Strona główna  >  Artykuły  >  Kredyty gotówkowe  >  Kredyty gotówkowe od „telebanków”
Artykuły 24.01.2016 Adriana Kokłowska

Kredyty gotówkowe od „telebanków”

wykop.pl

Święta były okresem sporych wydatków: prezentów, wyjazdów oraz spotkań w rodzinnym gronie. Początek nowego roku, to kolejne okazje do wydawania: ferie naszych pociech, zimowe szaleństwo na nartach czy wyprzedaże. Na to wszystko znowu potrzeba sporo gotówki. Sprawdźmy jakie promocje przygotowały „telebanki” – instytucje finansowe współpracujące z operatorami telekomunikacyjnymi. Gdzie pożyczymy na najlepszych warunkach?

O korzyściach płynących z korzystania z usług operatora telekomunikacyjnego oraz powiązanego z nim kapitałowo banku pisaliśmy wcześniej. Przedstawiliśmy już zalety posiadania kart kredytowych ( KLIK ) oraz kont osobistych ( KLIK ). Dziś przyjrzymy się kredytom gotówkowym. Czy i w ich przypadku możemy liczyć na udogodnienia (rabaty i promocje)?

Obniżone rachunki

Tradycyjnie zaczynamy od „telebanku” najstarszego stażem. PLUS BANK S.A. obiecuje, że decyzję kredytową otrzymamy nawet w 15 minut. Maksymalna wysokość udzielanego przez niego kredytu wynosi 150 000 zł, a najniższa kwota o jaką możemy wnioskować, to 800 zł. Jeśli twoje dochody nie są wystarczające do otrzymania pożyczki w interesującej cię wysokości, o pożyczkę możesz wnioskować wspólnie z inną osobą - członkiem rodziny lub przyjacielem. Dochody zostaną zsumowane, czego skutkiem będzie otrzymanie wyższej kwoty. Otrzymany kredyt możesz przeznaczyć na dowolny cel, a spłacać nawet przez 120 miesięcy. O udzielenie kredytu mogą ubiegać się zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę (na czas określony jak i nieokreślony), pobierające rentę, emeryturę, prowadzące własną działalność gospodarczą jak i uzyskujące dochody z wynajmu nieruchomości. Oprocentowanie kredytu jest uzależnione od jego wysokości i okresu spłaty i wynosi od 5,20% do 10,00%.

Za kredyt gotówkowy w PlusBanku, podobnie jak za Konto Plus oraz kartę kredytową, możemy zyskać bonus – nawet 50 zł co miesiąc. Za każde 5 000 zł pożyczki otrzymamy rabat w wysokości 10 zł na rachunki w Plusie lub Cyfrowym Polsacie oraz ekstra doładowanie w ofertach Plus na Kartę i Plus Mix. Możemy ten bonus zwiększyć do 135 zł, wystarczy że oprócz kredytu gotówkowego otworzymy Konto Plus i będziemy z niego korzystać aktywnie. Rabaty te obowiązują przez cały okres kredytowania.

Zero bonusów

T-Mobile Usługi Bankowe nie przygotował żadnej promocji dla klientów korzystających z usług T-Mobile. Mimo to jednak przedstawiamy krótką prezentację pożyczki udzielanej przez tę instytucję finansową. Plusem tej oferty jest to, że kredyt gotówkowy przeznaczony jest dla każdego i ubiegać się o niego może nawet osoba pracująca na umowę zlecenie, ponieważ bank akceptuje wiele różnorodnych źródeł dochodu. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 150 000 zł, a spłacać ją można – podobnie jak w przypadku PlusBanku – nawet przez 10 lat. Oprocentowanie pożyczki to tylko 4,9% w skali roku. Dodać tu trzeba, że bank nie pobiera prowizji za jej udzielenie. Jeśli nie chcesz zapomnieć o spłacie raty możesz ustawić automatyczne spłacanie pożyczki z konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Produkt przeznaczony jest zarówno dla klientów posiadających rachunek w tym banku jak i dla klientów „zewnętrznych”.

Błyskawiczne finansowanie

Orange Finanse oferuje Błyskawiczny Kredyt Gotówkowy, który możesz przeznaczyć na dowolny cel. Maksymalna kwota finansowania dla nowych klientów wynosi 4 000 zł, a dla obecnych – 50 000 zł. Minimalna gotówka, o którą możemy się ubiegać to 500 zł. Środki otrzymamy na swoje konto w Orange Finanse nawet w kwadrans. Raty możemy spłacać przez okres od 3 do 84 miesięcy. Oprocentowanie nominalne w skali roku waha się od 9% do 10%, a prowizja od 8,99% do 11,99%. Obecnie w Orange Finanse trwa promocja. W jej ramach klienci, którzy założą konto osobiste do 20 stycznia 2016 r. włącznie, otrzymają prawo do wnioskowania o kredyt oprocentowany na 4,98% w skali roku. Warunkiem jest wzięcie pożyczki w kwocie nie wyższej niż 4 000 zł. Prowizja za udzielenie kredytu wyniesie wtedy od 9,99% do 17,99% od całkowitej kwoty i będzie uzależniona od okresu kredytowania (im będzie on dłuższy, tym wyższa będzie prowizja).Jak widzimy powyżej, również i pożyczki gotówkowe oferowane przez „telebanki” są korzystne. Jednak tylko w PlusBanku będziemy mogli w pełni skorzystać z efektu synergii – tylko w tej instytucji można otrzymać bonusy w przypadku jednoczesnego korzystania z usług telekomunikacyjnych. Obniżenie comiesięcznych rachunków na pewno skusi niejednego klienta.