Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Ranking lokat terminowych – maj 2016

Bank SMART, Idea Bank i Plus Bank – to instytucje, które w maju przygotowały najlepsze oferty dla oszczędzających. Jeśli powierzymy im 10 000 zł na miesiąc lub kwartał, to zyskamy nawet 4 proc. w skali roku. O ile wzrosną zatem nasze oszczędności? Sprawdziliśmy to!

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2016

Nawet 3,5% w skali roku – tyle można zarobić na standardowej lokacie terminowej założonej na miesiąc lub na 3 miesiące. W przypadku dłuższych okresów umownych oprocentowanie jest równie atrakcyjne. Na jakie odsetki się przekłada? Sprawdźmy!

Kilka sposobów na złodzieja danych – warto wiedzieć

Ofiarą skimmerów możemy paść szczególnie podczas wypłat gotówki w bankomatach. Dzięki specjalnym nakładkom i ukrytym kamerom udaje im się przechwycić dane z pasków magnetycznych naszych kart, a także nasze numery PIN. W rezultacie mogą oni bez problemu przechwycić środki znajdujące się na naszym koncie. Jak się chronić? Rozwiązaniem mogą się okazać wypłaty bez użycia karty. 

Kontakt z doradcą
Zamów bezpłatny
kontakt z doradcą
Tmefekt.pl - Program partnerski