EkoLokata - zarabiając pomagasz uratować zagrożone gatunki zwierząt

Bank Ochrony Środowiska oferuje nowy produkt - EkoLokata. Jest to półroczny depozyt charakteryzujący się wysokim oprocentowaniem - aż 6,2 proc. oraz wyjątkową inicjatywą - pomaga przy ratowaniu zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt żyjących w wybranych, polskich Parkach Narodowych. Każda założona lokata to 2 złote, które Bank przekaże z własnych środków aby pomóc "zwierzakom", które będa zwyciężały w publicznych głosowaniach. Szczegóły na www.zwierzaki.bosbank.pl.

EkoLokata to produkt, który łączy w sobie cechy zyskownego i bezpiecznego depozytu z troską o środowisko naturalne. Oprocentowanie lokaty jest stałe, a promocyjne odsetki na jakie może liczyć Klient wynoszą obecnie 6,2 proc. w skali roku. Jest to jedna z najwyższych stawek dostępnych dziś na rynku dla sześciomiesięcznych depozytów. Lokatę z takim oprocentowaniem będzie można założyć jedynie do 16 września 2012 r., a jej minimalna kwota to 1 000 zł. Dodatkową, wartą uwagi cechą nowej EkoLokaty jest to, że już po upływie 3 miesięcy od jej założenia otrzymujemy gwarancję wypłaty odsetek w wysokości 4 proc. w skali roku, nawet jeśli zerwiemy depozyt przed określonym w umowie terminem.

Oferta skierowana jest zarówno do obecnych Klientów BOŚ (warunkiem jest zdeponowanie nowych środków, tzn. takich, które nie zostały zaksięgowane na rachunkach Banku przed dniem 9 sierpnia 2012 roku), jak i do wszystkich nowych Klientów.

Kolejnym, szczególnym wyróżnikiem EkoLokaty jest akcja „2 zł dla Zwierzaka” i ma ona ścisły związek z misją Banku. Zgodnie z nią od każdego depozytu (założonego nie później niż 2 listopada 2012 r. i utrzymanego do końca tego miesiąca) Bank Ochrony Środowiska przekaże z własnych środków po 2 zł na wsparcie wybranego, zagrożonego gatunku zwierząt. O tym gdzie trafią pieniądze zadecyduje ogólnopolskie głosowanie. Co ważne – w akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od tego czy założył EkoLokatę czy też nie.

W rywalizacji uczestniczy sześć gatunków zwierząt zamieszkujących polskie Parki Narodowe: łoś w Biebrzańskim, foka szara i morświn w Słowińskim, niedźwiedź brunatny w Bieszczadzkim, orzeł przedni w Gorczańskim oraz ryś w Kampinoskim Parku Narodowym.

Na wybrany gatunek będzie można głosować za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – www.zwierzaki.bosbank.pl. Głosowanie jest otwarte i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Uzyskana pula pieniędzy trafi pod koniec 2012 roku do tego Parku Narodowego, z którym powiązane będzie zwierzę o największej liczbie głosów.

Więcej informacji na temat akcji wsparcia BOŚ Banku dla Parków Narodowych i lokaty można znaleźć na www.zwierzaki.bosbank.pl.

Artykuły 23.08.2012