Wyprzedaż u Fiata

Fiat Tipo to najczęściej rejestrowany samochód w Polsce. Jego konkurencyjna cena jest teraz jeszcze niższa. Za ile można go kupić? Sprawdzamy.

Fiat Tipo zadebiutował na polskim rynku wiosną 2016 r. (wtedy w salonach pojawił się sedan). W 2017 r. dołączyły do niego hatchback i kombi (nazywane przez Fiata „station wagon”). Do Tipo z trzybryłowym nadwoziem można zamówić dwa silniki benzynowe (1.4 Fire o mocy 95 KM i 1.6 E-Torq o mocy 110 KM) i dwa wysokoprężne (1.3 MultiJet o mocy 95 KM i 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM). W przypadku hatchbacka i kombi gama dostępnych silników powiększyła się o benzynowy turbodoładowany silnik T-Jet 1.4 o mocy 120 KM (w tym z fabrycznie montowaną instalacją LPG) i wysokoprężną jednostkę MultiJet DDCT 1.6 o mocy 120 KM.

Od początku września można zamawiać Fiata Tipo S-Design. Jest dostępny w wersji 5-drzwiowej i kombi, oferuje reflektory biksenonowe, elementy wykończenia w kolorze „piano black”, nowy kolor nadwozia szary street i ekskluzywne 18-calowe felgi. Fiat Tipo S-Design napędzany jest silnikiem T-Jet 1.4 o mocy 120 KM (w tym z fabrycznie montowaną instalacją LPG) oraz dwoma silnikami diesla – 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM i MultiJet DDCT 1.6 o mocy 120 KM.

Polacy pokochali Fiata Tipo

W informacji prasowej podsumowującej sprzedaż w Polsce po pierwszym półroczu 2017 r. Fiat podkreślił, że sprzedaż modelu Tipo stanowiła 60 proc. wolumenu marki. Z kolei z informacji Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że we wrześniu 2017 r. Fiat Tipo zajął pierwsze miejsce we wrześniowym rankingu najpopularniejszych modeli w segmencie klientów indywidualnych w Polsce. W tym miesiącu zarejestrowanych zostało 501 egzemplarzy tego modelu. Przez pierwszych 9 miesięcy 2017 r. zarejestrowanych zostało łącznie 3 420 Fiatów Tipo. Dało to temu modelowi czwarte miejsce na liście „TOP 30 modeli dla Kowalskiego” przygotowywanej przez SAMAR.

A teraz mogą kupić go taniej

Fiat ogłosił właśnie wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2017 r. Wyprzedażą objęte są samochody z nadwoziem sedan, hatchback i kombi.

Promocyjne ceny Fiata Tipo są następujące:

  • sedan od 43 900 zł,
  • hatchback od 49 900,
  • a kombi od 53 400 zł.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile w promocji kosztuje konkretna wersja wyposażenia Fiata Tipo w zależności od nadwozia, kliknij w jeden ze znajdujących się poniżej banerów.

Fiat Tipo sedan sprawdź cenę

Fiat Tipo hatchback sprawdź cenę

Fiat Tipo kombi sprawdź cenę

Chcesz się dowiedzieć, na jakich warunkach możesz otrzymać kredyt na zakup Fiata Tipo? Kliknij w jeden z poniższych banerów.

Fiat Tipo sedan sprawdź kredyt

Fiat Tipo hatchback sprawdź kredyt

Fiat Tipo kombi sprawdź kredyt

Fiat Tipo – czy warto?

Miałem okazję przejechania kilkudziesięciu kilometrów (zarówno w ruchu miejskim jak i po drodze szybkiego ruchu) Fiatem Tipo kombi napędzanym 120-konnym benzynowym silnikiem T-Jet. Wrażenia? Bardzo pozytywne, zarówno te dotyczące wyciszenia kabiny, jej przestronności, prowadzenia samochodu jak i mocy rozwijanej przez silnik (muszę się przyznać, że na „ekspresówce” jechałem nieco szybciej niż dozwolone 120 km/h). Z jazdy próbnej na pewno warto skorzystać. Może poczujecie chemię między sobą i niezobowiązujące spotkanie zakończy się dłuższą znajomością?

Artykuły 17.10.2017