Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Zacznij dziś oszczędzać na emeryturę, a w przyszłym roku zapłacisz mniejszy podatek

ZUS ma coraz większe problemy z wypłatą emerytur, społeczeństwo się starzeje, a do tego został obniżony wiek emerytalny. Oznacza to, że kiedy skończysz pracować, okaże się, że twoje świadczenie wyniesie zaledwie kilkaset złotych. Warto więc samemu oszczędzać na emeryturę. Istnieje dedykowane do tego rozwiązanie – Pakiet Emerytalny PKO TFI (IKZE+IKE). A dodatkowo dzięki niemu możesz płacić niższe podatki.

Jak wybrać IKE i IKZE?

Wybór Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) lub Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jest sprawą dość skomplikowaną. Ofert jest bardzo dużo, a do tego trudno je wszystkie ze sobą porównać, bowiem mogą się opierać na inwestowaniu w różne instrumenty finansowe. Czym więc się kierować przy wyborze IKE lub IKZE?

TOP 3 najbardziej wpływowych kobiet w świecie finansów

Jeszcze 100 lat temu nie mogły zarządzać swoim majątkiem ani pracować, jeśli nie zgodził się na to ich mąż, a dziś kierują korporacjami, a ich decyzje wpływają na stan światowych finansów. Przewrotu dokonała urodzona 1834 r. Henrietta Howland Green, która jako pierwsza kobieta na świecie odniosła sukces, inwestując na Wall Street. Dziś to one trzęsą światowymi finansami.