Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Ranking lokat terminowych – lipiec 2016

Daleko od domu, w gronie najbliższych, zrelaksowani i rozluźnieni łatwiej ulegamy pokusie wydawania pieniędzy. Z rozrzutnością można jednak walczyć. Jak? Jednym ze sposobów może być lokata.

Brexit rządzi nastrojami na rynkach finansowych

Już za dwa dni odbędzie się referendum, w którym Brytyjczycy będą musieli odpowiedzieć, czy chcą, aby ich kraj pozostał częścią Unii Europejskiej, czy może wolą zerwać więzy z Brukselą. To oznacza, że kampania jest już na finiszu i choć zdaje się, że szala zwycięstwa definitywnie przechyliła się na stronę zwolenników pozostania w UE, to jednak do samego końca walka będzie się toczyć o każdy głos.

Jak zabezpieczamy przyszłość finansową dzieci?

Jesteś szczęśliwym rodzicem i każdego dnia dbasz o swoje pociechy? Doskonale! Zadbaj nie tylko o ich teraźniejsze potrzeby i pragnienia, lecz także o przyszłość. Wyniki najnowszego badania Prudential Family Index wskazują na to, że Polacy w większości nie robią nic, aby zabezpieczyć przyszłość finansową swoich dzieci. To duży błąd.

Kontakt z doradcą
Zamów bezpłatny
kontakt z doradcą