Ranking kont osobistych - styczeń 2018

01 miejsce
suma punktów 53,42 pkt
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0
maksymalna roczna premia 300
02 miejsce
suma punktów 53,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0
maksymalna roczna premia 0
03 miejsce
suma punktów 52,74 pkt
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0 1
maksymalna roczna premia 650

W styczniowej edycji rankingu kont osobistych wzięliśmy pod lupę darmowe rachunki, które dodatkowo oferują premię za aktywność oraz wspierają nowoczesne technologie – umożliwiają płacenie za pomocą BLIK-a, Android Pay oraz posiadają aplikację mobilną. Zobacz, gdzie najbardziej opłaca się założyć konto!

W tym miesiącu szukaliśmy konta, które będzie kosztowało niewiele, dodatkowo pozwoli zarobić oraz będzie dobre dla osoby, która korzysta z nowych technologii. Założyliśmy, że klient zapewnia regularne wpływy na konto w wysokości 1 tys. zł i wykonuje transakcje kartą o łącznej kwocie 200 zł miesięcznie. Właśnie dlatego w rankingu przyznawaliśmy punkty następująco:

 • maks. 15 punktów za bezpłatne prowadzenie konta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za to opłatę,
 • maks. 15 punktów za darmową kartę i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłaty,
 • po 7 punktów za bezwarunkowo bezpłatny rachunek oraz kartę,
 • 10 punktów, gdy bank nie pobiera opłat za wypłaty za wszystkich bankomatów w Polsce, 5 punktów, jeśli tylko z wybranych i 0 punktów, jeżeli darmowe są tylko urządzenia własne banku,
 • 5 punktów za bezpłatne przelewy internetowe lub realizowane poprzez aplikację mobilną na rachunki w innych bankach,
 • po 3 punkty za dostępność każdej z następujących usług: aplikacja mobilna, BLIK i Android Pay,
 • do 13 punktów za maksymalną roczną premię, którą można uzyskać, korzystając z karty i konta (liczba punktów była rozdzielana proporcjonalnie w zależności od wysokości premii).

Maksymalnie każdy bank mógł zdobyć 81 punktów.

Android Pay - aplikacja, która pozwala płacić zbliżeniowo telefonem. Wystarczy wgrać do niej kartę, zbliżyć do terminala i zatwierdzić PIN-em (jeśli kwota jest wyższa niż 50 zł).
BLIK – system płatności, który pozwala płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacać gotówkę za pomocą kodu generowanego w aplikacji mobilnej banku.

I miejsce – Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

W lutowej edycji rankingu kont zwyciężyło Konto Optymalne z wynikiem 53,42 pkt. Pewnie trafiłeś już na reklamę, pokazującą „płacenie kurą”. W ten sposób bank chce ci pokazać, że Konto Optymalne „znosi złote”. Co to oznacza? Jeśli do 31 marca 2018 r. założysz konto, ściągniesz aplikację mobilną oraz zlecisz przynajmniej jeden przelew w aplikacji mobilnej lub zapłacisz zbliżeniowo za pomocą Android Pay, to przez kolejny rok bank będzie ci płacił 1 zł za każdą taką aktywność. Maksymalnie możesz dostać 25 zł miesięcznie, czyli aż 300 zł rocznie!

Przydatne wskazówki

 • Aby skorzystać z promocji, nie możesz mieć konta w BGŻ BNP Paribas w ciągu ostatnich trzech lat.
 • Nie są premiowane płatności za pomocą BLIK-a (tylko Android Pay) oraz te zasilające lokaty.
 • Bonus za przelewy, zlecane przez aplikację zostanie naliczony tylko za pierwszą transakcję w miesiącu do danego odbiorcy.
 • Aby otrzymać 1 zł premii, wartość transakcji musi wynosić przynajmniej 5 zł.

Prowadzenie konta oraz karta są darmowe. A dodatkowo nie musisz spełniać żadnych warunków, aby były bezpłatne. Bank nie pobierze prowizji za wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz sieci Planet Cash. Co więcej, jeśli wyjeżdżasz za granicę, to możesz bezpłatnie wypłacać gotówkę z urządzeń w ramach sieci Global Alliance w ponad 50 krajach na całym świecie

Pod uwagę w rankingu wzięliśmy także dostępność nowoczesnych technologii. BGŻ BNP Paribas przygotował dla swoich klientów nową aplikację, która pozwoli ci bezpiecznie logować się odciskiem palca, wykonywać szybkie przelewy do znajomych oraz podejrzeć stan swojego konta bez konieczności logowania. Oprócz tego możesz także łatwo płacić, korzystając z BLIK-a i Android Pay.

 

II miejsce – Konto Osobiste w Orange Finanse

Drugi stopień na naszym podium zajmuje Konto Osobiste, które założysz w Orange Finanse. Ten rachunek otrzymał od nas 53 punkty. Dlaczego? Za bezwarunkowe 0 zł otrzymujesz: prowadzenie konta, kartę, przelewy internetowe w złotówkach oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Klienci Orange Finanse mają też dostęp do użytecznej aplikacji mobilnej. Możesz otrzymywać powiadomienia w telefonie o każdej wykonanej transakcji, zlokalizować bankomaty i wpłatomaty w swoim otoczeniu oraz jednym kliknięciem połączyć się z infolinią bankową. Bank umożliwia także płacenie telefonem za pomocą Android Pay i BLIK-a.

Uwaga!

Bank nie oferuje żadnej premii gotówkowej, związanej z aktywnością na koncie. Abonenci sieci komórkowej Orange mogą natomiast otrzymać 150 zł zniżki na fakturach Orange. Jednak tej premii nie punktowaliśmy dodatkowo w rankingu, ponieważ wiąże się to z wykupieniem innych produktów niż konto i karta.

III miejsce – mBank

Na trzecim miejscu naszego rankingu uplasował się mBank wraz ze swoim eKontem standard. Ten rachunek otrzymał 52,74 pkt. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. Jednak aby karta także była bezpłatna, musisz wykonać nią 5 transakcji miesięcznie (obojętnie na jaką kwotę). Za darmo możesz wypłacać gotówkę (min. 100 zł jednorazowo) z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronetu. Jeśli będziesz chciał wybrać z bankomatu kwotę poniżej 100 zł, to za każdą taką transakcję zapłacisz 1,30 zł prowizji. Bank gwarantuje niezmienność tych warunków przez 2 lata od momentu założenia przez ciebie konta.

Jako posiadacz eKonta standard, możesz skorzystać z promocji „650 zł zwrotu”. Aby przez 5 miesięcy otrzymywać 4 proc. zwrotu wartości transakcji kartą lub BLIK-iem, to w każdym z tych 5 miesięcy musisz:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku,
 • zasilić swoje konto kwotą min. 1 tys. zł,
 • zapłacić za zakupy kartą (w tym Android Pay) lub BLIK-iem o wartości min. 250 zł.

Otworzyć konto oraz ściągnąć aplikację musisz do 31 marca 2018 r.

Przydatne wskazówki

 • Promocja obowiązuje od kolejnego miesiąca po otwarciu konta, czyli jeśli rachunek otworzysz w lutym, to warunki musisz spełnić dopiero w marcu, a premię otrzymasz do końca kwietnia. Jeśli nie spełnisz warunków w danym miesiącu, to miesięczna premia przepada.
 • W promocji mogą wziąć udział osoby, które po 1 stycznia 2016 r. nie miały konta w banku.
 • Promocja obowiązuje tylko dla rachunków indywidualnych. Nie weźmiesz w niej udziału, jeśli chcesz założyć konto z inną osobą.

Warto także bliżej zapoznać się z aplikacją mobilną mBanku. Możesz śledzić transakcje na koncie na bieżąco za pomocą powiadomień w twoim telefonie. Masz możliwość płacenia BLIK-iem oraz Android Pay. Możesz także błyskawicznie płacić rachunki bez konieczności przepisywania danych. Wystarczy zrobić zdjęcie, a aplikacja sama je sczyta. A do aplikacji zalogujesz się bezpiecznie odciskiem palca.

W poniższej tabeli znajdziesz informacje na temat banków i rachunków, które znalazły się w pierwszej dziesiątce naszego rankingu:

Ranking kont osobistych - styczeń 2018
1
Konto Optymalne
2
Konto Osobiste
3
eKonto Standard
4
Nest Konto
5
Konto Freemium
6
Konto Idealne
7
Konto Jakie Chcę
8
Konto Proste Zasady
9
Konto Jedyne
10
Envelo Konto

1) Pod warunkiem wykonania 5 transakcji kartą miesięcznie, w innym przypadku 4 zł.

2) Pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie, w innym przypadku 6 zł.

3) Pod warunkiem wykonania 5 transakcji kartą miesięcznie lub transakcji na łączną kwotę 500 zł miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.

4) Pod warunkiem wykonania jednej transakcji kartą miesięcznie, w innym przypadku 8 zł.

5) Pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę 400 zł miesięcznie, w innym przypadku 2,49 zł.

6) Pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto min. 1 tys. zł miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

A ty, na które konto się zdecydujesz? Napisz w komentarzu!

Ranking 30.01.2018