Wszystkie kalkulatory

Porównanie dwóch lokat

Lokata 1
PLN
1 000 PLN 2 000 000 PLN
%


Lokata 2
PLN
1 000 PLN 2 000 000 PLN
%


Porównanie lokat - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
Lokata 1 100,54 PLN 19,55 PLN 80,99 PLN 5 080,99 PLN
Lokata 2 62,78 PLN 12,73 PLN 50,05 PLN 5 050,05 PLN

Lokata 1

Odsetki

100,54 PLN

Podatek

19,55 PLN

Odsetki po podatku

80,99 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 080,99 PLN

Lokata 2

Odsetki

62,78 PLN

Podatek

12,73 PLN

Odsetki po podatku

50,05 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 050,05 PLN

kalkulator Porównania zysków z lokat

Porównujesz dwie lokaty i nie wiesz, którą wybrać? Nasz kalkulator lokaty w przejrzysty sposób zaprezentuje wysokość odsetek, podatku i zysków z lokaty. Kalkulator „Porównanie zysków z  lokaty” pozwoli Ci na sprawdzenie, na której z dwóch lokat zarobisz więcej, przy uwzględnieniu okresu lokaty i sposobie kapitalizacji odsetek.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki porównania dwóch lokat. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę, uwzględniającą odsetki i podatek od zysków kapitałowych.

Możemy wybrać kapitalizację dziennąmiesięcznąroczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Na końcowy wpływ wyliczeń ma  podatek od dochodów kapitałowych, tzw. „podatek Belki” który wynosi 19%. Podatkiem tym są  opodatkowane wszystkie dochody z lokat.

Za pomocą kalkulatora „Porównanie zysków z lokaty” porównasz:
 

Wysokość odsetek przed podatkiem

 

Wysokość odsetek po podatku

 

Zysk z lokaty

 

Wysokość podatku od zysków kapitałowych

 

 

Artykuły o lokatach

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2017

Nie masz żadnego konta oszczędnościowego, lokaty ani nawet skarbonki, do której mógłbyś wrzucać drobniaki? Każdą nadwyżkę pieniędzy wydajesz na nieprzemyślane zakupy? Skończ z tym! Zacznij oszczędzać już dziś, a wkrótce przekonasz się, że było warto. 

Zacznij dziś oszczędzać na emeryturę, a w przyszłym roku zapłacisz mniejszy podatek

ZUS ma coraz większe problemy z wypłatą emerytur, społeczeństwo się starzeje, a do tego został obniżony wiek emerytalny. Oznacza to, że kiedy skończysz pracować, okaże się, że twoje świadczenie wyniesie zaledwie kilkaset złotych. Warto więc samemu oszczędzać na emeryturę. Istnieje dedykowane do tego rozwiązanie – Pakiet Emerytalny PKO TFI (IKZE+IKE). A dodatkowo dzięki niemu możesz płacić niższe podatki.

Jak wybrać IKE i IKZE?

Wybór Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) lub Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jest sprawą dość skomplikowaną. Ofert jest bardzo dużo, a do tego trudno je wszystkie ze sobą porównać, bowiem mogą się opierać na inwestowaniu w różne instrumenty finansowe. Czym więc się kierować przy wyborze IKE lub IKZE?