System partnerski

Aktualne porównanie

Forum: Pożyczka Bezzwrotna w Idea Bank – pod lupą

Dodaj nowy temat

Pożyczka Bezzwrotna w Idea Bank – pod lupą

Idea Bank, wprowadził na rynek ofertę, którą można nazwać przełomową! Mowa tu o Pożyczce Bezzwrotnej, dzięki której osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą otrzymać nawet 15 tys. złotych na finansowanie bieżącej działalności firmy
Zobacz artykuł

Komentarze

~Iwona
Opinia z dnia: 19-10-2012

wiedziałam, że to jakieś gówno! bezzwrotna pożyczka, którą trzeba spłacić i jeszcze z takimi wysokimi odsetkami! GÓWNO!!!!!

odpowiedz
~enea
Opinia z dnia: 22-10-2012

Kolejna oferta dla naiwnych. Po pierwsze, co może zrobić z taką śmieszną kwotą początkujący przedsiębiorca? A co miesiąc będzie musiał oprócz tych odsetek (wysokich jak cholera) wpłacać do banku 500zł (minimum) + 49zł. Toż on bidaczek na to nie zarobi!

odpowiedz
~maniek
Opinia z dnia: 29-10-2012

Parodia 24% w skali roku daje 3.600zł samych odsetek a wskali 10 lat36.000 zł i oczym tu myśleć prowident pszy nich to pikuś

odpowiedz
~HK
Opinia z dnia: 31-10-2012

Jakaś brudna ta lupa z tytułu, jeśli nie podkreślają najważniejszego - złodziejskich 24%. Oferta naprawdę innowacyjna - w naciąganiu biednych, początkujących naiwniaków.

odpowiedz
~Liczygrosz
Opinia z dnia: 05-11-2012

Lichwa zwsze będzie lichwą nawet pod szyldem banku ...wysokie odsetki 10 lat i napewno nie można spłacić wcześniej

odpowiedz
~ja
Opinia z dnia: 08-11-2012

(..) oprócz tego trzeba podpisać umowę na abonament TaxCare- miesięcznie 230 zł

odpowiedz
~bede
Opinia z dnia: 15-11-2012

powinni zglosic to do nadzoru bankowego czy ochrony konsumentow, Skoro bezzwrotna to ja rozumie ze niczego sie nie zwraca, a tu taka sciema

odpowiedz
~basia
Opinia z dnia: 06-12-2012

hehehe myslalam ze fajna rzecz i wystarczył tylko sobie policzyć i okzauje sie ze muszę sie zgodzic w 100% z poprzednikami : jest to robienie wody z muzgu ludziom na start, wyzysk 10!

odpowiedz
~Maciej
Opinia z dnia: 17-12-2012

Debilna oferta. Szukanie frajerów i tumanów. Nic więcej.

odpowiedz
~liczykrupa
Opinia z dnia: 29-01-2013

W rozmowie telefonicznej zapewniają, że to bezzwrotna pożyczka. Już się umówiłam na rozmowę do banku - raczej nie pójdę! Z pewnością nie pójdę! Dobrze,że weszłam na tę stronę. Straszne draństwo!

odpowiedz
~krycha
Opinia z dnia: 05-02-2013

Witam ja też się prawie umówiłem z tym bankiem dobrze że wszedłem trochę poczytać,tak jak mówicie przez tel.zajebi... ściema też mi to było dziwne za darmo kasa bez okazania się na co mi te pieniążki będą potrzebne NIE SKORZYSTAM,może ktoś mi doradzi jak dostać jakąś dotację na rozwój firmy którą prowadzę dwa lata pozdrawiam wszystkich nie dajcie się zakręcić takim ofertą

odpowiedz
~Przemek
Opinia z dnia: 06-03-2013

Byłem ostatnio w oddziale Banku .Teraz można otrzymać nawet 25.000zł. pożyczki tzw. "bezzwrotnej" w IdeaBnku. Bez dokumentów finansowych bez zaświadczeń o niezaleganiu, formalność do załatwienia w jeden dzień z dowodem osobistym, wygodniej się nie da. Koszt takiej pożyczki jeśli nie zdecydujemy się na program oszczędnościowy z ubezpieczeniem to miesięcznie dużo poniżej 600zł. Umorzenie kapitału w 120 racie lub spłaca całości w dowolnym momencie bez dodatkowych kosztów.

odpowiedz
~AREK
Opinia z dnia: 22-03-2013

To mi przez telefon powiedzieli,że mogę te odsedki spłacić w ciągu roku. Jutro mam spotkanie z konsultantem-nie pujdę. Dziękuję za ostrzeżenie i pozdrawiam.

odpowiedz
~Jarek
Opinia z dnia: 27-03-2013

Witam, rozumiem że każdy może mieć swoje zdanie, ale aby je mieć trzeba obiektywnie przeanalizować sprawę. Nie jest to najtańsza gotówka na rynku ale pamiętajcie Państwo że jest dostępna na oświadczenie (staż firmy to min 1 dzień, bez dokumentów finansowych, bez sprawdzania zdolności klienta). Klient nie rozlicza się z tych wydatków z bankiem. Takie warunki oznaczają dla banku wysokie ryzyko a zatem musi to być uwzględnione w oprocentowaniu. Przy pewnych założeniach spłacania tej pożyczki, przy założeniu że pożyczone pieniądze będą na siebie zarabiać pożyczka nie będzie droga. Jeśli w miesiąc umiemy obrócić kwotą np. 25tyś zł i zarobić na tym powyżej 560zł (tyle wynosi rata dla 25k) to już się nam opłaca. Jeśli macie Państwo już dłuższy staż działalności gospodarczej, jeśli macie dochody i zdolność to oczywiście, że możecie ubiegać się o tańszy kredyt. Ale jeśli nie macie takich możliwości to to może być dobre rozwiązanie. Pozdrawiam

odpowiedz
~kalkulia
Opinia z dnia: 02-04-2013

w sytuacji kiedy faktycznie kapitał ulegnie umorzeniu warto się nad tą ofertą zastanowić. Pożyczając pieniądze na tak długi okres kredytowania też będziemy ponosić bardzo wysokie koszty pożyczki więc ani to szał, ani nic z czego nie można by skorzystać. Fatalnie będzie w momencie kiedy nie spełnimy wszystkich warunków do umorzenia i będziemy musieli na koniec spłacić jeszcze całość. Wiadomo, że jeśli ktoś nie miał stałych miesięcznych wpływów na poziomie minimum 500zł. to nie będzie miał możliwości spłacić jednorazowo 25tys zł. nad tym bank się jeszcze nie zastanawia, ale ciekawe jak rozwiążą takie sytuacje, które z pewnością za te 10lat się pojawią. Ryzyko dla kredytobiorcy jest ogromne i tutaj widzę największe zagrożenie.

odpowiedz
~zorro
Opinia z dnia: 12-04-2013

pożyczka 25 000,00 zł kwota oprocen. 24% rata miesięczna 500,00 zł suma rat 1 rok 6 000,00 zł po 10 latach 60 000,00 zł 60 tyś -25 tyś różnica wynosi 35 000,00 zł 35 000 zł stanowi 140% Pożyczki po 4 latach spłacamy pożyczkę, kolejne 6 to haracz 500 zł miesięcznie nie wiadomo za co? bo chyba nie ryzyko banku, zwłaszcza jak pożyczka jest ubezpieczona. Ktoś tam napisał, że wystarczy jak obróci kwotą 25 tys zł i zarobi 500 na miesiąc. 500 zł to 2% + jakiś zysk chciaż 1% to razem 3% miesięcznie, całkiem nieżle trzeba nimi obracać, może niech ten kolega poda sposób jak pewnie wyciągnąć 3% z 25 tyś na miesiąc, chyba że kupimy sobie betoniarkę szpadel i wiertarkę i będziemy za.... tydzień na ratę dla banku i tak przez 10 lat :D. Trzeba też pamiętać, że 10 lat musimy prowadzić w banku konto + 500 zł wpływ na nie, ciekawe jakie warunki prowadzenia tego konta...pewnie kolejne opłaty. 10 lat abonamentu z TaxCare, 10 lat prowadzenia firmy. Nawet bandzior z Pruszkowa nie miałby serca, żeby wpuszczać ludzi w taki kanał.

odpowiedz
~T.
Opinia z dnia: 24-04-2013

JEDNAK PRAWDĄ JEST TO ŻE NIC W ŻYCIU ZA DARMO NIE OTRZYMASZ , CHYBA ŻE ...............DOL

odpowiedz
~erisa
Opinia z dnia: 03-05-2013

WITAM MAM OKAZJE ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ O CHARAKTERZE GASTRONOMICZNYM TYPU PIZZERIA A,LA RESTAURACJA .Lokal ten przejmuje od kuzyna,który swą działalność przenosi do innej miejscowości.Wszystko w tym lokalu zostawia wyposażenie,wystrój reklamę itd. jedynie chce zwrot za urządzenia AGD ok.15000 zł z opcja negocjacji.1000 zł opuszcza jest stratny na ok.38000 zł .Owy właściciel nie kwapił się,aby należycie funkcjonował mu ta działalność w obecnym miejscu więcej miał LOKAL ZAMKNIĘTY,NIŻ OTWARTY i tym sposobem zraził klientów,których nie brakowało.Zbytnio to on się nie wysilił ,nie stworzył nowych możliwości ,nowych atrakcji o poszerzenie usług ,bo jak stwierdził nie miał na to czasu i głowy.Ludzie się domagają,aby w lokalu organizować przyjęcia okolicznościowe,dancingi i inne atrakcje,jakich nie miał do tej pory. Ogromne zainteresowanie jest właśnie na zorganizowanie zabaw tanecznych,w okolicy nie ma dyskotek ani tam innych atrakcji,młodzież oraz starsi bardzo lubi się bawić przy miłej atmosferze i dobrej muzyce,tego im brakuje zwłaszcza w okresie letnim. Znam się na gastronomii kończyłam technikum usług gastronomicznych,oraz liczne kursy. Pierwszy raz przymierzam się do własnej działalności dotychczas pracuję na etacie od kilkunastu lat,ale teraz jak mam okazję szefować innym czemusz nie spróbować ,zaryzykować. Własnie i z tego względu na rozszerzenie oferty w lokalu wysłałam formularz do IDEA BANKU bo niby proponują pożyczkę na start dla nowych firm jak i tych funkcjonujących mikro firm..Mają w swej ofercie bez zwrotną pożyczkę do 25000 zł na start,zaproszono mnie na spotkanie w oddziale,aby mi przedstawiono czarno na białym ich ofertę od a do z Jak wspomniał doradca od tej kwoty wymagane są spłaty odsetek,po waszych wypowiedziach ,które są dla mnie ważne i istotne,mam wątpliwości co do oferty tego banku,nie wiem teraz co zrobić a lada dzień przejmę lokal pod koniec maja z początkiem czerwca to tak nagle,niespodziewanie zakomunikowano mi,iż lokal własnie mi chce odstąpić [chodź sam go wynajmuje od pewnej biznesmenki] Poradźcie mi drodzy coś czy warto sobie głowę zawracać tym bankiem,czy zwrócić się do tego banku o bez zwrotną pożyczkę na ten cel,czy ktoś osiągnął taką pożyczkę i jakie ma opinie,spostrzeżenia,dodam,że firma TAXI CARE wydzwaniają bez przerwy czy,aby nie pomóc w założeniu działalności ,że służą prowadzeniem całej księgowości,na siłę się wciskają,wiem że współpracują z IDEA BANKIEM .Doradcy są tak natarczywi,że nie chce się telefonów odbierać.Ja wiem,komu mam powierzyć prowadzenie pełnej księgowości,sprawdzonej cieszącym się biurem rachunkowym,czy muszę z tą firmą mieś styczność, jeśli zadam się z IDEA BANKIEM?Zależy mi na wyczerpującej wiadomości,bo stoję w miejscu a czas nagli,a te komentarze są niepokojące. Pozdrawiam Marylka

odpowiedz
~ola
Opinia z dnia: 08-05-2013

" WITAM MAM OKAZJE ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ O CHARAKTERZE GASTRONOMICZNYM TYPU PIZZERIA A,LA RESTAURACJA .Lokal ten przejmuje od kuzyna,który swą działalność przenosi do innej miejscowości.Wszystko w tym lokalu zostawia wyposażenie,wystrój reklamę itd. jedynie chce zwrot za urządzenia AGD ok.15000 zł z opcja negocjacji.1000 zł opuszcza jest stratny na ok.38000 zł .Owy właściciel nie kwapił się,aby należycie funkcjonował mu ta działalność w obecnym miejscu więcej miał LOKAL ZAMKNIĘTY,NIŻ OTWARTY i tym sposobem zraził klientów,których nie brakowało.Zbytnio to on się nie wysilił ,nie stworzył nowych możliwości ,nowych atrakcji o poszerzenie usług ,bo jak stwierdził nie miał na to czasu i głowy.Ludzie się domagają,aby w lokalu organizować przyjęcia okolicznościowe,dancingi i inne atrakcje,jakich nie miał do tej pory. Ogromne zainteresowanie jest właśnie na zorganizowanie zabaw tanecznych,w okolicy nie ma dyskotek ani tam innych atrakcji,młodzież oraz starsi bardzo lubi się bawić przy miłej atmosferze i dobrej muzyce,tego im brakuje zwłaszcza w okresie letnim. Znam się na gastronomii kończyłam technikum usług gastronomicznych,oraz liczne kursy. Pierwszy raz przymierzam się do własnej działalności dotychczas pracuję na etacie od kilkunastu lat,ale teraz jak mam okazję szefować innym czemusz nie spróbować ,zaryzykować. Własnie i z tego względu na rozszerzenie oferty w lokalu wysłałam formularz do IDEA BANKU bo niby proponują pożyczkę na start dla nowych firm jak i tych funkcjonujących mikro firm..Mają w swej ofercie bez zwrotną pożyczkę do 25000 zł na start,zaproszono mnie na spotkanie w oddziale,aby mi przedstawiono czarno na białym ich ofertę od a do z Jak wspomniał doradca od tej kwoty wymagane są spłaty odsetek,po waszych wypowiedziach ,które są dla mnie ważne i istotne,mam wątpliwości co do oferty tego banku,nie wiem teraz co zrobić a lada dzień przejmę lokal pod koniec maja z początkiem czerwca to tak nagle,niespodziewanie zakomunikowano mi,iż lokal własnie mi chce odstąpić [chodź sam go wynajmuje od pewnej biznesmenki] Poradźcie mi drodzy coś czy warto sobie głowę zawracać tym bankiem,czy zwrócić się do tego banku o bez zwrotną pożyczkę na ten cel,czy ktoś osiągnął taką pożyczkę i jakie ma opinie,spostrzeżenia,dodam,że firma TAXI CARE wydzwaniają bez przerwy czy,aby nie pomóc w założeniu działalności ,że służą prowadzeniem całej księgowości,na siłę się wciskają,wiem że współpracują z IDEA BANKIEM .Doradcy są tak natarczywi,że nie chce się telefonów odbierać.Ja wiem,komu mam powierzyć prowadzenie pełnej księgowości,sprawdzonej cieszącym się biurem rachunkowym,czy muszę z tą firmą mieś styczność, jeśli zadam się z IDEA BANKIEM?Zależy mi na wyczerpującej wiadomości,bo stoję w miejscu a czas nagli,a te komentarze są niepokojące. Pozdrawiam Marylka" nie jestem specjalistą, ale nawet z powyższych komentarzy (i innych znalezionych w internecie, np: http://samcik.blox.pl/2013/02/Krytyka-dala-im-do-myslenia-Bezzwrotna-pozyczka.html) wydaje mi się, że "pożyczka bezzwrotna" to bardzo zły pomysł. Możesz mieć trudności ze spełnieniem kryteriów "bezzwrotności" [obecnie to m.in.: min. 1000zł (miesięcznie) wpływu na obowiązkowy rachunek w Idea Banku, brak opóźnienia w spłacaniu odsetek (1 spóźnienie na 120 rat i nie ma szans na "bezzwrotność"); nie ma już za to chyba wymogu abonamentu w Tax Care]. A jeśli do pożyczki, która i tak wyjściowo jest droga (odsetki i inne opłaty), doliczy się zwrot kapitału, to jest naprawdę złodziejska. Na twoim miejscu spróbowałabym uzyskać "normalną" pożyczkę, o ile posiadasz zdolność kredytową. (Może w tym celu warto, o ile masz kogo poprosić o tymczasową pomoc w prowadzeniu lokalu) początkowo nie rezygnować z etatu (o ile to możliwe)? Jeśli lokal jest w gminie wiejskiej lub miejsko-wiejskiej, może warto też sprawdzić czy dostępne są jakieś dopłaty unijne? (Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś - poszukaj w internecie, zajrzyj np na http://ksow.pl).Mam nadzieję, że doczekasz się tu jeszcze porady kogoś bardziej kompetentnego :) Tymczasem życzę powodzenia!

odpowiedz
~Kris Kros
Opinia z dnia: 14-05-2013

Jejku - kurde dzięki wielkie przeogromne wszystkim Tym co zgłębili ten temat Lichwy w Bezzwrotnej Pożyczce. Osobiście już się prawie napaliłem jak bezzębny na suchary, ale nie wiedziałem że w tych sucharach to jeszcze żwiru dosypali. Nie ma bata - Nie BioreJeszcze raz wielkie dzięki

odpowiedz
~zawiedziona
Opinia z dnia: 16-05-2013

Witam i ostrzegam WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW w Polsce jak najdalej od tego banku.Ja niestety już wtopiłam.Prowadzę firmę 2 lata i chciałam rozwinąć skrzydła ale mi je przycięto.Załatwianie kredytu to procedura długa,załatwiałam kredyt ponad miesiąc.Ogłupiająca rozmowa z doradcą i brak konkretnych odpowiedzi na pytania.Całe mnóstwo papierów do podpisania .KREDYTOBIORCA musi ubezpieczyć pożyczkę w TU EUROPA.Jeżeli jest to kwota pożyczki 25000.00 to rata wynosi 344.miesięcznie, natomiast rata ubezpieczenia to 566.00 prosty rachunek-910.00 -W skali roku to 10920.00 10 lat spłaty 109200.00 LICHWA niesamowita.Potem czeka się na przelew 2 tygodnie ,na kartę do bankomatu 2 tygodnie.Z konta pobrana jest kwota 7500.00 dla TU EUROPA.Po interwencji telefonicznej doradca wysyla mi na e mail umowy.W kwietniu dociera do mnie pismo z TU EUROPA o braku skladki i przypomnienie o uregulowaniu do 7 dni.Natomiast wczoraj IDEA BANK grozi zerwaniem umowy.NO i w czym problem.DO DZIS 15.05.2013 nie mam umowy z TU EUROPA i z IDEA BANK pomimo zapewnienia doradcy że dokumenty wysyła do Warszawy i po podpisaniu zaraz je otrzymam.Pozostaje mi teraz korespondencja z bankiem i towarzystwem ubezpieczeniowym.NIE wykluczone że napisze do p.Sklepowicza i skarge na działania doradcy.Kochani tragedia.Odsyłam na ebroker opinie o IDEA BANK 200 negatywnych opinii i jeszcze raz ostrzegam.........

odpowiedz
~bankowiec

szukam taniego kredytu na start, niestety kredyty IDEA BANK to kredyty lichwiarskie dla imbecylów którzy nie znają się na ekonomii, sam pracuję w banku ponad 6 lat... dziś byłem w oddziale, zjechałem doradcę ponieważ próbował stosować na mnie techniki sprzedaży, wmawiając mi ,że oprocentowanie 11% dla firm to mało... CI którzy nie znają się zbytnio na ekonomii może i wezmą, ale szybko się poznają, na tej lichwie, OSOBIŚCIE UWAŻAM ,ŻE JEST TO PRZESTĘPSTWO !! informowanie o bezzwrotnej pożyczce i nie informowaniu o RSSO !! dziwię się ,że nikt tego nie zgłosił do KNF, swoją drogą sam napiszę do KNF w tej sprawie,

odpowiedz
~bankowiec

" szukam taniego kredytu na start, niestety kredyty IDEA BANK to kredyty lichwiarskie dla imbecylów którzy nie znają się na ekonomii, sam pracuję w banku ponad 6 lat... dziś byłem w oddziale, zjechałem doradcę ponieważ próbował stosować na mnie techniki sprzedaży, wmawiając mi ,że oprocentowanie 11% dla firm to mało... CI którzy nie znają się zbytnio na ekonomii może i wezmą, ale szybko się poznają, na tej lichwie, OSOBIŚCIE UWAŻAM ,ŻE JEST TO PRZESTĘPSTWO !! informowanie o bezzwrotnej pożyczce i nie informowaniu o RSSO !! dziwię się ,że nikt tego nie zgłosił do KNF, swoją drogą sam napiszę do KNF w tej sprawie," oczywiście kredyty idea bank są oprocentowane 24% w skali roku a całkowite RSSO wynosi jakieś 300 % bierzemy 25 spłacamy 60-70 tys,

odpowiedz
~Sara
Opinia z dnia: 10-06-2013

Wielkie dzięki za ostrzeżenia - a Idea bank w końcu powinien sobie wziąć do serca przysłowie: bujać to my, ale nie nas, tak łatwo nie wyprowadzą nas w las. pozdrawiam wszystkich dzielących się uwagami:)

odpowiedz
~18
Opinia z dnia: 21-06-2013

Przekręt w sprawie karty debetowej !Zamiast niej otrzymałem kartę płatniczą z kontem.O debecie nie ma mowy.

odpowiedz
~Grzegorz
Opinia z dnia: 24-06-2013

OSTRZEGAM! Problemy z bankowością internetową, znikająca historia konta, obsługa reklamacji po 2-3 miesiącach po wielokrotnym nagabywaniu pismami i telefonem. Dodatkowo w przypadku kredytów radzę uważnie czytać wszystkie umowy i żądać wszelkich wpisów zabezpieczających kredytobiorcę, ponieważ bank w każdej umowie czy aneksie stara się przemycić niby błąd, ale zawsze na waszą niekorzyść. Błędy typu w/g banku VAT od kwoty 11.000 wynosi 12.000 są na porządku dziennym. Ponadto na reklamację zapisu umowy twierdzą, że wyliczenia są prawidłowe:) opóźnienia w wypłatach transz i narażanie w ten sposób klienta na realne straty są na porządku dziennym. Brak możliwości załatwienia czegokolwiek bez wielokrotnego reklamowania, wydzwaniania i robienia burd w oddziale również jest codziennością w tym pseudobanku. Moja konkluzja omijać z daleka i nie dać się złapać tak jak ja.

odpowiedz
~miki
Opinia z dnia: 02-07-2013

Ja biore kredyt gotowkowy z BZWBK na 20tys zł na 6 lat i rata kredytu z odsetkami wynosi 567zł wiec nie wiem co to za super oferta tego idea banku

odpowiedz
~kwama
Opinia z dnia: 11-07-2013

Piszecie bzdury - nie da wam żaden bank nawet tych 15 tys bez miliona zaświadczeń i poświadczeń, a zapominacie że te 500 zł miesięcznie odliczasz od dochodu bo jest kosztem i zmniejsza to podatek o kwotę 95 zł. Co przy małej firmie ma znaczenie, a poza tym nic nie ma za darmo. W roku zostaje 1140 zł , a w 10 latach 11.400,- Odejmij to od 25.000 i wtedy policz stan faktyczny.

odpowiedz
~myśląca
Opinia z dnia: 12-07-2013

nie ma mozliwości wcześniejszej spłaty- przymus płacenia odsetek przez 10 lat po 550 zł miesięczne( przy 25 tys.) + co miesiąc 1000 zl obrót, a po 10 latach tak musisz spłacić pożyczony kapitał 25tys. w jednej racie.Czyli razem 66000 tys odsetki 25tys kapitał=91000tys. SKANDAL!

odpowiedz
~toms
Opinia z dnia: 12-07-2013

umówiłem się na spotkanie z doradcą na poniedziałek. Na szczęście zdążīłem trafić na to forum. Dzięki!

odpowiedz
~kmm
Opinia z dnia: 16-07-2013

z punktu widzenia osoby ktora prowadzi działalnosc gosp i placi podatki nei wyglada to az tak zle jesli wezmiemy pod uwage ze rate kredytu czyli w tym przypadku odsetki wrzucamy w koszty działalnosci to placimy o tyle mniej podatku wiec co to za roznica czy zaplacimy 300 zł do budzetu panstwa ? czy 300 zł do banku ? budzet nam nie pozyczy do obrotu 15 czy 25 tys uwazam to za ciekawa proopozycje , pytanie czy mozna spłacic pozyczke w dowolnym momencie ( oddac kapitał 15 lub 25 tys ) zagrożenie widze w w terminowosci spłat przez 10 lat i pilnowaniu wniosku o umożenie pozyczki

odpowiedz
~SPS
Opinia z dnia: 19-07-2013

"z punktu widzenia osoby ktora prowadzi działalnosc gosp i placi podatki nei wyglada to az tak zle jesli wezmiemy pod uwage ze rate kredytu czyli w tym przypadku odsetki wrzucamy w koszty działalnosci to placimy o tyle mniej podatku wiec co to za roznica czy zaplacimy 300 zł do budzetu panstwa ? czy 300 zł do banku ? budzet nam nie pozyczy do obrotu 15 czy 25 tys uwazam to za ciekawa proopozycje , pytanie czy mozna spłacic pozyczke w dowolnym momencie ( oddac kapitał 15 lub 25 tys ) zagrożenie widze w w terminowosci spłat przez 10 lat i pilnowaniu wniosku o umożenie pozyczki"Nie masz zielonego pojęcia o rozliczeniach podatkowych - odliczasz z odsetek tylko 18% lub 19% podatku dochodowego (w zależności od formy opodatkowania). Tak więc 300zł spłaty no nie 300zł mniej podatku dochodowego. ...........

odpowiedz
~JJ
Opinia z dnia: 23-07-2013

" Lichwa zwsze będzie lichwą nawet pod szyldem banku ...wysokie odsetki 10 lat i napewno nie można spłacić wcześniej" no ale kurde co chcesz splacac wczesniej ? przeciez pozyczka jest bezzwrotna :D

odpowiedz
~koko
Opinia z dnia: 29-07-2013

Czytam i oczom nie wierzę. Mam w IB konto firmowe, na co dzień korzysta z netu i jakoś nigdy nic mi się nie zawiesiło. Miałam kilka reklamacji związanych ze zjedzeniem karty lub pieniędzy przez bankomat. Owszem czekałam 60 dni, ale to standard, który obowiązuje w każdym banku. Nikt mi nie utrudniał złożenia reklamacji a pieniążki w swoim czasie wracały na konto. Zresztą to nigdy nie była wina banku tylko właściciela bankomatu.Kredytów bankowych nie biorę, bo zawsze trzeba je spłacać z nawiązką i nie ma znaczenia, który bank je pożyczy. Jeśli ktoś próbuje na dzień dobry skredytować swoją działalność, to albo jest już zaprawionym w bojach "własnego biznesu" wygą albo kamikadze. Wiadomo, że pożyczone nam pieniądze powinniśmy dobrze zainwestować - na tyle dobrze, żeby potem ich spłata była dla nas drobnostką. A kredyt na dzień dobry w przypadku IB bardziej przypomina inwestycję bankowców w nasz biznes niż tradycyjną pożyczkę. Gdyby zamiast banku, te pieniądze pożyczył nam szwagier, to też chciałby z nich mieć jakiś zysk - udziały w naszym zysku.

odpowiedz
~ubawiony
Opinia z dnia: 29-07-2013

" Czytam i oczom nie wierzę. Mam w IB konto firmowe, na co dzień korzysta z netu i jakoś nigdy nic mi się nie zawiesiło. Miałam kilka reklamacji związanych ze zjedzeniem karty lub pieniędzy przez bankomat. Owszem czekałam 60 dni, ale to standard, który obowiązuje w każdym banku. Nikt mi nie utrudniał złożenia reklamacji a pieniążki w swoim czasie wracały na konto. Zresztą to nigdy nie była wina banku tylko właściciela bankomatu.Kredytów bankowych nie biorę, bo zawsze trzeba je spłacać z nawiązką i nie ma znaczenia, który bank je pożyczy. Jeśli ktoś próbuje na dzień dobry skredytować swoją działalność, to albo jest już zaprawionym w bojach "własnego biznesu" wygą albo kamikadze. Wiadomo, że pożyczone nam pieniądze powinniśmy dobrze zainwestować - na tyle dobrze, żeby potem ich spłata była dla nas drobnostką. A kredyt na dzień dobry w przypadku IB bardziej przypomina inwestycję bankowców w nasz biznes niż tradycyjną pożyczkę. Gdyby zamiast banku, te pieniądze pożyczył nam szwagier, to też chciałby z nich mieć jakiś zysk - udziały w naszym zysku." Otwierają firmy po kursach robionych w PUP i myślą, że bank to instytucja charytatywna, która zamierza wyrzucać w błoto pieniądze wkładane w "biznes na próbę", otwierany bez pomysłu, bez profesjonalnej analizy rynkowej, bez planu rozwoju - na zasadzie może się uda a jak się nie uda, to zamkniemy. Tyle, że to są pieniądze ludzi, którzy zakładają w tym banku lokaty i też chcieliby na nich zarobić. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to lepiej mu będzie kiedy w PUPie nadal będzie pobierać zasiłek dla bezrobotnych, bo myśląc w ten sposób, nie nadaje się nawet na pracownika a co dopiero na pracodawcę.

odpowiedz
~gość
Opinia z dnia: 14-08-2013

" JEDNAK PRAWDĄ JEST TO ŻE NIC W ŻYCIU ZA DARMO NIE OTRZYMASZ , CHYBA ŻE ...............DOL" A i nie masz tego dołu bo trzeba go wykupić i to albo ty zrobisz albo rodzina

odpowiedz
~musa
Opinia z dnia: 22-08-2013

Szukasz kredytu, aby sfinansować swoje małe i duże firmy, pomożemy Ci uzyskać dużą kwotę pieniędzy pragnienie dla Twojej firmy, oferujemy pierwszy biznes klasy i pożyczki komercyjnej w celu umożliwienia małych firm skala osiągnąć sukces w pozyskiwaniu założyć lub refinansowania ich działalności Bad Ocena akceptująca i słabe wyniki firmy są accepted.apply dziś via email: toploanoffer12@gmail.com

odpowiedz
~musa

Witam Czy jesteś w poszukiwaniu legit pożyczki? Tired of Szukam pożyczek i kredytów hipotecznych? Czy zostały odrzucone przez swoich banków? Wtedy twój finansowych uraz jest ponad Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek od $ 3,000.00 min. do $ 10.000.000,00 Max.at 3% rate.We odsetki są certyfikowane i wiarygodne. możemy pomóc przy finansowym assistance.if zainteresowani mają wrócić do nas na e-mail: toploanoffer12@gmail.com

odpowiedz
~musa

Możesz otrzymać skrócony i niezawodne pożyczki @ 3% stopy procentowe w celu zaspokojenia codziennych finansowe oferują pożyczki needs.We wszystkich rodzajów dostępnych pożyczek gotówkowych do połowy 5 crores z rozsądnych warunkach. Skontaktuj się z nami teraz. Wszystko rodzaj dużych pożyczek dostępnych przeciwko własności, projektów z rozsądnych warunkach. Skontaktuj się z nami teraz. toploanoffer12@gmail.com

odpowiedz
~lilus29
Opinia z dnia: 09-09-2013

witam chciałam ubiegac sie o pozyczke w idea banku 25tysiecy okazalo sie ze mam czysty bik ale jestem w rejestrze długow i bank chcial zabespieczenia w postaci mieszkania wiec pomyslalam super dostane wiecej niz 25 tysiecy moze nawet 50 tyisecy z takim zabespieczeniem firma taxcar wypelnila wniosek zalozylam firme taka jaka chcieli zrobili zdjecia mieszkania i czekalam na wiadomosc co sie okazalo bank odmowil pozyczki narazili mnie na koszta typu zalozenie firmy placenia skladek i tak dalej bank oszkuje ludzi i to strasznie obiecuja a przedewszystkim firma taxicar banda oszustow tylko nie wiem dlaczego jaki maja w tym interes przestrzegam wszystkich ludzi.

odpowiedz
~lek.stom38
Opinia z dnia: 17-09-2013

Czytając to wszystko polecam FM bank i zwłaszcza od pośredników - pomimo opłaty za pośrednika otrzymałem kredyt w którym rzeczywiste oprocentowanie nie przekracza 9 %, a ponieważ to firmówka odsetki sobie wrzucam w koszta .. nie bez powodu to najlepszy kredyt firmowy wg .Forbsa . każdy kredyt trzeba spłacać i każdy kosztuje ale fm jest chyba w tym momencie najlepszym rozwiązaniem .

odpowiedz
~lek.stom38
Opinia z dnia: 17-09-2013

" " szukam taniego kredytu na start, niestety kredyty IDEA BANK to kredyty lichwiarskie dla imbecylów którzy nie znają się na ekonomii, sam pracuję w banku ponad 6 lat... dziś byłem w oddziale, zjechałem doradcę ponieważ próbował stosować na mnie techniki sprzedaży, wmawiając mi ,że oprocentowanie 11% dla firm to mało... CI którzy nie znają się zbytnio na ekonomii może i wezmą, ale szybko się poznają, na tej lichwie, OSOBIŚCIE UWAŻAM ,ŻE JEST TO PRZESTĘPSTWO !! informowanie o bezzwrotnej pożyczce i nie informowaniu o RSSO !! dziwię się ,że nikt tego nie zgłosił do KNF, swoją drogą sam napiszę do KNF w tej sprawie," oczywiście kredyty idea bank są oprocentowane 24% w skali roku a całkowite RSSO wynosi jakieś 300 % bierzemy 25 spłacamy 60-70 tys," ha a ja ma w fm firmówke na 9% z prowizja baku bez dodatkowych opłat a oprocentowanie sie tam zaczyna juz od 7,5 % radzę sie rozejrzeć !!!!! to napewno cos znajdziesz

odpowiedz
~AktualnyKlient
Opinia z dnia: 24-09-2013

I jeszcze kilka słów o pożyczce bezzwrotnej oferowanej przez TaxCare we współpracy z IDEA Bankiem:Kwota pożyczki bezzwrotnej 25 000 PLNLiczba rat - 120 Oprocentowanie - 15%Kapitał stały 25 000 PLN do ostatniej raty Rata odsetkowa - zmienna około 310 PLN Ubezpieczenie (obowiązkowe !!!) - 247,50 PLNW sumie około 560 PLN miesięcznie co daje na przestrzeni całego okresu kredytowania 67 200 PLN !!! Dodając do tego 25 000 PLN w przypadku niespełnienia warunków zawartych w umowie:92 200 PLN !!!!!Oczywiście brak możliwości skrócenia okresu kredytowania. Trzeba płacić całe 10 lat.Warunki do spełnienia: 1) Posiadanie rachunku w IDEA Banku na którym będą minimalne wpływy miesięczne 1 000 PLN 2) Spłata wszystkich 120 rat odsetkowych wraz z ubezpieczeniem w wyznaczonym terminie. 3) Złożenie wniosku o zwolnienie z długu do banku nie wcześniej niż w dniu zapłaty 119 raty odsetkowej ale nie później niż 14 dni przed terminem płatności ostatniej raty (czemu aż tak precyzyjnie? Czyżby bank liczył na przeoczenie dłużnika?). 4) Po zapłacie ostatniej raty odsetkowej bank ma złożyć dłużnikowi oświadczenie potwierdzające wykonanie powyższego (??? Czyżby to oznaczało, że bank może odmówić umorzenia długu ???).W każdym razie w przypadku spełnienia warunków całkowite oprocentowanie to 170 % W przypadku ich nie spełnienia to 270 %Bądź mądry - wybierz sam ...

odpowiedz
~kamil_k
Opinia z dnia: 25-09-2013

Witam, Jestem zainteresowany tą pożyczką ale widzę, że padają tu trochę skrajne opinie, np. ostatnia wypowiedź "oprocentowanie to 170%". Jak można podawać oprocentowanie w skali 10 lat? Powinno się przecież operować oprocentowaniem w skali roku?

odpowiedz
~merblue
Opinia z dnia: 02-10-2013

Wiecie co. Po przeczytaniu wszystkich wpisów mam wrażenie ze ludzie którzy chcą ubiegać się o kredyt- bujają w obłokach. Tu szczególnie nowi przedsiebiorcy. Kredyt to zobowiązanie do którego trzeba się nalezycie przygotować, przemysleć, przeanalizować sytuacje firmy i decydować sie na cos na co nas stac. Pozyczka bezzwrotna jest alternatywą dla nowych firm. Serio. Gdzie WY ludzie żyjecie? Banki nie zajmują się działalnością charytatywną. NARZEKACIE, PSIOCZYCIE, I WSZYSTKO ZLE. TYLKO NA JAKIM SWIECIE MACIE COS ZA DARMO? NO PYTAM, GDZIE ?

odpowiedz
~liipa
Opinia z dnia: 16-10-2013

ludzie , trzymajcie sie z dala od "banków" tego CZ., bo napłacicie się jak głupi!! Sa inne banki , mniej lichwiarskie

odpowiedz
~Magda
Opinia z dnia: 25-10-2013

Wzięłam kredyt 25000 na nową działalność w kwietniu, ale właśnie szukam nowego banku, ponieważ chcę z Idei uciec, dlaczego: 1) opłaty: konto ponad 30 zł/ miesiąc - w tym jest jakieś ubezpieczenie, karta płatniczą około 10 zł/ miesiąc 2) co do raty ok 560 zł/ miesiąc: składa się z odsetek bankowych ok 250 zł/ miesiąc i reszty - kolejnego ubezpieczenia czyli tylko połowę wartości tego co mówi doradca wrzucicie w koszta, ubezpieczenie jest NAPISANE w harmonogramie spłat. 3) musicie podpisać umowę na trzecie ubezpieczenie na życie i emeryturę to kosztuje mnie ok 150 zł/ miesiąc na 10 lat 4) Dodatkowo miałam dostać 1000 zł za jakieś konto, ale to było przed podpisaniem umowy i tym miał się zająć doradca, po dwóch miesiącach dzwonienia do niego znudziło mi się i odpuściłam te pieniądze 5) nie mogę płacić PAYPAL czy PAYU, ponieważ coś nie działa, po kilku telefonach, dwóch reklamacjach i żadnej odpowiedzi też mi się znudziło i płacę z mojego drugiego konta w PKO, ponieważ tam to działa 6) Na koniec, robię bardzo dużo przelewów a ostatnio nie poszły dwa za faktury terminowe, zrobiłam to poprawnie, czyli wpisałam danie drugiej strony, dostałam smsa, wpisałam go, dostałam informację że przelew został zrealizowany, po terminie mój dostawca odzywa się do mnie że czeka na pieniądze, oczywiście jestem pewna że zapłaciłam, ponieważ sama to robiłam, czemu tak się stało, ciężko powiedzieć na infolinii nie przeszłam weryfikacji, podałam wszystkie dane NIP, PESEL, nazwisko matki, adres i coś tam jeszcze a tak naprawdę ludzie którzy tam pracują nie mieli pojęcia o czym mówię, przez co obraziłam się już ostatecznie Podsumowanie: wolę normalny kredyt z ratą odsetkową i kapitałem, niech bank sobie zarabia na nie, ale uczciwie Pozdrawiam Wszystkich Magda

odpowiedz
~Krysia
Opinia z dnia: 05-11-2013

witam, Ludzie piszecie okropne rzeczy o tej pożyczce ale pomyślcie od strony banku o tym Ktoś kto bierze taki kredyt powinien wiedzieć jak liczyć koszty kredytu osoba która zrobiła opis przede mną przedstawiła ten produkt z gorszej strony. Jak najbardziej odsetek wychodzi 67 200 PLN ale przypominam że jest kredyt firmowy i kredytobiorca całość wrzuca sobie w koszty prowadzenia działalności. Czyli koszt zmniejsza nam się do 55 104 PLN przy założeniu że płaci 18% podatku. Dodatkowo jeśli będzie ładnie spłacać to przy umorzeniu długu tak naprawdę jego koszt kredytu na 10 lat będzie wynosił 30 104 PLN ponieważ dostał na początku 25 000 PLN. Czyli realny miesięczny koszt to 250,86.Nie można skrócić okresy kredytowania ale można spłacić ją wcześniej. Wtedy kosztem klienta są tylko odsetki które spłacał i 5% za wcześniejszą spłatę kapitału jeżeli spłaca przed upływem 60 miesięcy. Po 60 miesiącach nie płaci nic za wcześniejszą spłatę. Oczywiście 25000 PLN musi oddać ale może to zrobić w każdej chwili nawet po miesiącu bo znam i takie przypadki.Koszt kredytu jest wysoki ze względu na wysokie ryzyko jakie ponosi. Bank trochę ryzykuje dając kredy osobie która dopiero co otworzyła działalność i bierze kredyt na oświadczenie.

odpowiedz
~Bob
Opinia z dnia: 12-11-2013

" Wiecie co. Po przeczytaniu wszystkich wpisów mam wrażenie ze ludzie którzy chcą ubiegać się o kredyt- bujają w obłokach. Tu szczególnie nowi przedsiebiorcy. Kredyt to zobowiązanie do którego trzeba się nalezycie przygotować, przemysleć, przeanalizować sytuacje firmy i decydować sie na cos na co nas stac. Pozyczka bezzwrotna jest alternatywą dla nowych firm. Serio. Gdzie WY ludzie żyjecie? Banki nie zajmują się działalnością charytatywną. NARZEKACIE, PSIOCZYCIE, I WSZYSTKO ZLE. TYLKO NA JAKIM SWIECIE MACIE COS ZA DARMO? NO PYTAM, GDZIE ?" tam człowieku gdzie bank zachwala ,że tak jest i tym bankiem jest idea na każdym kroku ich reklama krzyczy kłamstwami

odpowiedz
~aleksander
Opinia z dnia: 19-11-2013

to wszystko prawda ...do kredytu obrotowego pani z idea zaproponowala ubezpieczenie na zycie , jak przekonywala po roku można zrezygnowc bez konsekwencji wyplacja skladke inicjujaca , certyfikat przychodzi po 6 miesiach a tam warunki i co...zabierają 80% składki inicjującej i tego co wplacilem , oczywiście pani się wyparla wszystkiego....dziadostwo ....zabierać nogi za pas jak najszybciej

odpowiedz

Dodaj komentarz

ile to jest: captcha =   

Opinie o produktach

Wybierz firmę:
  • Bank Millennium ● Kredyt mieszkaniowy (oferta...

Bardzo polecam bank przy skomplikowanych sytuacjach "na granicy zdolności". Pozytywna opinia mimo wcześniejszych odmów innych banków.... (czytaj więcej)

• BIZ Bank ● Szybki BIZnes Kredyt

dzwoni kobieta z tego banku i pyta mnie gdzie sprawdzić czy jestem rzetelnym płatnikiem a ja na to w piździe i dała by mi kredyt mimo to, taki to... (czytaj więcej)

• Credit Agricole Bank Polska ● Credit Agricole Visa Silver

już działa na stronie jak trzeba i nic nie robiłem z przeglądarką można ? jak widać można ale najlepiej zawsze zwalać winę na klienta że... (czytaj więcej)

• BIZ Bank ● Lokata BIZ Spinająca

" Na środki z lokaty czekam 3 dzień. Opieszałość tej instytucji nie zna granic. W każdym normalnym systemie pieniądze przelewane są... (czytaj więcej)

• Energetyczne Centrum S.A. ● G12 Mega Bezpieczny Prąd 15...

" doliczają obowiązkowe "ubezpieczenie" zł.39 miesięcznie,umowa praktycznie nierozwiązywalna.Odradzam!!!!!"Aktualnie nie ma Żadnych... (czytaj więcej)

• BZ WBK ● Konto Godne Polecenia

Konto godne plecenia? Napisali że opłata za kartę 0zł a łupią co miesiąc. Opłata z pobranie gotówki z innego bankomatu do tej pory była 5... (czytaj więcej)

• Credit Agricole Bank Polska ● Credit Agricole Visa Silver

mam to samo co przedmówca z tą różnicą że mam u nich konto osobiste i wszystko działa oprócz zakładki karty kredytowej pani z infolinii... (czytaj więcej)

• BZ WBK ● Kredyt gotówkowy (oferta...

" Polecam :) Szybko, małe oprocentowanie w porównaniu do innych Banków... Miła obsługa klijenta." To chyba nie w BZWBK byłas (czytaj więcej)

• BNP Paribas ● Kredyt gotówkowy (Oferta...

Proszę o przeliczenie kredytu 50 tys. na 48 rat lub 60tys. na 48 rat ( samochodowy)Pozdr. Barbara Malarewicz (czytaj więcej)

• BIZ Bank ● Lokata BIZ Spinająca

Na środki z lokaty czekam 3 dzień. Opieszałość tej instytucji nie zna granic. W każdym normalnym systemie pieniądze przelewane są... (czytaj więcej)