Polbank uruchamia NFC

Usługa NFCPayPass startuje od 29 października 2012 r. Oferta dotyczy klientów, którzy posiadają kartę kredytową MasterCard a także telefon i kartę SIM z usługą NFC. Za pomocą jedynie telefonu komórkowego będą mogli dokonywać płatności w T-Mobile oraz korzystać z funkcji karty kredytowej, limitu kredytowego, bezodsetkowego okresu oraz kredytu ratalnego w karcie.

Polbank EFG S.A. udostępnia możliwość korzystania z usługi nowoczesnych płatności zbliżeniowych w technologii NFC. Będą z niej mogli korzystać klienci, którym bank wydał kartę kredytową MasterCard i którzy jednocześnie posiadają telefon z obsługą tej technologii w sieci T-Mobile. Usługa oferowana będzie jako wirtualna karta dodatkowa do wszystkich kart kredytowych MasterCard wydawanych przez Polbank: Polbank-T-Mobile, kart Praktycznych, Komfortowych i Prestiżowych oraz karty Polbank Dzieciom.

Rozwiązanie przygotowane przez Polbank EFG S.A. we współpracy z MasterCard i T-Mobile jest w pełni funkcjonalnym produktem bankowym. Oznacza to, że klienci, którzy złożą wniosek o uruchomienie funkcjonalności NFC dla ich karty kredytowej, będą mogli korzystać z przyznanego im limitu kredytowego i 56-dniowego okresu bezodsetkowego. Będą mogli również rozkładać na raty transakcje zbliżeniowe zrealizowane telefonem i kontrolować wydatki dzięki serwisowi SMS. Transakcje zagraniczne realizowane przez klientów w technologii NFC, rozliczane będą przez Polbank bez podwójnego przewalutowania, bezpośrednio z waluty obcej na złotówki, jak ma to miejsce w przypadku karty głównej.

- Polbank we współpracy z T-Mobile zawsze proponował innowacyjne rozwiązania, które były o krok przed rynkiem. I tym razem pierwsi wprowadzamy do sprzedaży w pełni funkcjonalny produkt bankowy, oparty o technologię NFC i dający klientom możliwość korzystania z ich kart kredytowych za pomocą telefonu komórkowego. - mówi Marcin Chruściel, dyrektor departamentu kart kredytowych w Polbank EFG S.A.

Dla osób, które jako pierwsze aktywują płatności zbliżeniowe NFC PayPass, Polbank EFG S.A. przygotował specjalną promocję. Klienci ci zostaną zwolnieni z opłaty miesięcznej za usługę NFC.

W okresie trwania promocji, czyli do 31 marca 2013 roku, Polbank zwróci im również 10% sumy wszystkich transakcji zbliżeniowych, które realizowane będą z wykorzystaniem telefonu (maksymalnie do kwoty 100 zł w okresie trwania promocji). Po zakończeniu okresu promocyjnego opłata miesięczna za usługę NFC PayPass wyniesie 2 zł, a nagroda Zwrot Kwot będzie odpowiadała standardowej wysokości dla karty, do której uruchomiono usługę, czyli np. 0,5% wydatków w przypadku kart Praktycznych, 0,75% w przypadku kart Komfortowych oraz 1% w przypadku kart Prestiżowych i Polbank-T-Mobile.

W celu skorzystania z usługi płatności zbliżeniowych NFC PayPass, należy posiadać w Polbanku kartę kredytową MasterCard, telefon i kartę SIM z usługą NFC w sieci T-Mobile oraz zainstalowaną na telefonie aplikację MyWallet. Ta ostatnia służy do obsługi udostępnionej przez Polbank wirtualnej karty kredytowej NFC. Klienci, którzy posiadają już kartę kredytową MasterCard w Polbanku, mogą zgłosić chęć korzystania z usługi płatności zbliżeniowych NFC PayPassw każdym oddziale banku lub przez Serwis Bankowości Telefonicznej Polbank24. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty kredytowej w Polbanku, powinny zaznaczyć chęć korzystania z nowej usługi na wniosku kredytowym.

Klient może sam zadecydować, czy chce, aby jego telefon był zawsze gotowy do płatności zbliżeniowych, czy woli uruchamiać funkcjonalność NFC każdorazowo przed transakcją. Sama płatność telefonem z NFC niczym nie różni się od płatności z użyciem znanej klientom Polbanku naklejki na telefon T-Mobile PayPass. Wystarczy przybliżyć telefon do czytnika kart zbliżeniowych, aby dokonać transakcji. Transakcje do 50 zł realizowane są bez użycia kodu PIN, natomiast powyżej tej kwoty kod PIN jest wymagany. Transakcje realizowane w technologii NFC są równie bezpieczne, jak dokonywane za pomocą kart w postaci naklejek na telefon komórkowy i tradycyjnych płatności standardową kartą kredytową.

Artykuły 21.10.2012