Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Karty płatnicze: lokalne czy międzynarodowe?

W Polsce niemal 100 proc. rynku opanowały karty Visa i MasterCard. Jak wygląda to za granicą? Na przykładzie kilku krajów pokazujemy, że możliwe jest wdrożenie systemu lokalnego, który będzie miał silną pozycję na rynku.

Ranking lokat terminowych – maj 2017

Dostajesz wypłatę i oczami wyobraźni już widzisz, jak rosną twoje oszczędności, a pod koniec miesiąca okazuje się, że pieniądze rozeszły się i nawet nie wiesz na co? To czas, by założyć lokatę! Choć zyski nie będą duże, to gotówka będzie bezpieczna!

Czy nieużywane produkty bankowe trzeba zamknąć?

Nie musisz zamykać kont, kart czy innych produktów bankowych, których nie używasz. Warto to jednak zrobić, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Banki zgodnie ze swoimi taryfami opłat i prowizji naliczają opłaty, nawet jeśli rachunek czy karta leżą nieużywane.

Powalcz o wakacje marzeń i odbierz nawet 560 zł

Masz jeszcze
żeby wysłać wniosek!
Sprawdź

Powalcz o wakacje marzeń i odbierz nawet 560 zł

Sprawdź