Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Adriana Kokłowska, 13.09.2016 r.
Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Obecnie nie musisz wychodzić z domu, żeby zrobić zakupy. Wystarczy, że masz dostęp do internetu. W sieci możesz kupić wszystko – buty, odzież, meble, żywność, wycieczkę na drugi koniec świata czy samochód. A jak najlepiej za to zapłacić? Dobrą kartą kredytową!

Za robieniem zakupów w internecie przemawia wiele argumentów. Kupując online, masz dostęp do ogromnej liczby produktów z całego świata w atrakcyjnych cenach. Oszczędzasz jednak nie tylko pieniądze, ale również czas, ponieważ nie musisz wychodzić z domu – kurier dostarczy towar do Twoich drzwi lub odbierzesz przesyłkę w wyznaczonym miejscu. Nie musisz też tracić nerwów, stojąc w kolejkach i wysłuchując rad nachalnych ekspedientów. Płatność za towar również nie powinna sprawić problemu, ponieważ obecnie do wyboru jest wiele opcji. Przedstawimy dziś jedną z nich – karty kredytowe. Dzięki nim nie tylko kupisz wymarzony towar, ale możesz też wiele zyskać.

400 zł do wydania na Mall.pl z Kartą Kredytową Citibank

Kartę kredytową do transakcji online oferują…
 

a) Alior Bank

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Za wydanie karty kredytowej GOLD zapłacisz 10 zł, a za jej miesięczne użytkowanie 8 zł (co daje sumę 96 zł rocznie. Opłata ta nie jest naliczana pod warunkiem dokonania i rozliczenia kartą transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 1 000 zł). Największą zaletą tego produktu jest długi okres bezodsetkowy, który wynosi aż 59 dni. Oznacza to, że spłacając swoje zadłużenie w tym okresie będziesz zwolniony z zapłaty odsetek. Oprocentowanie karty wynosi 10 proc. w skali roku. Po nabyciu karty otrzymasz dodatkowo 50 zł do wykorzystania na przejazdy Uberem.

b) Bank Zachodni WBK

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Karta World MasterCard jest stworzona do wykonywania płatności online. Oprocentowanie transakcji bezgotówkowych wynosi okrągłe zero złotych. W przypadku „standardowych” transakcji bezgotówkowych (np. zakupów w sklepach stacjonarnych czy internetowych) nie zapłacisz prowizji. Wyjątkiem są transakcje bezgotówkowe wykonywane w miejscach oznaczonych jako kasyna internetowe, zakłady bukmacherskie, totalizatory, gry losowe i loterie – wówczas za każdą transakcję zapłacisz 4 proc. prowizji (min. 10 zł). Za wydanie karty również nic nie zapłacimy. Opłata roczna w pierwszym roku wynosi 0 zł (warunek podany jest w tabeli). W kolejnych latach również możesz być zwolniony z opłaty, jeśli wykonasz 5 transakcji miesięcznie – w przeciwnym razie zapłacisz 10 zł za każdy miesiąc. Plusem jest również brak prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych, co jest istotne podczas robienia zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. BZ WBK oferuje również funkcję chargeback, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie płatności w sieci – jeśli sprzedawca nie wywiązał się z umowy, bank pomoże odzyskać klientowi środki.

c) Bank BGŻ BNP Paribas

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Opłaty za wydanie i użytkowanie karty kredytowej MasterCard Standard są uzależnione od miejsca wnioskowania o nią. Nabywając ją w oddziale banku, w pierwszym roku użytkowania zapłacisz 0 zł i 72 zł za każdy kolejny rok. Kupując ją w punkcie sprzedaży w centrum handlowym, nie zapłacisz nic przez pierwsze pół roku jej użytkowania, a od siódmego miesiąca będzie pobierana opłata w wysokości 4 zł miesięcznie. Opłata za kartę, zarówno w przypadku nabycia jej w banku, jak i w galerii handlowej, wyniesie równe zero złotych. Transakcje bezgotówkowe oprocentowane są na 10 proc. Okres bezodsetkowy dla karty kredytowej MasterCard z programem lojalnościowym Mam BONUS wynosi 54 dni. Posiadacz karty może korzystać z wielu rabatów i programu lojalnościowego, o którym więcej można przeczytać na stronie www.mambonus.pl

Sklepy, w których klient może liczyć na zniżki to m.in.:
iParts 5 proc., Krakvet 5 proc., Morele.net 10 proc., Partner AGD RTV 50zł, Juka 20 zł, Dekoria.pl 5 proc., Toys4Boys 10 proc., Katalog Marzeń 5 proc., Poczta Kwiatowa 10 proc., Natural CHIC 15 proc., Chocolissimo 10 proc., Chocotelegram 10 proc., Tagomago.pl 3 proc., Willsoor 15 proc.

d) Bank Ochrony Środowiska

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Karta kredytowa MasterCard Gold kusi 56-dniowym okresem bezodsetkowym oraz brakiem opłat za wydanie. Na szczególną uwagę zasługuje szereg bonusów i rabatów czekających na jej właściciela. Program rabatowy Buy&Smile pozwala korzystać z wielu zniżek za zakupy i usługi, które otrzymasz płacąc m.in. w restauracjach (Telepizza 55 proc.), kawiarniach  (Cava 10 proc.), sklepach odzieżowych (m.in. Top Secret 15 proc.), teatrze (Teatr 6. Piętro 5 proc.), klinikach medycznych (np. Klinika La Perla czy Enel-Med 10 proc.), hotelach (np. MCC Mazurkas Conference Centre&Hotel****  55 proc.) i wielu innych miejscach. Całą listę partnerów możesz znaleźć na www.buyandsmile.pl. Transakcje bezgotówkowe oprocentowane są na 10 proc. w skali roku.

e) Credit Agricole Bank Polska

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Przedstawiamy kolejną kartę, dzięki której będziesz mógł sporo zyskać, robiąc zakupy w sieci i nie tylko. Oprócz braku opłat za wydanie karty, możliwości zniesienia opłaty za miesięczne użytkowanie (szczegóły w tabeli poniżej) oraz 54-dniowego okresu bezodsetkowego, masz możliwość skorzystania ze zniżek w Klubie Rabatowym Credit Agricole. Posiadacze karty Visa Standard mogą liczyć m.in. na upust przy zakupie sprzętu (RTV Euro AGD 10 proc.), mebli (Black Red White 5 proc.), kursów językowych (Speak Up – 200 zł), opieki medycznej (Polmed 20 proc.), książek (Wydawnictwo Znak 35 proc.), usług hotelowych (Uzdrowiska Kłodzkie 20 proc.) czy odzieży (Monnari 7 proc.). Pełen wykaz partnerów znajduje się na stronie: https://klubrabatowy.credit-agricole.pl/

f) ING Bank Śląski

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Karta kredytowa Visa oferowana przez ING Bank Śląski wydawana jest bezpłatnie, a jej oprocentowanie również wynosi 10 proc. Za każde 5 zł wydane kartą otrzymasz 1 punkt w programie Bankujesz - Zyskujesz, które następnie będziesz mógł zamienić na zniżki i rabaty w sklepach internetowych (np. Answear.com 25 proc.). Transakcje internetowe są dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure. Bank oferuje również usługę chargeback, w ramach której będziesz mógł złożyć reklamację nieudanej transakcji.

Poza standardową kartą kredytową, bank oferuje specjalną kartę wirtualną ING Visa przeznaczoną właśnie do wykonywania transakcji internetowych. Tę wirtualną kartę klient może zamówić w dowolnym momencie w systemie bankowości internetowej – otrzyma ją tuż po zamówieniu. Do karty przypisany jest odrębny rachunek, na który można szybko przelać z konta osobistego tyle, ile chcesz wydać. Daje to np. możliwość kontroli rodzicielskiej, w przypadku dokonywania transakcji przez dzieci. Dużym plusem jest również brak opłat za używanie karty. Jedynym kosztem jest jednorazowa opłata za zamówienie karty w wysokości 20 zł. Zwolnieni są z niej posiadacze Konta Direct 18 – 26.

g) Raiffeisen Polbank

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Raiffeisen Polbank oferuje aż trzy karty kredytowe: Wygodną Kartę Kredytową Visa, kartę kredytową Wizz Air MasterCard oraz World MasterCard Class&Club. Transakcje bezgotówkowe oprocentowane są na 10 proc, a za wydanie każdej z tych kart nic nie zapłacimy. Karty różnią się od siebie wysokością opłat za użytkowanie, jednak maksymalny miesięczny koszt może wynieść nie więcej niż 10 zł – szczegóły znajdziesz w poniższej tabeli. Różnice widać również w bonusach przyznanych użytkownikom każdej z tych kart. Posiadacz Wygodnej Karty Kredytowej Visa otrzyma możliwość rozłożenia raz w roku swoich zakupów na 10 nieoprocentowanych rat bez żadnych dodatkowych opłat, może także korzystać ze zwrotu części wydatków za zakupy u partnerów Programu Visa Oferty oraz z portfela MasterPass, czyli nowoczesnego, bezpiecznego sposobu płacenia online.

h) Toyota Bank

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online

Nasza ostatnia propozycja to dwie karty kredytowe Toyota Banku: Toyota Black Pearl i Toyota Ice Rose. Posiadają one identyczne parametry. Za wydanie każdej z nich zapłacisz 60 zł. Miesięczna opłata za użytkowanie wyniesie 4 zł, może jednak zostać obniżona do zera, jeśli wykonasz minimum 4 transakcje bezgotówkowe w cyklu rozliczeniowym. Transakcje bezgotówkowe oprocentowane są na 8,3 proc., a okres bezodsetkowy wynosi maksymalnie 56 dni. Niestety, bank nie oferuje swoim klientom żadnych dodatkowych bonusów i rabatów.
 

Najlepsze karty kredytowe do robienia zakupów online
Jak widać powyżej, w ofertach banków znajduje się wiele ciekawych kart kredytowych. Wybierając dobrą kredytówkę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość oprocentowania transakcji bezgotówkowych, okres bezodsetkowy, opłaty za wydanie i użytkowanie karty (wraz z warunkami jakie trzeba spełnić żeby być z nich zwolnionym) oraz bonusy przysługujące posiadaczowi. Tych ostatnich może być wiele, należy tylko wybrać odpowiedni program rabatowy i korzystać z przysługujących zniżek. Płacenie za zakupy w internecie może być proste i korzystne.

Szukasz najlepszej karty kredytowej?


73 karty kredytowe

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

51 kredytów gotówkowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

18 kredytów hipotecznych

PLN
2 000 PLN 500 000 PLN
PLN
2 000 PLN 500 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

11 kredytów samochodowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 30 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

18 pożyczek hipotecznych

PLN
1 000 PLN 100 000 PLN


66 kont bankowych

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

16 kredytów konsolidacyjnych gotówkowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

9 kredytów konsolidacyjnych hipotecznych

70 pożyczek gotówkowych

PLN
1 000 PLN 100 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

45 kont oszczędnościowych

PLN
500 PLN 200 000 PLN
1D 14D 2M 4M 6M 8M 10M 12M 18M 36M

146 lokat bankowych

PLN
1 000 PLN 100 000 PLN44 konta firmowe

PLN
1 000 PLN 2 000 000 PLN

93 kredyty dla firm

PLN
10 000 PLN 500 000 PLN

5 ofert leasingu
Mb/s
1 Mb/s 250 Mb/s
PLN
1 PLN 300 PLN
:

230 ofert telewizji - internetu

kWh
1-2 os. 3-4 os. 5-6 os. dom
dzień noc

63 taryfy energii dla domu

kWh
50 kWh 500 kWh
dzień noc

50 taryf energii dla firmy

Więcej artykułów: Karty kredytowe Transakcje bezgotówkowe Banki Zdolność kredytowa RRSO Moneyback Płatności zbliżeniowe