Pierwsza Lokata Meritum Banku w nowej odsłonie

Meritum Bank wprowadza zmianę oprocentowania Pierwszej Lokaty dla wyższych kwot. Oferta skierowana jest do posiadaczy kont osobistych Meritum Banku. W ciągu miesiąca mogą założyć 3-miesięczną Pierwszą Lokatę, której oprocentowanie zostaje podwyższone dla kwot od 500 zł do 500 tys. zł i wynosi 6,75 proc. w skali roku.

Propozycja Meritum Banku jest jednym z najbardziej atrakcyjnych 3-miesięcznych depozytów na rynku. Nowa edycja Pierwszej Lokaty to wynik analizy zachowania klientów, którzy w okresie od stycznia do sierpnia br. skorzystali z oferty Pierwszej Lokaty z kontem oraz odpowiedź na oczekiwania nowych klientów.

Analizy danych historycznych oraz wyniki przeprowadzonego przez nas badania na grupach potencjalnych klientów pokazały, że powinniśmy szczególnie zadbać o atrakcyjność oferty Pierwszej Lokaty w kwotach powyżej 10 tys. zł. Klienci deklarują, że chcą powierzać naszemu Bankowi oszczędności na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego zdecydowaliśmy się na podwyższenie wysokości progu, do którego oferujemy bardzo atrakcyjne stawki oprocentowania dla nowych klientów – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor biura produktów depozytowych i inwestycyjnych Meritum Banku. 

Oprocentowanie Pierwszej Lokaty 3-miesięcznej
(stawki w skali roku) obowiązujące od 01.09.2012
dla kwot od 500 zł do 500 000 zł 6,75 proc.
dla kwot powyżej 500 000 zł 5,00 proc.

Pierwsza Lokata jest oferowana nowym klientom, którzy zdecydują się na założenie darmowego Konta Zarabiającego umożliwiającego bezpłatne dokonywanie przelewów zlecanych przez Internet. Dodatkowo jego posiadacze mają możliwość oszczędzania na paliwie. Jeśli klient płaci na stacjach benzynowych kartą wydaną do konta, otrzymuje zwrot 4 proc. wydatków na paliwo (maksymalnie 30 zł miesięcznie), co pozwala mu zatankować w miesiącu około 135 litrów paliwa, średnio o 22 grosze taniej za każdy litr.

Minimalna kwota wymagana do założenia Pierwszej Lokaty to 500 zł. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu deponowania. Z oferty mogą skorzystać osoby, które w ciągu miesiąca od otwarcia Konta Zarabiającego złożą wniosek o założenie Pierwszej Lokaty. Posiadacz konta może założyć tylko jeden taki depozyt.

Artykuły 02.09.2012