Kredyty gotówkowe - porównanie
49
kredytów

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

49 kredytów gotówkowych

Wyniki porównania kredytów gotówkowych

Porównujesz kredyty gotówkowe: 10 000 zł, okres kredytowania: 24 miesiące

Toyota Bank

Pożyczka Nr 1

Toyota Bank
Rata : 470,11 zł
RRSO : 12,82%
Prowizja : 5%
Oprocentowanie : 7%
Bank Pocztowy

Kredyt gotówkowy

Bank Pocztowy
Rata : 470,60 zł
RRSO : 13,67%
Prowizja : 9,50%
Oprocentowanie : 2,99%
Santander Consumer Bank

Mistrzowski kredyt gotówkowy (dla Klienta Nieznanego)

Santander Consumer Bank
Rata : 476,76 zł
RRSO : 15,24%
Prowizja : 9,80%
Oprocentowanie : 3,99%
Pekao SA

Pożyczka ekspresowa - PEX - HIT

Pekao SA
Rata : 479,64 zł
RRSO : 15,11%
Prowizja : 5%
Oprocentowanie : 8,99%
ING Bank Śląski

Pożyczka gotówkowa

ING Bank Śląski
Rata : 493,30 zł
RRSO : 18,89%
Prowizja : 7,99%
Oprocentowanie : 8,99%
BOŚ Bank S.A.

Pożyczka gotówkowa

BOŚ Bank S.A.
Rata : 493,75 zł
RRSO : 18,82%
Prowizja : 7%
Oprocentowanie : 10%
Kasa Stefczyka

Pożyczka Internetowa Obniżka

Kasa Stefczyka
Rata : 502,29 zł
RRSO : 21,68%
Prowizja : 10,50%
Oprocentowanie : 8,50%
Kasa Stefczyka

Pożyczka Gotówkowa

Kasa Stefczyka
Rata : 504,56 zł
RRSO : 22,38%
Prowizja : 11%
Oprocentowanie : 8,50%
Credit Agricole Bank Polska

Kredyt gotówkowy

Credit Agricole Bank Polska
Rata : 507,59 zł
RRSO : 22,86%
Prowizja : 10%
Oprocentowanie : 10%

Wzięcie kredytu lub pożyczki jest poważnym zobowiązaniem - musimy wywiązać się ze wszystkich postanowień umowy. Podstawową zasadą odpowiedzialnego pożyczania jest nie pożyczanie pieniędzy „na wyrost”, tj. w kwocie większej niż jest nam potrzebna. Musimy też sami określić cel, na jaki przeznaczymy uzyskane pieniądze. Decyzję o wzięciu pożyczki powinniśmy podjąć dopiero w sytuacji, kiedy nie możemy już odsuwać płatności na później, kiedy nie jesteśmy w stanie sfinansować jej własnymi środkami, oraz kiedy mamy pewność, że będziemy w stanie pożyczkę spłacić w wybranym przez nas terminie. Pożyczki nie możemy traktować jako stałego wsparcia domowego budżetu! Jeśli mamy wątpliwości czy będziemy w stanie spłacić pożyczkę, lepiej zrezygnujmy z ubiegania się o nią. Pamiętajmy też, że zawsze mamy możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Firmy pożyczkowe nie pobierają za to zazwyczaj żadnych opłat, a niektóre z nich zwracają nawet część prowizji za udzielenie pożyczki.

W przypadku pożyczek krótkoterminowych możemy mieć do czynienia z następującymi opłatami: 1) opłatą przygotowawczą (pobieraną jednorazowo); 2) opłatą administracyjną (pobieraną co miesiąc); 3) opłatą za przedłużenie okresu spłaty pożyczki 4) kosztami ubezpieczeń, i – w przypadku nie terminowego spłacania rat pożyczki – z kosztami czynności upominawczych i windykacyjnych. W przypadku firm pożyczkowych działających za pośrednictwem Internetu możemy mieć też do czynienia z tzw. opłatą rejestracyjną – ma ona formę przelewu określonej kwoty (np. 1 grosza) z konta osobistego pożyczkobiorcy na rachunek wskazany przez pożyczkodawcę. W przypadku krótkoterminowych pożyczek gotówkowych rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO - całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażona jako wartość procentowa całkowitej kwoty pożyczki w stosunku rocznym) przeważnie jest znacznie wyższa niż w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych udzielanych przez Banki. Przykładowo dla pożyczki krótkoterminowej udzielonej w kwocie 1500 zł na okres 30 dni wskaźnik RRSO wynosi 218,9%.

Pożyczkobiorca ma możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki. Przedłużenie okresu spłaty pożyczki dokonywane jest na wniosek klienta. Zazwyczaj pożyczkę można przedłużyć maksymalnie na okres, na jaki została pierwotnie udzielona. Z przedłużeniem okresu spłaty pożyczki wiąże się konieczność uiszczenia opłaty. Jej wysokość może być taka sama jak opłaty za udzielenie pożyczki.

Z niespłaceniem wiążą się dodatkowe opłaty obciążające pożyczkobiorcę:

  • koszty monitów i wezwań do zapłaty,
  • opłaty za nieterminową spłatę (za każdy dzień opóźnienia) lub koszty ubezpieczenia z tego tytułu,
  • odsetki za opóźnienie – jeśli strony nie ustalą ich wysokości, to na podstawie art. 481 § 2 kc wierzycielowi należą się odsetki ustawowe za opóźnienie; ich wysokość wynosi sumę równowartości stopy referencyjnej NBP oraz 5,5 pp.,
  • koszty dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego za zwłokę w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W przypadku niespłacenia pożyczki w terminie umownym pożyczkodawca może podjąć działania mające na celu zwrot udzielonej pożyczki.

Szybkie pożyczki gotówkowe udzielane są na podstawie Kodeksu cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy pożyczkowe stosują też formularze informacyjne dotyczące kredytu konsumenckiego, o których mowa jest w Ustawie o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715).

Powyższe porównanie kredytów gotówkowych zostało przygotowane w oparciu o dane wprowadzone przez użytkownika. Porównanie kredytów ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry kredytu gotówkowego nie mogą stanowić podstaw do reklamacji i mogą się różnić od wyliczeń przedstawionych w konkretnym przypadku przez bank/kredytodawcę.

Stopa oprocentowania kredytu, całkowita kwota kredytu, rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz rata wyliczone dla reprezentatywnego przykładu, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku, znajdują się w "szczegółowym opisie" konkretnego produktu, o ile bank/kredytodawca udostępnił takie dane.

Jeżeli masz uwagi, zgłoś do TotalMoney.pl: uwagi@totalmoney.pl

Artykuły o kredytach gotówkowych

Array ( [kwota_kredytu] => 10000 [okres_kredytowania] => 24 [rodzaj_raty_kredytu] => rowne [kredyty_bez_prowizji] => 0 [banki] => Array ( [0] => 0 ) [oferty_dla_stalych_klientow_danego_banku] => 1 [oferty_promocyjne] => 0 [produkty_komercyjne] => 0 )