Wszystkie kalkulatory

Porównanie lokat o różnej kapitalizacji

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%
Porównanie lokat - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
Lokata 1 75,24 PLN 14,56 PLN 60,68 PLN 5 060,68 PLN
Lokata 2 75,11 PLN 14,29 PLN 60,82 PLN 5 060,82 PLN

Lokata 1

Odsetki

75,24 PLN

Podatek

14,56 PLN

Odsetki po podatku

60,68 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 060,68 PLN

Lokata 2

Odsetki

75,11 PLN

Podatek

14,29 PLN

Odsetki po podatku

60,82 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 060,82 PLN

Porównanie lokat o różnej kapitalizacji

Użyj kalkulatora „Porównanie lokat o różnej kapitalizacji” i znajdź najlepszą lokatę dla siebie! Kalkulator, na podstawie wprowadzonych parametrów, porówna zysk z lokat w zależności od częstotliwości kapitalizacji odsetek.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól:  kwota lokaty, oprocentowanie lokaty, okres  lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznasz wysokość odsetek, podatku i zysku z lokaty. Kapitalizacja odgrywa bardzo istotną rolą w wypracowywaniu przyszłych potencjalnych zysków z poczynionych przez klienta inwestycji. Możemy wybrać kapitalizację dziennąmiesięcznąroczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

W procesie oszczędzania pieniędzy, poza kapitalizacją, istotną rolę pełni także początkowa kwota inwestycji oraz wysokość oprocentowania. Od poziomu tych dwóch parametrów zależy to, ile odsetek otrzyma klient w chwili zakończenia swojej inwestycji.

Na końcowy wpływ wyliczeń ma  podatek od dochodów kapitałowych (tzw. „podatek Belki”), który wynosi 19%. Podatkiem tym są  opodatkowane wszystkie dochody z lokat.

Za pomocą kalkulatora „Porównanie lokat o różnej kapitalizacji” porównasz:
 

Wysokość odsetek przed podatkiem

 

Wysokość odsetek po podatku

 

Kapitalizację na zakończenie lokaty

 

Wysokość podatku od zysków kapitałowych

 

Artykuły o lokatach

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2017

Nie masz żadnego konta oszczędnościowego, lokaty ani nawet skarbonki, do której mógłbyś wrzucać drobniaki? Każdą nadwyżkę pieniędzy wydajesz na nieprzemyślane zakupy? Skończ z tym! Zacznij oszczędzać już dziś, a wkrótce przekonasz się, że było warto. 

Zacznij dziś oszczędzać na emeryturę, a w przyszłym roku zapłacisz mniejszy podatek

ZUS ma coraz większe problemy z wypłatą emerytur, społeczeństwo się starzeje, a do tego został obniżony wiek emerytalny. Oznacza to, że kiedy skończysz pracować, okaże się, że twoje świadczenie wyniesie zaledwie kilkaset złotych. Warto więc samemu oszczędzać na emeryturę. Istnieje dedykowane do tego rozwiązanie – Pakiet Emerytalny PKO TFI (IKZE+IKE). A dodatkowo dzięki niemu możesz płacić niższe podatki.

Jak wybrać IKE i IKZE?

Wybór Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) lub Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jest sprawą dość skomplikowaną. Ofert jest bardzo dużo, a do tego trudno je wszystkie ze sobą porównać, bowiem mogą się opierać na inwestowaniu w różne instrumenty finansowe. Czym więc się kierować przy wyborze IKE lub IKZE?