Strona główna  >  Artykuły  >  Kredyty gotówkowe  >  Kredyty na 0 proc.: gdzie szukać?
Artykuły 16.06.2016 Adriana Kokłowska

Kredyty na 0 proc.: gdzie szukać?

wykop.pl

Rozglądasz się za dodatkowym finansowaniem? Nie wiesz, na którą ofertę powinieneś się zdecydować? Tę jedną idealną znajdziesz być może wśród propozycji kredytów na 0 proc. Czy takie naprawdę istnieją? Sprawdzamy!

Maksymalne oprocentowanie kredytów i pożyczek nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego, czyli aktualnie 10 proc. w skali roku. Na rynku można znaleźć pożyczki i kredyty gotówkowe, których oprocentowanie zbliżone jest do dopuszczalnego prawem maksimum oraz tańsze, oprocentowane np. na 5 proc. w skali roku. Zdarzają się także oferty, w których odsetki naliczane są na podstawie oprocentowania wynoszącego 2 czy 3 proc. w skali roku (niskie odsetki banki rekompensują sobie w takich przypadkach zazwyczaj wysokimi prowizjami za udzielenie finansowania). A czy w bankach można znaleźć nieoprocentowane kredyty i pożyczki gotówkowe? Tak, choć jest ich niewiele.

Zero absolutne dla nowych klientów

Pierwszym bankiem oferującym kredyty bez oprocentowania jest Getin Bank. Osoby, które dotychczas nie korzystały jeszcze z usług tego banku (które – jak pisze bank na swojej stronie internetowej: „na dzień złożenia wniosku o kredyt nie mają w Getin Noble Banku żadnego produktu (kredytowego, depozytowego, kartowego lub rachunku ROR”), mogą w nim otrzymać Darmowy Kredyt Gotówkowy. Jak mówi sama nazwa, jest to produkt, w którego przypadku klient nie ponosi żadnych kosztów – prowizji za udzielenie, odsetek czy ubezpieczenia.

Darmowość także dla obecnych klientów

Kolejnym bankiem, w którego ofercie można znaleźć nieoprocentowaną pożyczkę gotówkową, jest Alior Bank i jego Pożyczka 0%, zwana na stronie internetowej banku „pożyczką zeroprocentową”. Jej maksymalna kwota jest wyższa – wynosi 5 000 zł, co więcej 4 000 zł można pożyczyć bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Środki na koncie mogą się pojawić w ciągu jednego dnia, a proces przyznawania pożyczki może nastąpić online. Zeroprocentowość pożyczki ogranicza się do braku oprocentowania – za jej udzielenie pobierana jest prowizja wynosząca 5 proc. pożyczanej kwoty. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Alior Banku.

Także eurobank przygotował kuszącą ofertę szybkiej pożyczki gotówkowej. Produkt ten nosi nazwę Wypożyczka. W ramach promocji „Wypożyczka z gwarancją szybkości” bank gwarantuje, że wypłaci pieniądze dzień po zaakceptowaniu wniosku. Jeśli nie zdąży tego zrobić, to klient otrzyma rekompensatę za spóźnienie w wysokości 500 zł. eurobank nie wymaga od klientów zbędnych formalności i gwarantuje wydanie decyzji nawet w 15 minut. Środki z pożyczki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Warto zauważyć również, że finansowanie można otrzymać na podstawie PIT-11 lub PIT-40 za 2015 r. Także w przypadku Wypożyczki nie są naliczane odsetki od zadłużenia. Jedynym kosztem ponoszonym przez pożyczkobiorcę jest roczna opłata za wypożyczenie, która jest płatna w ratach (dla Wypożyczki w kwocie 5 000 zł wynosi ona 500 zł, dla 10 000 zł – 1 000 zł, a dla 15 000 zł – 1 500 zł).

Ostatni już produkt, w którego parametrach możemy znaleźć okrągłe zero, to Kredyt bez odsetek Raiffeisen Polbanku. Poza brakiem oprocentowania nie znajdziemy w nim jednak żadnych innych plusów. Prowizja za udzielenie kredytu ustalana jest indywidualnie i może wynieść nawet 30 proc. (stosowana jest zasada: ile miesięcy spłaty, tyle procent prowizji). W przypadku wnioskowania o kredyt do 5 000 zł bank nie wymaga zaświadczenia o zarobkach. Decyzja o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku może być podjęta nawet podczas jednej wizyty w oddziale.

Zero procent, ale nie do końca

Ostatnim produktem, który pod lupę wzięli eksperci TotalMoney.pl, jest iGotówka BGŻ BNP Paribas. W przypadku tego produktu zerowe oprocentowanie dostępne jest dla kredytu z ubezpieczeniem z okresem kredytowania od 6 do 24 miesięcy. W takim przypadku bank pobiera jednak prowizję w wysokości 12 proc. Kredyty z dłuższym okresem spłaty lub kredyty bez ubezpieczenia są oprocentowane. Oprocentowanie stałe od 6,49 do 9,99 proc. w skali roku obowiązuje przy kredytach z ubezpieczeniem spłacanych przez okres od 25 do 84 miesięcy. Prowizja wynosi wtedy od 1,5 do 7 proc. Oprocentowane kredytów bez ubezpieczenia, z okresem spłaty od 6 do 84 miesięcy wynosi od 7,49 do 9,99 proc., a prowizja za ich udzielenie od 5,5 do 10 proc. Prowizja za udzielenie kredytu naliczana jest od całkowitej kwoty kredytowania. Finansowanie do 10 000 zł można uzyskać online.

 

Jak widzimy, na rynku można znaleźć kredyty gotówkowe z zerowym oprocentowaniem. Co najważniejsze, są one oferowane przez banki, a nie firmy pożyczkowe, które przy darmowych pożyczkach wymagają od klienta szybkiej spłaty, najczęściej do 30 dni. Bank daje możliwość rozłożenia spłaty nawet na kilka miesięcy. Oprócz oprocentowania naliczana jest jednak jeszcze prowizja i inne opłaty dodatkowe, które zazwyczaj nie są już zerowe. Jedynie produkt Getin Banku jest w 100 proc. darmowy. Pozostałe oferty kredytów gotówkowych są jednak również warte uwagi. Jeśli jednak dalej nie znalazłeś oferty idealnej dla siebie, to skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych TotalMoney.pl.