Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Bitcoin jako inwestycja alternatywna

Bitcoin – wirtualna kryptowaluta, wprowadzona do finansowego obiegu w 2009 roku, a rok wcześniej wymyślona przez niejakiego Satoshi Nakamoto. Nie jest ona kontrolowana przez żaden rząd czy  bank centralny, co w obecnych czasach dla wielu potencjalnych inwestorów może być zaletą. Coraz więcej ludzi rozlicza się w bitcoinach, coraz więcej sklepów i różnych instytucji umożliwia płatności w tej walucie. Popularność wobec tego rośnie, to ma wpływ na cenę, a to natomiast przyciąga inwestorów i spekulantów. Jak to wygląda w tej chwili i czy inwestycje w bitcoin mogą być alternatywą dla inwestycji w inne aktywa, czy tylko pompują bańkę spekulacyjną?

Nowości w ING BankMobile

Aplikacja bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego otrzymała nowe funkcje. Użytkownicy mogą teraz m.in. wykonać przelew na telefon w ramach BLIK oraz korzystać z podglądu inwestycji.

Nawet 3 proc. na EKOlokacie SUPERprocentującej

Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty 6-miesięczną EKOlokatę SUPERprocentującą. Jej oprocentowanie wynosi nawet 3 proc. w skali roku. Lokatę można otworzyć w kilka minut online, przez infolinię, za pośrednictwem bankowości elektronicznej BOŚBank24 lub w dowolnym oddziale banku.

TOP 3 - KREDYTY, LOKATY, KONTA