Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych – październik 2015

wykop.pl
Ranking 12.10.2015 Jacek Czarzak
Ranking

T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank oraz Raiffeisen Polbank zdominowały październikowy ranking kredytów i pożyczek gotówkowych. Z naszej analizy wynika, że to właśnie w tych bankach klienci pożyczą gotówkę w październiku 2015 roku na najkorzystniejszych warunkach. Bez względu na to, czy posiadają już w nich konto osobiste, czy nie.

W tym miesiącu poprosiliśmy banki o przedstawienie oferty pożyczki gotówkowej na kwotę 5 tysięcy złotych netto ze spłatą rozłożoną na 12 miesięcy. Przykładowym klientem jest trzyosobowa rodzina (rodzice plus dziecko) z zarobkami 4 303 zł miesięcznie „na rękę” osiąganymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Poprosiliśmy o rozbicie oferty na dwie grupy – dla klientów wewnętrznych (z kontem osobistym) oraz klientów zewnętrznych (z produktu tego w banku – kredytodawcy nie korzystających). Na naszą ankietę odpowiedziało 17 banków. Który bank został zwycięzcą październikowego rankingu kredytów i pożyczek gotówkowych?

Oferta dla klienta wewnętrznego

<< ZOBACZ PEŁNY RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH na 5 000 zł (klient wewnętrzny)>>

W kategorii klientów wewnętrznych najatrakcyjniejszy kredyt gotówkowy zaciągniemy w październiku 2015 w T-Mobile Usługi Bankowe. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 5 325 zł przy miesięcznej racie na poziomie 443,75 zł. W T-Mobile Usługi Bankowe klient wewnętrzny nie zapłaci prowizji za udzielenie pożyczki.

Niewiele więcej spłaci w trakcie życia pożyczki klient Alior Banku. Łączna kwota do spłaty przez 12 miesięcy wyniesie 5 385 zł, przy nominalnym oprocentowaniu kredytu na poziomie 5% w skali roku oraz jednorazowej prowizji w wysokości 5%. Budżet pożyczającego będzie musiał przygotować się na miesięczną ratę na poziomie 448,79 zł.

Na podium znalazła się również pożyczka Raiffeisen Polbanku. Ten bank proponuje z kolei kredyt gotówkowy bez oprocentowania nominalnego. Za koszty odpowiada przede wszystkim jednorazowa prowizja w wysokości 9% udzielanego finansowania. Klient spłaci przez rok łącznie 5 450 zł w równych, miesięcznych ratach po 454,17 zł.

Bardzo zbliżone warunki kredytowania oferują w październiku także Toyota Bank oraz Getin Bank.

Październikowe zestawienie kredytów i pożyczek gotówkowych dla klienta wewnętrznego zamykają Bank BPH, Bank Millennium oraz mBank. Ten ostatni jest jedynym, w którym całkowita kwota do spłaty przekroczy 6 tysięcy złotych, a miesięczna rata 500 zł. Jest to rezultatem oprocentowania nominalnego na poziomie 9,99% w skali roku oraz 13,99% jednorazowej prowizji za udzielenie kredytu.

Najlepszy kredyt gotówkowy dla klienta zewnętrznego    

<< ZOBACZ PEŁNY RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH na 5 000 zł (klient zewnętrzny)>>

Co ciekawe, w kategorii kredytów dla klientów nieposiadających konta i niezainteresowanych jego założeniem, pierwsza trójka rankingu wygląda tak samo jak w przypadku oferty dla klientów wewnętrznych. Najtaniej pożyczymy w T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Banku oraz w Raiffeisen Polbanku. Co więcej, zmianie nie ulegają warunki kredytowania. Lider zestawienia - T-Mobile Usługi Bankowe jest gotowy pożyczyć 5 tysięcy złotych na 4,90% w skali roku, bez prowizji. Klient zewnętrzny będzie musiał zwrócić łącznie te same 5 325 zł co klient wewnętrzny.

Z rankingu wypada natomiast Toyota Bank, który nie udziela w ogóle pożyczek klientom zewnętrznym. Miejsce tego banku w pierwszej piątce zajmuje eurobank z nieco gorszymi warunkami kredytowania. Klient będzie musiał zwrócić łącznie 5 500 zł, a miesięczna rata wyniesie 458,33 zł.

Na dole tabeli przetasowania są również kosmetyczne. Bank Millennium i mBank to wciąż banki z najsłabszą ofertą pożyczek gotówkowych w październiku 2015. W Banku Millennium klient zewnętrzny zapłaci łącznie o 31 zł więcej niż klient z kontem. Miejsce Banku BPH wśród trzech najsłabszych dostawców kredytów i pożyczek gotówkowych zajął Credit Agricole Bank Polska.

W październiku 2015 najlepiej udać się do Alior Banku lub do T-Mobile Usługi Bankowe. Bardzo dobre warunki znajdziemy również w Raiffeisen Polbanku oraz Getin Banku. Dotyczy to zarówno klientów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wśród banków ze słabszą ofertą kredytową w październiku 2015 należy wymienić Bank Millennium oraz mBank.