Ranking ubezpieczeń na życie z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi

Analitycy TotalMoney.pl wzięli pod lupę najbardziej złożone, ale i zapewniające najpełniejszą ochronę ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. AXA Życie TU S.A., AVIVA TUnŻ SA oraz Generali Życie TU SA to firmy, które znalazły się w czołówce naszego porównania.

Wybór polisy na życie, która zapewni odpowiednią ochronę, nie jest łatwym zadaniem. Poziom trudności wzrasta jeszcze bardziej, kiedy chcemy nie tylko ubezpieczyć się od nieprzewidzianych zdarzeń, lecz także zapewnić sobie środki finansowe na przyszłość. Dlatego zanim podejmiecie decyzję o wyborze ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, zapoznajcie się z naszym rankingiem.

750

Przyjrzeliśmy się w nim ofertom towarzystw ubezpieczeniowych, które wg KNF zanotowały w trzecim kwartale 2016 r. największą wartość składki przypisanej brutto. W rankingu znaleźli się ubezpieczyciele z pierwszej dziesiątki tego zestawienia. Oceniając polisy, porównaliśmy podstawowe parametry ubezpieczeń na życie z UKF, m.in. wysokość składki, częstotliwość jej opłacania i minimalny wiek ubezpieczonego. Szczegółowe informacje na temat założeń do rankingu oraz punktacji znajdziecie, klikając w poniższy link.

Założenia i punktacja do rankingu ubezpieczeń na życie

W czołówce rankingu ubezpieczeń na życie z UFK znalazły się Plan Elastyczny z oferty AXA Życie TU S.A., Nowa Perspektywa oferowana przez AVIVA TUnŻ SA oraz Generali Życie TU SA i jej ProFamilia.

Ranking ubezpieczeń na życie z UFK - wyniki

Zwycięzca może być tylko jeden!

Bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu została AXA Życie TU S.A. i jej Plan Elastyczny. Produktowi AXA przyznaliśmy 8 punktów. Za co go wyróżniliśmy? Za minimalny wiek ubezpieczonego wynoszący 13 lat (nie jest to regułą na rynku) oraz za uzależnienie wysokości składki od wieku ubezpieczonego. Plan Elastyczny wyróżnić trzeba też za możliwość skorzystania z dodatkowych umów (wśród których są m.in. śmierć w następstwie NW, śmierć w następstwie wypadku komunikacyjnego, poważne zachorowania, rozpoznanie nowotworu czy przejęcia opłacania składek na wypadek niezdolności do pracy). Plan Elastyczny AXA jest przede wszystkim ubezpieczeniem o charakterze ochronnym, daje jednak także możliwość długoterminowego inwestowania. Ubezpieczeni mają do dyspozycji 4 gotowe rozwiązania portfelowe o różnym poziomie ryzyka, 10 funduszy inwestujących w jednostki uczestnictwa funduszy (zarządzanych przez AXA TFI) oraz 8 funduszy inwestujących w jednostki uczestnictwa funduszy zagranicznych.

Drugie miejsce i 7,5 punktu zdobyło ubezpieczenie Nowa Perspektywa, które można znaleźć w AVIVA TUnŻ SA. Ubezpieczenie to jest drugim (i zarazem ostatnim) produktem w rankingu, w którym wysokość składki uzależniona jest od wieku ubezpieczonego. Klienci mogą skorzystać z umów dodatkowych, m.in. na poważne zachorowanie, niezdolność do pracy, ubezpieczenie składki czy śmierć w wyniku NW.

Pozycję na najniższym stopniu podium zajęła ProFamilia oferowana przez Generali Życie TU SA. Produkt ten zdobył 7 punktów. Za co go wyróżniliśmy? Między innymi za minimalny wiek ubezpieczonego wynoszący 15 lat oraz za składkę, której minimalna miesięczna wysokość to 70 zł. Posiadacze tego ubezpieczenia mogą rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o 22 umowy dodatkowe, w tym umowy dla dzieci oraz produkty zabezpieczenia emerytalnego – IKE i IKZE.

Ubezpieczenie Twojego zdrowia i życia do 800 tys zł

Czy powinniście mieć w swoim portfelu polisę na życie z UFK? Tak, jeśli chcecie jednocześnie zabezpieczyć rodzinę i gromadzić kapitał na przyszłość. Zanim jednak podpiszecie umowę, dokładnie przeczytajcie zapisy dotyczące opłat i obowiązków ubezpieczonego oraz Ogólne Warunki Ubezpieczeni. Zajrzycie też do regulaminu lokowania środków UKF, ponieważ możliwość alokacji zgromadzonych środków i decydowania o tym, w co inwestujecie pieniądze, wpłynie na przyszłe zyski. Plan Elastyczny AXA Życie TU S.A., lider naszego zestawienia, daje dużą swobodę inwestycyjną – wybierać możecie z aż 18 funduszy, dlatego możemy go wam z czystym sumieniem polecić! Pamiętajcie jednak o tym, że im więcej chcecie zyskać, tym więcej musicie zaryzykować!

Ranking 19.01.2017