Co podarować pracownikom na święta?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli jesteś pracodawcą, to koniecznie pomyśl o tym, jaką niespodziankę sprawisz pracownikom swojej firmy. Poniżej znajdziesz kilka świetnych propozycji prezentów świątecznych. Zadbaj o dobry nastrój w pracy i zmień się w Świętego Mikołaja!

Czasami nawet zwyczajna pochwała i dobre słowo mogą zmotywować do dalszej pracy. Niestety, wielu pracodawców zbyt rzadko chwali i nagradza swoich pracowników, przez co spada ich zapał do działania. Premie kończą się tylko na obietnicach, szkolenia na przekładaniu terminu w nieskończoność, a pochwały się nie należą, bo przecież to, co zostało dobrze zrobione należało do twoich obowiązków. Jeśli jesteś pracodawcą, pamiętaj, by doceniać swoich pracowników. Nawet nie wiesz, ile może znaczyć jedno słowo dziękuję lub jesteś świetny, dobra robota!

W okresie świąt spraw przyjemność i podaruj coś wyjątkowego. Jak wybrać dobry prezent dla pracownika? Podpowiadam!

Premia świąteczna dla pracowników

Grudzień to miesiąc wzmożonych wydatków. Prezenty, przygotowania do świąt, zakupy spożywcze, ozdoby, eleganckie ubrania na wieczerzę wigilijną – wszystko to dużo kosztuje, dlatego twoi pracownicy na pewno będą wdzięczni za podarowanie im specjalnej premii świątecznej. Dodatkowe pieniądze ofiarowane na koniec roku, jako podsumowanie całorocznej pracy i miły prezent gwiazdkowy, na pewno będą miłą niespodzianką. W 2016 roku premię roczną dostało aż 18 proc. pracowników w Polsce (dane z portalu PensjoMetr.pl). To, ile przeznaczysz na taki prezent, zależy tylko od ciebie.

Bony świąteczne dla pracowników

Jak już wspominałam, w grudniu lista zakupów, które każdy z nas musi zrobić, jest bardzo długa. Możesz więc pójść pracownikom na rękę i podarować im bony zakupowe. Co ważne, takie bony są akceptowane w coraz większej liczbie miejsc w całym kraju. Można nimi płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, supermarketach, sklepach online czy na stacjach benzynowych. Przykładowo, możesz wybrać bony Sodexo, całą listę punktów akceptujących znajdziesz tu: sprawdź bony Sodexo.

Podaruj voucher na niesamowite przeżycie

SPA, weekend za miastem, lot balonem, helikopterem, wyjazd z rodziną na ferie zimowe – każda z niecodziennych atrakcji ucieszy twojego pracownika. Możesz pozwolić mu się zrelaksować wraz z drugą połówką w pobliskim hotelu podczas serii zabiegów odprężających, zafundować niezapomniane przeżycie ekstremalne lub wysłać go na wyjazd zimowy z bliskimi. Zyskasz nie tylko wdzięczność, lecz także pozwolisz swoim pracownikom naładować baterie i wrócić do pracy z głowami pełnymi pomysłów i zapałem.

Karty przedpłacone dla pracowników

Karty przedpłacone to kolejna propozycja oryginalnego prezentu dla pracowników. Możesz wybrać np. te oferowane przez firmę Edenred. Ty sam zadecydujesz, ile gotówki się na nich znajdzie. Takimi kartami można płacić w sklepach stacjonarnych i online, korzystać z wielu programów rabatowych lub po prostu wypłacić gotówkę z bankomatu (uważaj jednak na wysoką prowizję). Dasz swojemu pracownikowi wolną rękę – będzie mógł sam postanowić, na co i kiedy przeznaczy daną kwotę, bo będzie korzystał z podarunku jak ze zwyczajnej karty płatniczej. Na wykorzystanie kwoty będzie miał aż 12 miesięcy.

Świąteczne kosze upominkowe

Garść słodkości w połączeniu z butelką dobrego wina – taki zestaw z pewnością każdego ucieszy. No chyba, że twoi pracownicy kroczą śladami Ewy Chodakowskiej i liczą każdą zjedzoną kalorię, a kostka czekolady dozwolona jest tylko raz w tygodniu w tzw. cheat day. Świąteczny kosz upominkowy będzie jednak miłym prezentem. Nie dość, że ładnie wygląda, a jego cena uzależniona jest od zawartości, to w dodatku świetnie smakuje! Kosz możesz skomponować w wybranych marketach i supermarketach lub w sklepach internetowych.

Wspólna kolacja wigilijna

Twoi pracownicy nie mogą narzekać na nadmiar wspólnych wyjść i wyjazdów integracyjnych? Zorganizuj niezapomnianą kolację wigilijną w jednej z restauracji w twoim mieście. Wspólne spotkanie o mniej formalnym charakterze i rozmowy poza miejscem pracy zawsze dobrze wpływają na atmosferę i relacje między pracownikami a pracodawcą. Grudniowe spotkania przy śledziku powinny być wręcz obowiązkowe! Jeśli w twojej firmie nie kultywuje się takiej tradycji, zmień to jeszcze w tym roku.

A ty dostajesz w swojej pracy prezenty świąteczne? Co było dla ciebie największym zaskoczeniem i z jakiego podarunku cieszyłeś się najbardziej? Jeśli jesteś pracodawcą, koniecznie daj znać w komentarzu, czy w okresie świąt obdarowujesz czymś swoich pracowników.

Artykuły 14.11.2017