Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%

Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Premiera marki - BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas, który powstał w wyniku połączenia dwóch banków należących do międzynarodowej Grupy BNP Paribas, rozpoczyna działalność pod nową marką „BGŻ BNP Paribas”. Już 29 czerwca klienci zobaczą wspólne logo i ponad 600 oddziałów w nowej odsłonie. Zmianie tej towarzyszy intensywna kampania marketingowa prezentująca markę i ofertę BGŻ BNP Paribas - banku zmieniającego się świata, z którym klienci mogą zyskać więcej. 

Fundusze inwestycyjne w Polsce - które najpopularniejsze?

W dobie rekordowo niskich stóp procentowych na rynku coraz więcej osób fizycznych i prawnych rozgląda się za rozwiązaniami pozwalającymi zarobić więcej niż na standardowych lokatach bankowych. Często są to metody bardziej ryzykowne, jednak mimo wszystko kuszące potencjalnych inwestorów stopami zwrotu. W ciągu minionych 12 miesięcy fundusze inwestycyjne, i to nawet te bezpieczniejsze, zarobiły znacznie więcej niż wyniosły odsetki z najlepszych lokat bankowych - średnio fundusze zyskały aż 6,71%. Przykładowo w kwietniu tego roku najsłabsze fundusze przyniosły co prawda straty przekraczające -6%, ale były jednak i takie, które zarobiły ponad 12%. Jak popularne są w Polsce fundusze inwestycyjne i które z nich należą do najpopularniejszych?

Konto oszczędnościowe i fundusz pieniężny - czy są alternatywą?

Obniżki oprocentowania lokat i rachunków oszczędnościowych wywołały w klientach chęć poszukiwania alternatyw. Idealną do depozytów bankowych alternatywą byłoby rozwiązanie o podobnym poziomie bezpieczeństwa, ale wyższej dochodowości. Czy do tego opisu pasują fundusze pieniężne i gotówkowe?

TOP 3 - KREDYTY, LOKATY, KONTA