Wszystkie kalkulatory

Porównanie lokat o różnej kapitalizacji

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%
Porównanie lokat - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
Lokata 1 76,07 PLN 14,72 PLN 61,35 PLN 5 061,35 PLN
Lokata 2 75,94 PLN 14,45 PLN 61,49 PLN 5 061,49 PLN

Lokata 1

Odsetki

76,07 PLN

Podatek

14,72 PLN

Odsetki po podatku

61,35 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,35 PLN

Lokata 2

Odsetki

75,94 PLN

Podatek

14,45 PLN

Odsetki po podatku

61,49 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,49 PLN

Porównanie lokat o różnej kapitalizacji

Użyj kalkulatora „Porównanie lokat o różnej kapitalizacji” i znajdź najlepszą lokatę dla siebie! Kalkulator, na podstawie wprowadzonych parametrów, porówna zysk z lokat w zależności od częstotliwości kapitalizacji odsetek.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól:  kwota lokaty, oprocentowanie lokaty, okres  lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznasz wysokość odsetek, podatku i zysku z lokaty. Kapitalizacja odgrywa bardzo istotną rolą w wypracowywaniu przyszłych potencjalnych zysków z poczynionych przez klienta inwestycji. Możemy wybrać kapitalizację dziennąmiesięcznąroczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

W procesie oszczędzania pieniędzy, poza kapitalizacją, istotną rolę pełni także początkowa kwota inwestycji oraz wysokość oprocentowania. Od poziomu tych dwóch parametrów zależy to, ile odsetek otrzyma klient w chwili zakończenia swojej inwestycji.

Na końcowy wpływ wyliczeń ma  podatek od dochodów kapitałowych (tzw. „podatek Belki”), który wynosi 19%. Podatkiem tym są  opodatkowane wszystkie dochody z lokat.

Za pomocą kalkulatora „Porównanie lokat o różnej kapitalizacji” porównasz:
 

Wysokość odsetek przed podatkiem

 

Wysokość odsetek po podatku

 

Kapitalizację na zakończenie lokaty

 

Wysokość podatku od zysków kapitałowych

 

Artykuły o lokatach

Lokata Online Nowe Środki Santander Consumer Banku wyróżniona Certyfikatem direct.money.pl

Naszym Certyfikatem nagradzamy produkty bankowe, które są korzystne, sprawdzone i które z czystym sumieniem możemy ci polecić. Kiedy rok temu rozpoczynała się nasza historia z Certyfikatami, pierwszym produktem, który go otrzymał była właśnie lokata. Tym razem wyróżniliśmy Lokatę Online Nowe Środki Santander Consumer Banku, która jest bezpiecznym miejscem do utrzymywania oszczędności.

Ranking najwyżej oprocentowanych lokat

Banki nie rozpieszczają oszczędzających. Jak wynika z analiz Open Finance, oprocentowanie przeciętnej lokaty bankowej wynosi 1,1 proc. Są jednak jeszcze na rynku produkty gwarantujące nieco większy zysk. W naszym zestawieniu znalazły się lokaty oprocentowane na 5, 4 i 3,5 proc.