Ranking lokat terminowych - marzec

wykop.pl
Ranking 06.03.2017 Izabela Wojtaś
Ranking

Na początku roku obiecałeś sobie, że będziesz oszczędzał, przyszedł marzec, a ty nadal nie zacząłeś realizować postanowienia? Czas to zmienić! Redakcja TotalMoney.pl wybrała dla ciebie najlepsze lokaty miesięczne, trzymiesięczne, półroczne i roczne.

Marzec to moment, gdy rewidujemy nasze postanowienia noworoczne. Często okazuje się, że wiele z nich nadal czeka na realizację. Jeśli tak się stało z twoim postanowieniem dotyczącym oszczędzania, to czas to zmienić. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które są w tej materii żółtodziobami, będzie założenie lokaty terminowej. To bezpieczny produkt, co więcej – początkujący mogą się zdecydować na miesięczną lub kwartalną lokatę i przekonać się, jak to działa.

Jesteś na to gotowy? Jeśli tak, to poniżej przedstawiam ci zestawienie najlepszych lokat terminowych na miesiąc, trzy miesiące, pół roku oraz na rok. Pod lupę wzięłam depozyty dla nowych klientów i na nowe środki. Zysk obliczyłam dla depozytu w wysokości 10 tys. zł.

Zobacz, ile można zarobić na wybranych przez mnie produktach, i sam wybierz najlepszą dla siebie ofertę!

Lokaty godne polecenia

Z racji tego, że lubimy wam polecać tylko takie produkty, z których sami byśmy z chęcią skorzystali, w tym miesiącu wyróżniliśmy tylko dwie lokaty miesięczne. Jeśli chcecie mieć dostęp do swoich oszczędności już w kwietniu, to pomyślcie o założeniu Lokaty Happy w Idea Banku lub Lokaty na start w Plus Banku. Oba depozyty są oprocentowane na 3 proc. w skali roku, co przełoży się na zysk równy 20,64 zł.

Jeśli zdecydujecie się powierzyć bankowi swoje oszczędności na trzy miesiące, to zyskać możecie od 42,87 do nawet 81,67 zł. Najwięcej, bo aż 81,67 zł, zyskacie, otwierając Nest Lokatę Witaj Nest Banku i Lokatę na start Plus Banku, które są oprocentowane aż na 4 proc. Trochę mniej, bo 71,46 zł, zarobicie na Lokacie 3,5 proc. dla nowych klientów mBanku i Lokacie Happy Idea Banku. Tu oprocentowanie wyniesie 3,5 proc. Lokata Bezkarna BGŻOptimy przyniesie zaś 61,25 zł zysku. Wszystko za sprawą 3-proc. oprocentowania.

Jeśli zdecydujecie się zamrozić swoje oszczędności na pół roku, to zyskacie jeszcze więcej: od 57,17 do 85,75 zł. Największy zysk przyniesie Lokata na nowe środki Idea Banku – 2,10 proc. oprocentowania przełoży się na 87,75 zł zysku. Na uwagę zasługują również Nest Lokata na Nowe Środki Nest Banku, która w zależności od tego, w jaki sposób ją założymy, przyniesie po pół roku 81,66 albo 73,50 zł zysku. Więcej zarobią Ci, którzy otworzą ją za pośrednictwem bankowości internetowej (oprocentowanie 2 proc.), trochę mniej ci, którzy zrobią to za pomocą portalu nestbank.pl (oprocentowanie 1,80 proc.).

Jeśli możecie poczekać na zysk przez rok, to czeka was miła niespodzianka w postaci 170,10 zł odsetek. Tyle zyskacie, jeśli wrzucicie swoje oszczędności na Nest Lokatę Nowe Środki Nest Banku (oprocentowanie 2,10 proc.). Trochę mniej, bo 162 zł, przyniesie wam Lokata Standardowa Crédit Agricole (oprocentowanie 2 proc.). Zaś 153,90 zł zysku przyniosą aż cztery produkty: Lokata Direct + Wzrost i Lokata Zysk + Wzrost Santander Consumer Banku, Nest Lokata Nowe Środki Nest Banku i Lokata Kompletna Banku Millennium (oprocentowanie 1,90 proc.).

Tyle od nas. Teraz wszystko zależy od ciebie. Radzę ci jednak wziąć nogi za pas i zrealizować swoje noworoczne postanowienie – nie ma przecież nic gorszego niż nierealizowana obietnica, zwłaszcza ta złożona sobie!