Ranking lokat terminowych – luty 2016

wykop.pl
Ranking 09.02.2016
Ranking

Na jakiej lokacie można zarobić więcej – na 3-miesięcznej dla nowych środków, oprocentowanej na 4% w skali roku czy 6-miesięcznej standardowej, której oprocentowanie to 2,8% w skali roku? Odpowiedź znajduje się w lutowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z drugim w 2016 r. rankingiem lokat terminowych. Znalazły się w nim lokaty w kwocie 5 000 zł z okresem umownym wynoszącym miesiąc, trzy miesiące, sześć miesięcy i rok. Ranking składa się z dwóch części – w pierwszej porównujemy depozyty dla nowych klientów i na nowe środki, w drugiej – lokaty standardowe, które może założyć każdy, niezależnie od relacji łączących go z danym bankiem. Pozycja, jaką zajęła dana lokata, uzależniona jest od kwoty odsetek dopisanych przez bank pod koniec okresu umownego do wpłaconego na nią kapitału.

Zapraszamy do lektury.

Lokaty dla nowych klientów i na nowe środki

Na pierwszym miejscu w zestawieniu lokat jednomiesięcznych uplasowała się SMART Lokata na powitanie, którą można znaleźć w ofercie Banku SMART oraz BIZ Banku. Oprocentowanie tego depozytu wynosi 4% w skali roku, a po miesiącu wpłacone na niego 5 000 zł powiększy się o 12,87 zł odsetek.

Pozycję drugą zajęła kolejna propozycja Banku SMART – SMART Lokata z Plusem. Jej oprocentowanie (1,85% w skali roku) przekłada się na odsetki w kwocie 5,95 zł.

Trzecie miejsce przypadło Lokacie Standardowej Credit Agricole Banku, której oprocentowanie to 1,10% w skali roku. Po miesiącu bank dopisze do niej 3,54 zł odsetek.

Pozycję na szczycie podium zestawienia lokat trzymiesięcznych obroniły Lokata HAPPY Idea Banku oraz lokata 4% na wejście mBanku. Ich oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Po trzech miesiącach wpłacone na każdą z nich 5 000 zł przyniesie 40,39 zł zysku.

Na miejscu drugim znalazła się SMART Lokata na powitanie, która oprocentowana jest w wysokości 3,5% w skali roku. Jej posiadacz po trzech miesiącach zyska 34,95 zł.

Pozycja trzecia przypadła Lokacie Bezkarnej BGŻOptima. Oprocentowana ona jest w wysokości 3,2% w skali roku. Po trzech miesiącach jej posiadacz zarobi na czysto 31,95 zł.

Warto wspomnieć jeszcze o lokacie, która co prawda nie znalazła się w czołówce zestawienia, ale mimo tego oferowana jest na bardzo atrakcyjnych warunkach – o Lokacie 3 razy lepszej eurobanku. Jej gwarantowane oprocentowanie stałe na pierwsze 3 miesiące wynosi 3% w skali roku. Odsetki od wpłaconej kwoty (maksymalna kwota lokaty wynosi 30 000 zł) wypłacane są z góry. Dodatkowo, po odnowieniu lokaty na kolejne 3 miesiące jej posiadacz może otrzymać premię – 1% odsetek naliczonych od kapitału początkowego lokaty. Premia zostanie wypłacona, jeśli na konto, z którym powiązana jest lokata, w pierwszym 3-miesięcznym okresie jej trwania wpłynie wynagrodzenie lub inny dochód. Premia będzie przekazana na konto posiadacza lokaty po jej pierwszym odnowieniu. Lokatę 3 razy lepszą można założyć do 30 kwietnia 2016 r.

Pierwszą pozycję w zestawieniu lokat zakładanych na 6 miesięcy zajmuje Lokata Nowy Gatunek Banku BPH. Jej oprocentowanie, dla klienta spełniającego warunki określone przez bank (tj. zasilającego konto osobistego w Banku BPH kwotą co najmniej 2 tys. zł miesięcznie w każdym miesiącu trwania lokaty), wynosi 4% w skali roku przekłada się na odsetki w kwocie 80,78 zł. Zainteresowanych tym produktem informujemy, że lokatę tę będzie można założyć tylko do końca lutego.

Miejsce drugie zajmuje EKOlokata SUPERprocentująca BOŚ Banku. Dzięki oprocentowaniu, wynoszącemu 3% w skali roku, jej posiadacz po sześciu miesiącach zarobi 60,58 zł.

Zestawienie zamyka SMART Lokata z Plusem Banku SMART (2,60% w skali roku). Po upływie sześciu miesięcy jej posiadacz zyska 52,50 zł.

Pierwsze miejsce w zestawieniu lokat 12-miesięcznych przypadło Lokacie Direct+ Online Santander Consumer Banku. Jej oprocentowanie wynosi 2,60% w skali roku, a kwota, jaka zostanie dopisana do wpłaconych na nią 5 000 zł, to 105,59 zł.

Na miejsce drugie spadł ubiegłomiesięczny zwycięzca – SMART Lokata WIBOR Plus Banku SMART. Jej oprocentowanie (ustalane na podstawie stawki WIBOR 6M) wynosi 2,57%, a zysk – 104,37. 

Pozycja trzecia przypadła dwóm lokatom Santander Consumer Banku (oprocentowanym na 2,5% w skali roku): Lokacie Direct+ Wzrost oraz Lokacie Zysk+ Wzrost. Wpłacone na każdą z nich 5 000 zł po roku powiększy się o 101,53 zł.

Lokaty standardowe

Pierwsze miejsce w zestawieniu lokat jednomiesięcznych zajęła (podobnie jak miesiąc temu) Lokata LOGujesz-LOKujesz eurobanku, adresowana do klientów aktywujących aplikację bankowości mobilnej. Jej oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Oznacza to, że wpłacone na nią 5 000 zł po miesiącu powiększy się o 11,26 odsetek.

Na miejsce drugim znalazła się Lokata w IKO, którą można znaleźć w ofercie PKO BP i Inteligo. Jest ona oprocentowana na 2,25% w skali roku, co przekłada się na 7,74 zł odsetek.

Trzecia pozycja przypadła SMART Lokacie Banku SMART i Lokacie BIZ Spinającej BIZ Banku. Oprocentowanie tych depozytów wynosi 1,85% w skali roku, a odsetki, jakie otrzymają ich posiadacze – 5,95 zł.

Najwyższy stopień podium w zestawieniu lokat 3-miesięcznych przypadł Lokacie Mobilnej Banku Millennium dla posiadaczy Konta 360°. Jej oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku, a zysk z wpłaconych na nią 5 000 zł – 34,95 zł. Miejsce drugie, z oprocentowaniem 3% w skali roku i odsetkami wynoszącymi 29,96 zł, zajęła ta sama lokata, adresowana do posiadaczy pozostałych kont osobistych Banku Millennium. Oprocentowanie Lokaty Mobilnej jest oprocentowaniem promocyjnym, z którego mogą skorzystać klienci zakładający ją w rozszerzonej rzeczywistości (oprocentowanie standardowe wynosi odpowiednio 3,25% i 2,75% w skali roku).

Na miejscu trzecim znalazła się Lokata Cloud Idea Banku. Jej oprocentowanie wynosi 2,75% w skali roku. Dzięki temu wpłacone na nią 5 000 zł powiększy się o 27,46 zł.

Ta sama lokata (oprocentowana na 2,80% w skali roku) otwiera także zestawienie lokat sześciomiesięcznych. Po upływie okresu umownego jej posiadacz zarobi 56,55 zł.               

Na miejscu drugim znalazła się e-Lokata Tradycyjna Getin Banku. Jej oprocentowanie to 2,4% w skali roku, co przełoży się – po zakończeniu okresu umownego – na zysk wynoszący 48,47 zł.

Pozycję trzecią zajął Depozyt Plus Toyota Banku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,35% w skali roku, co po pół roku przełoży się na odsetki w kwocie 47,46 zł.

Zestawienie lokat dwunastomiesięcznych otwiera Lokata Cloud Idea Banku, której oprocentowanie wynosi 2,80% w skali roku. Oznacza to, że wpłacone na nią 5 000 zł powiększy się o 113,71 zł.

Drugie miejsce, z oprocentowaniem 2,57% w skali roku, zajęła Lokata WIBOR BIZ Banku. Po roku na jej posiadacz wzbogaci się 104,37 zł.

Pozycję trzecią zajmują dwie lokaty, których oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku. Są to EKOlokata z Bonusem BOŚ Banku oraz Depozyt Plus Toyota Banku. Po 12 miesiącach posiadacze tych depozytów zarobią po 101,53 zł.

Średnie oprocentowanie trzymiesięcznych lokat dla nowych środków i/lub nowych klientów znajdujących się w naszym zestawieniu wynosi 3,64%. W przypadku lokat standardowych jest ono niższe – wynosi 3,08% w skali roku. Co zatem wybrać? Zależy to od tego, na jak długo chcemy powierzyć bankowi swoje oszczędności. Co prawda w przypadku lokat na pół roku przewaga jest jeszcze po stronie ofert dla nowych klientów i na nowe środki. Przewagę pokazują jednak roczne lokaty standardowe – średnie oprocentowanie tych, które znajdują się w naszym rankingu, wynosi 2,59%.