Bezpłatne konta – subiektywny przegląd ofert

Czym powinieneś się kierować, wybierając konto osobiste? Przede wszystkim zwróć uwagę na wszelkie opłaty związane z prowadzeniem rachunku oraz bonusy wynikające z aktywnego korzystania z niego. W którym banku znajdziesz darmowe konto?

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z naszym najnowszym rankingiem kont osobistych (SPRAWDŹ), koniecznie nadrób zaległości. Przedstawiliśmy w nim najlepsze propozycje kont bankowych, biorąc pod uwagę opłaty związane z prowadzeniem konta, użytkowaniem karty do konta, wykonywaniem przelewów zewnętrznych oraz wypłatami z bankomatów.

Dziś, zaprezentuję pięć rachunków, które wybrałam specjalnie dla ciebie. Dlaczego właśnie te? Był to mój subiektywny wybór – po prostu uważam, że są bardzo dobre, przetestowałam je osobiście i mogę polecić je z czystym sumieniem. No to zaczynamy.

Otwórz bezpłatne konto Getin UP

Konto Getin UP w Getin Banku

Konto Getin UP to zdecydowany hit. Nie dość, że jego prowadzenie jest całkowicie darmowe – i to bez żadnych dodatkowych warunków, to jeszcze, będąc jego posiadaczem, możesz otrzymać bonusy. Wystarczy, że w ciągu miesiąca zasilisz swoje konto kwotą w wysokości min. 1 000 zł i zapłacisz kartą za zakupy na min. 300 zł, a bank podaruje ci miły prezent. Zyskasz dostęp do Pakietu Korzyści, który otworzy ci drzwi m.in. do darmowego korzystania z karty do rachunku, bezpłatnej wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym czy zwrotu części opłat za domowe rachunki (nawet 360 zł rocznie!). Getin Bank oferuje bankowość internetową i mobilną (z płatnościami mobilnymi BLIK i HCE), dzięki czemu możesz oszczędzić czas i bankować „jednym kliknięciem”.

Konto za Zero w PKO BP

Z PKO Bankiem Polskim związana jestem od dziecka. Już w podstawówce miałam swoje pierwsze konto, na które rodzice regularnie wpłacali moje kieszonkowe. Przez te kilkanaście lat zdarzyło mi się zmieniać rachunki, lecz nigdy nie zdarzyło mi się zapłacić za ich prowadzenie ani złotówki. Konto za Zero również jest darmowe – wystarczy, że masz kartę do konta i dokonasz nią płatności w kwocie min. 300 zł każdego miesiąca. Bank oferuje również bezpłatne wypłaty z ponad 3 000 bankomatów w Polsce, bezpłatne przelewy krajowe wykonane online oraz dostęp do aplikacji mobilnej IKO, którą szczerze polecam. Jest prosta w obsłudze, przejrzysta i umożliwia dokonywania wszystkich podstawowych czynności bankowych oraz płatności w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Konto Direct w ING Banku Śląskim

Aktualna promocja w ING Banku Śląskim jeszcze bardziej zachęca do założenia Konta Direct. Możesz otrzymać od banku 100 zł, jeśli do końca lutego 2017 roku otworzysz konto przez internet, a do 30 czerwca zrobisz zakupy za łączną kwotę min. 1 000 zł i zapłacisz za nie kartą debetową do konta. Prowadzenie Konta Direct i większość transakcji jest całkowicie darmowa, jeśli będziesz korzystał z niego przez internet. Również za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i Planet Cash nie zapłacisz nic. Wyjątkiem są wpłaty i wypłaty gotówki oraz przelewy w oddziale banku, przelewy natychmiastowe Express ELIXIR i SORBNET oraz opłata za korzystanie z karty do konta (7 zł miesięcznie) - jeśli nie będziesz z niej aktywnie korzystał, tzn. wydasz miesięcznie mniej niż 300 zł na zakupy bezgotówkowe.

Konto na co dzień w eurobanku

Co prawda konto w eurobanku nie jest darmowe, ale miesięczna opłata za jego prowadzenie jest na tyle niska (7 zł), że można na to przymknąć oko. Chyba że jesteś seniorem i masz min. 65 lat, wówczas zapłacisz jeszcze mniej - tylko 5 zł miesięcznie. Ponadto nie zapłacisz już nic za wydanie i użytkowanie karty do konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy i zlecenia stałe online, mobilnie oraz stacjonarnie czy za pakiet pomocy assistance. Będziesz mógł również skorzystać z dodatkowych usług, a mianowicie z limitu w koncie, konta dla dziecka czy otrzymywania powiadomień SMS. Czy więc w tej sytuacji 7 zł miesięcznie za tyle darmowych usług, to dużo?

Nest Konto w Nest Banku

Nest Bank, czyli nowość na naszym rynku, od początku istnienia przyciąga klientów atrakcyjnymi ofertami. Tak też jest w przypadku Nest Konta – za jego założenie i prowadzenie nie zapłacisz nic. Wydanie i używanie karty do konta to również wydatek równy 0 zł. Internetowe przelewy krajowe ELIXIR, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty we wpłatomatach Euronet i oddziałach banków są również darmowe. Jeszcze Ci mało? Konto możesz otworzyć online lub przez aplikację mobilną i już po kwadransie być jego posiadaczem. Szybko, sprawnie i tanio!

Jak widzisz, nie musisz wydawać zbędnej gotówki na opłaty za prowadzenie konta i używanie karty do niego. Wystarczy, że dobierzesz właściwy produkt i zapoznasz się ze wszystkimi haczykami widniejącymi w tabeli opłat i oprocentowania danego banku. Powodzenia!

Artykuły 08.01.2017