Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Koniec wysoko oprocentowanych lokat?

Gdyby trzy lata temu ktoś powiedział, że w 2015 najlepsze, co będą w stanie zaproponować oszczędzającym banki, to lokaty terminowe na niewiele ponad 2% w skali roku, większość klientów nie potraktowałaby takich prognoz poważnie. Czy skończyła się era wysokiego oprocentowania lokat bankowych?

Ranking lokat terminowych dla posiadaczy kont osobistych

Eksperci TotalMoney.pl co miesiąc porównują lokaty terminowe. „Pod lupę” brane są depozyty dla nowych klientów i na nowe środki oraz standardowe, z których mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banków. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się lokatom przeznaczonym dla posiadaczy kont osobistych – zarówno dla tych, którzy ROR dopiero założyli, jak i dla tych, którzy z usług banku korzystają już od jakiegoś czasu.

Lokata z urodzinowym bonusem w BOŚ Banku

Na swoje 25-lecie BOŚ Bank przygotował 25-miesięczną EKOlokatę Urodzinową oferującą – w standardowej wersji – odsetki w wysokości 2,75 proc. w skali roku. Na dodatkowy bonus w wysokości 0,25 proc. kwoty lokaty mogą liczyć osoby, które posiadają, bądź założą ROR w BOŚ Banku i zapewnią minimum 1000 zł wpływy na konto z tytułu wynagrodzenia przez pierwszy okres trwania lokaty

TOP 3 - KREDYTY, LOKATY, KONTA