Ranking kont osobistych – wrzesień 2016

W czołówce rankingu kont osobistych przygotowanego przez TotalMoney.pl znalazły się rachunki oferowane przez Idea Bank, Bank SMART i Alior Bank. Na co mogą liczyć osoby chcące z nich korzystać? Z jakimi kosztami powinny się liczyć? Sprawdzamy

Wybór konta osobistego nie jest sprawą łatwą. Znalezienie oferty, która będzie spełniała nasze oczekiwania, potrafi czasem zająć sporo czasu. Dlatego też z TotalMoney.pl skontaktował się Marcin, któremu – jak sam powiedział – szkoda czasu na przekopywanie się przez propozycje banków, i poprosił nas o pomoc w znalezieniu konta dla siebie. Podjęliśmy wyzwanie i rozesłaliśmy do banków ankiety, w których oprócz parametrów konta znalazły się także informacje o naszym kliencie (o wysokości wpływów na rachunek, liczbie wykonywanych przez niego przelewów zewnętrznych czy transakcji bezgotówkowych kartą debetową). Dodajmy, że poprosiliśmy banki o wskazanie tylko jednego, najbardziej korzystnego ich zdaniem produktu.

Informacje na temat naszego klienta można sprawdzić, klikając w poniższy link.

Założenia do rankingu kont osobistych

Za co przyznawaliśmy punkty?

Punkty w rankingu przyznawaliśmy za parametry mające wpływ na koszt korzystania z rachunku (m.in. opłatę za prowadzenie konta, za zewnętrzny przelew internetowy, przelew błyskawiczny, korzystanie z karty debetowej, wypłaty z bankomatów czy możliwość wpłaty gotówki na konto). Konto mogło także zdobyć punkty za możliwość korzystania z aplikacji bankowości mobilnej czy brak opłaty za korzystanie z konta i używanie karty debetowej bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków. Liczbę punktów, jaką przyznawaliśmy za poszczególne parametry, można sprawdzić, klikając w poniższy link.

Punktacja do rankingu kont osobistych

Kto zwyciężył?

Na naszą ankietę odpowiedziało 21 banków. W ścisłej czołówce zestawienia znalazły się: Konto IDEALNE Idea Banku, SMART Konto Banku SMART i Konto Wyższej Jakości Alior Banku. I te właśnie konta, ze szczególnym uwzględnieniem zwycięzcy, zarekomendowaliśmy Marcinowi.

Ranking kont osobistych - I miejsce

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu zostało Konto IDEALNE oferowane przez Idea Bank. Konto to zdobyło łącznie 12,5 punktu. Co nasz klient może zyskać, wybierając ten właśnie rachunek? Po pierwsze korzystanie z niego nie będzie kosztowało naszego klienta ani złotówki! Marcin nie zapłaci za korzystanie z rachunku, używanie karty debetowej, przelewy (w tym przelewy natychmiastowe – darmowe są dwa pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu) czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dodatkowo jako posiadacz Konta IDEALNEGO będzie mógł korzystać – podobnie jak przedsiębiorcy – z Idea Hubów czy zamówić mobilny wpłatomat! Do tych zalet trzeba jeszcze dodać możliwość lokowania nadwyżek finansowych na atrakcyjnie oprocentowanych kontach oszczędnościowych czy lokatach.

Ranking kont osobistych - II miesce

Miejsce drugie i 12 punktów przypadło SMART Kontu Banku SMART. To konto również jest darmowe bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków (związanych np. z wysokością wpływów czy liczbą/wartością transakcji kartą). Srebrny medalista oferuje bezpłatne przelewy (za wyjątkiem przelewów natychmiastowych, które kosztują 5 zł) czy wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie kraju. Nasz klient może również korzystać z konta oszczędnościowego i lokat terminowych.

Ranking kont osobistych - III miejsce

Na najniższym stopniu podium znalazło się Konto Wyższej Jakości Alior Banku, które zdobyło 10,5 punktu. To jedyny rachunek osobisty na podium, w którego przypadku brak opłaty za prowadzenie uzależniony jest od kwoty, jaką jest zasilany (min. 2,5 tys. zł) lub kwoty transakcji kartą debetową (co najmniej 700 zł). Darmowa bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków jest karta debetowa wydawana do konta. Dodać trzeba, że to jedyne konto w czołówce zestawienia, w którego przypadku bank gwarantuje niezmienność warunków przez 5 lat (pod warunkiem spełnienia warunków, o których wspomnieliśmy powyżej).

Ranking kont osobistych - pełne wyniki

Idea Bank jest bardziej znany na rynku z oferty dla przedsiębiorców oraz z atrakcyjnie oprocentowanych lokat terminowych i kont oszczędnościowych. Wyniki naszego rankingu pokazują, że także klientom indywidualnym bank ten proponuje atrakcyjny rachunek osobisty. Co ważne, rachunek za korzystanie z którego nie są pobierane opłaty, i to bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków.

Ranking 08.09.2016