Najlepszy kredyt gotówkowy na remont mieszkania

wykop.pl
Ranking 21.02.2016 Maciej Kazimierski
Ranking

Najkorzystniejszy kredyt na remont mieszkania dla klientów zewnętrznych oferuje Bank BGŻ BNP Paribas. Swoim klientom najtaniej pożyczy Toyota Bank. Jakie warunki oferują inne banki? Sprawdzili to eksperci porównywarki TotalMoney.pl

Kredyt czy pożyczkę gotówkową można wykorzystać na wiele sposobów. Te udzielane w niższych kwotach można przeznaczyć np. na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, wyjazdu na wakacje czy wyprawki szkolnej. Pożyczkę w większej kwocie – wynoszącej kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych można wykorzystać do sfinansowania np. remontu. Na ten właśnie cel chcą przeznaczyć pożyczkę gotówkową w kwocie 30 000 zł nasi klienci – trzyosobowa rodzina, której miesięczne dochody netto wynoszą 4 819 zł. Pieniądze uzyskane dzięki pożyczce mają być wydane na remont kuchni, w tym m.in. na nowe szafki i sprzęt AGD. Zadłużenie chcą spłacać w miesięcznych ratach przez 5 lat. Dodać trzeba, że nasi klienci zakładają możliwość przedterminowej spłaty zobowiązania.

W rankingu porównujemy kredyty gotówkowe dla klientów zewnętrznych, tj. nie posiadających konta osobistego w banku udzielającym finansowania oraz dla klientów wewnętrznych – od roku posiadających konto osobiste w banku – kredytodawcy. Pozycja, jaką zajęła oferta danego banku uzależniona była od wysokości całkowitej kwoty do zapłaty.

Sprawdźmy zatem, w którym banku nasi klienci otrzymają kredyt gotówkowy na remont mieszkania na najlepszych warunkach.

Oferta dla klientów zewnętrznych

<<ZOBACZ PEŁNY RANKING NAJLEPSZYCH KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH NA REMONT MIESZKANIA (klient zewnętrzny)>>

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Bank BGŻ BNP Paribas. Zwycięstwo tej instytucji finansowej przyniosła całkowita kwota do zapłaty wynosząca 37 990 zł (BGŻ BNP Paribas jest jedynym bankiem w tym zestawieniu, w którym jest ona niższa niż 38 tys. zł). Odsetki od kredytu będą naliczane na podstawie oprocentowania wynoszącego 4,99% w skali roku, a jednorazowa prowizja za udzielenie to 3%. Nasi klienci co miesiąc będą płacili ratę wynoszącą 633,17 zł. Dodać też trzeba, że w ramach prowadzonej aktualnie promocji, oprocentowanie kredytu w ostatnim roku spłaty zostanie obniżone do 0% w skali roku. Warunkiem skorzystania z promocji jest – oprócz oczywiście zawarcia umowy kredytu – przystąpienie do ubezpieczenia oraz terminowe spłacanie rat kredytu.

Na miejscu drugim, z całkowitą kwotą do zapłaty wynoszącą 38 095 zł, uplasował się Citi Handlowy. W tym banku nasi klienci za udzielenie pożyczki zapłacą 9,50% prowizji. Pożyczka będzie oprocentowana w wysokości 5,99% w skali roku, co przełoży się na miesięczną ratę w kwocie 635 zł.

Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło ING Bankowi Śląskiemu. Nasi klienci zapłacą w nim co miesiąc ratę wynoszącą 635,21 zł. Jest to wynikiem oprocentowania w wysokości 8,59% w skali roku. Prowizja za udzielenie pożyczki to 2,99%. Wszystko to sprawia, że całkowita kwota do zapłaty w skali pięciu lat wyniesie 38 112 zł.

Zestawienie kredytów dla klientów zewnętrznych zamykają mBank, T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Bank. W dwóch ostatnich bankach całkowita kwota do zapłaty przekracza 43 tysiące złotych.

Oferta dla klientów wewnętrznych

<<ZOBACZ PEŁNY RANKING NAJLEPSZYCH KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH NA REMONT MIESZKANIA (klient wewnętrzny)>>

Na pierwszej pozycji w zestawieniu z ofertami dla klientów wewnętrznych znalazła się pożyczka gotówkowa udzielana przez Toyota Bank Polska. Jej oprocentowanie wynosi 7% w skali roku, co przekłada się na miesięczną ratę w kwocie 623,74 zł. Prowizja za udzielenie finansowania to 5%, a całkowita kwota do zapłaty wynosi 37 424 zł.

Miejsce na niższym stopniu podium zajął ING Bank Śląski. W jego przypadku całkowita kwota do zapłaty wynosi 37 742 zł. Miesięczna rata obciąży budżet naszych klientów kwotą 629,04 zł. Oprocentowanie pożyczki wynosi 8,59% a prowizja za jej udzielenie – 1,99%.

Trzecie miejsce zajął eurobank. Kredyt gotówkowy udzielany przez ten bank oprocentowany jest w wysokości 5% w skali roku, ale prowizja za jego udzielenie wynosi aż 10,30%. Co miesiąc nasi klienci zapłacą bankowi ratę w kwocie 631,14 zł a po upływie 5 lat oddadzą łącznie 37 869 zł.

Tuż za podium – z warunkami takimi samymi jak w przypadku klientów zewnętrznych – uplasował się kredyt gotówkowy Banku BGŻ BNP Paribas.

Ostatnie trzy miejsca w zestawieniu zajmują te same banki co w przypadku oferty dla klientów zewnętrznych: mBank, T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Bank.

Podsumowując, w zestawieniu kredytów dla klientów zewnętrznych bezdyskusyjnym numerem jeden jest kredyt gotówkowy Banku BGŻ BNP Paribas. Własnym klientom zaś pożyczki gotówkowej na najatrakcyjniejszych warunkach udzieli Toyota Bank. Warto także zwrócić uwagę na oferty ING Banku Śląskiego, Citi Handlowego i eurobanku. Nasze porównanie pokazuje także, że szukając kredytu gotówkowego warto sprawdzić oferty innych banków i nie ograniczać się do instytucji, z usług której korzystamy na co dzień.