytów mieszkaniowych w ramach programu Rodzina na Swoim udziela 21 banków. Warunki kredytowania w każdym z nich są zbliżone – muszą być zgodne z Ustawą o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Nie znaczy to jednak, że nie różnią się między sobą. Zanim więc pójdziesz do banku i wypełnisz wniosek warto sprawdzić, oferta którego z banków będzie dla ciebie najlepsza.

Krok 1

Porównaj w TotalMoney.pl oferty banków według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Porównaj oferty

Zapytaj TotalMoney.pl o jedną lub więcej ofert, które najbardziej Cię interesują. Skontaktujemy się z Tobą lub przekażemy Twoje zapytanie do instytucji finansowych, które wybrałeś. Doradca finansowy partnera TotalMoney.pl pomoże Tobie wybrać ofertę i wypełnić wniosek kredytowy.

Wskazówki

Banki mogą wymagać różnych dokumentów do analizy wniosku kredytowego. Dlatego przed złożeniem wniosku warto upewnić się, że  masz wszystkie dokumenty wymagane przez dany bank. Jeśli o kredyt wnioskuje więcej niż jedna osoba, komplet dokumentów musi złożyć jednocześnie każda z nich.

Krok 2

Podczas rozpatrywania wniosku bank sprawdza kompletność dokumentów i ocenia zdolność kredytową wnioskodawców.

W trakcie analizy wniosku i złożonych wraz z nim załączników, banki mogą wymagać dodatkowych dokumentów np. zrobienia wyceny nieruchomości, badanie wpisów w księdze wieczystej, dostarczenia prawomocnego pozwolenia na budowę, itp.

Wskazówki

Jeżeli zmieniasz pracę, bank może odmówić przyznania kredytu ze względu na brak ciągłości zatrudnienia.

Krok 3

Bank powinien poinformować o pozytywnej lub negatywnej decyzji kredytowej. Jeśli decyzja jest pozytywna, bank poinformuje jakie są następne kroki. Jeśli decyzja będzie negatywna, dokumenty, które załączyłeś do wniosku nie są zwracane.

Wskazówki

W przypadku odmownej decyzji kredytowej, warto zapytać bank o przyczyny odmowy (podane przez bank przyczyny mogą być dla nas cennymi wskazówkami). Trzeba tylko pamiętać, że banki nie są zobowiązane do udzielenia odpowiedzi. Dobrze jest w tym momencie sprawdzić inne oferty i możliwości.

Każdy bank w inny sposób ocenia zdolność kredytową. Brak zdolności w jednym banku niekoniecznie oznacza brak zdolności w innym banku.

Krok 4

Przed podpisaniem umowy kredytowej przeczytaj wszystko dokładnie i sprawdź, czy dane są poprawne i czy  warunki zapisane w umowie są zgodne z tymi, które bank podał w decyzji kredytowej. Jeśli coś się nie zgadza - wyjaśnij wątpliwości z doradcą.

Wskazówki

Sprawdź, czy warunki wypłacenia kredytu spełniają warunki zawarte w umowie kupna nieruchomości. W przeciwnym razie może się okazać, że transakcja nie dojdzie do skutku, a dodatkowo możesz zostać obciążony kosztami zarówno ze strony banku jak i sprzedającego nieruchomość.

Krok 5

Uruchomienie kredytu - sposób i czas uruchomienia kredytu jest zapisany w umowie kredytowej.

Krok po kroku: Rodzina na swoim

Znajdziemy tani kredyt bezpłatnie!

Oceń artykuł Jak uzyskać kredyt hipoteczny z dopłatą?

0 / 5
0 głosów
12345

Porównaj kredyty hipoteczne

PLN
PLN
REKLAMY