Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Lokata nocna: ty śpisz, a twoje pieniądze zarabiają

Lokata nocna, lokata overnight, lokata jednodniowa czy lokata O/N to różne nazwy na ten sam rodzaj mało znanego depozytu bankowego. W praktyce zawiera się go na kilkanaście godzin od późnego wieczora do poranka następnego dnia. Nasze bieżące środki mogą w tym czasie procentować.

Ranking lokat terminowych – sierpień 2016

W tym miesiącu porównujemy lokaty, które może założyć każdy. Nie trzeba być nowym klientem ani wpłacać nowych środków. Najwyżej oprocentowane są oczywiście lokaty mobilne, na których możemy zarobić nawet 3,5 proc. w skali roku. Zobacz, w którym banku opłaca się ulokować oszczędności.

Proste sposoby na dodatkowy dochód

Niestety nie wszyscy możemy się pochwalić satysfakcjonującymi zarobkami. Dlatego mimo ciężkiej pracy zmuszeni jesteśmy szukać źródeł dodatkowego dochodu. Co robić, by cieszyć się z zysku i się nie przepracować?

Kontakt z doradcą
Zamów bezpłatny
kontakt z doradcą