Ranking kont oszczędnościowych – luty 2018

01 miejsce
Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk
Oprocentowanie nominalne 2,50 %
Zysk (po podatku) 69,09
02 miejsce
db Konto Oszczędnościowe Plus
Oprocentowanie nominalne 2,55 %
Zysk (po podatku) 66,18
03 miejsce
Konto SMART
Oprocentowanie nominalne 2,50 %
Zysk (po podatku) 64,96

Od 69,09 do 31,04 zł – tyle możesz zarobić przez rok na koncie oszczędnościowym, jeśli wpłacisz na nie jednorazowo 1,5 tys. zł a następnie po 750 zł. Który bank pozwoli ci zarobić najwięcej? Sprawdź nasz aktualny ranking kont oszczędnościowych!

W bankach można znaleźć konta oszczędnościowe adresowane m.in. dla nowych klientów i na nowe środki – to właśnie one są najwyżej oprocentowane. Tym ofertom postanowiłem przyjrzeć się w lutowym rankingu, aby wskazać ci konta, które dadzą najwyższy zysk. Przyjąłem, że osoba, dla której konto będzie prowadzone wpłaci na nie – w dniu jego otwarcia – swoje dotychczasowe oszczędności (1,5 tys. zł) a następnie, od następnego miesiąca, przez kolejnych 11 miesięcy będzie je zasilać kwotą 750 zł. Biorąc pod uwagę te założenia policzyłem, ile zarobisz na danym koncie przez cały rok. To jedyny parametr, który liczył się w tym rankingu. Dzięki temu zobaczysz, który bank oferuje faktycznie korzystne konto, a nie obiecuje tylko wysokie oprocentowanie przez krótki czas.

 

Najlepsze konto oszczędnościowe w lutym

Największy zysk po 12 miesiącach oszczędzania – 69,09 zł – zapewni Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk eurobanku. W jego przypadku oprocentowanie dla nowych klientów i środków do 30 tys. zł wynosi 2,5 proc. w skali roku (nadwyżka ponad 30 tys. zł jest oprocentowana na 2 proc. rocznie). Oprocentowanie to obowiązuje przez 3 miesiące, a od czwartego miesiąca wynosi 1,4 proc. (dla klientów z wpływem dochodu) lub 0,65 proc. (dla klientów bez wpływu dochodu).

 

Plusy i minusy Rachunku Oszczędnościowego Ekstra Zysk

Plusy

 • Atrakcyjne oprocentowanie promocyjne.
 • Dzienna kapitalizacja odsetek (odsetki dopisywane są do rachunku każdego dnia).

Minusy

 • Musisz posiadać konto osobiste w pakiecie Active, Na co dzień lub Prestige.
 • Odsetki naliczane są tylko przez 3 miesiące do kwoty 30 tys. zł.
 • Jeśli na konto osobiste nie będzie wpływać twoje wynagrodzenie, to oprocentowanie będzie bardzo niskie.

 

Na to zwróć uwagę

Za konto Active nie zapłacisz pod warunkiem zasilania go kwotą min. 1,5 tys. zł miesięcznie. Opłatę za kartę do niego „wyzerują” transakcje na min. 400 zł miesięcznie. Konto na co dzień kosztuje miesięcznie 7 zł (lub 5 zł – jeśli masz więcej niż 65 lat), karta do konta jest darmowa. Konto Prestige jest darmowe jeśli co miesiąc wpływa na nie co najmniej 4 000 zł. Opłata za kartę do niego nie jest pobierana jeśli przy jej użyciu wykonane były transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł miesięcznie. Z tych trzech rachunków mogę polecić konto Active. Warunki, po spełnieniu których bank nie będzie pobierał opłat za jego prowadzenie i za użytkowanie wydanej do niego karty są łatwe do spełnienia. Dodatkowo jego posiadacze wypłacają bezpłatnie gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce (powyżej 100 zł) i otrzymują 5 proc. zwrotu (do 720 zł) za wydatki kartą na rozrywkę, sport i rekreację.

 

Db Konto Oszczędnościowe Plus – II miejsce

Drugie miejsce zajęło db Konto Oszczędnościowe Plus z oferty Deutsche Banku Polska. Przez 4 pierwsze miesiące jego od otwarcia konta (dla kwoty do 100 tys. zł) wynosi 2,55 proc. Od piątego miesiąca obniża się do 1,05 proc. Odsetki naliczane według tego oprocentowania przełożą się na zysk w kwocie 66,18 zł.

 

Plusy i minusy db Konta Oszczędnościowego Plus

Plusy

 • Atrakcyjne oprocentowanie dla środków do wysokiej kwoty 100 tys. zł.
 • Oprocentowanie 2,55 proc. obowiązuje 4 miesiące od dnia otwarcia konta. Od piątego miesiąca całość środków oprocentowana jest na 1,05 proc.
 • Nie musisz mieć konta osobistego.

Minusy

 • Jeden klient może otworzyć tylko jedno db Konto Oszczędnościowe Plus.

 

Na to zwróć uwagę
Każdy przelew do innego banku z db Konta Oszczędnościowego Plus kosztuje 10 zł. Pierwszy przelew w miesiącu na rachunki w Deutsche Banku jest bezpłatny. Każdy następny kosztuje 10 zł.

 

Konto SMART – III miejsce

Miejsce na najniższym stopniu podium zajęło Konto SMART z BGŻOptima. Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku dotyczy tylko nowych środków, czyli pieniędzy, które wpłacisz po 8 stycznia 2018 r.,  a nie tych, które wcześniej miałeś na koncie w BGŻOptima. Po 12 miesiącach regularnych wpłat zysk (po odliczeniu podatku Belki) wyniesie 64,96 zł. Oprocentowanie standardowe dla klientów, którzy nie wpłacają na konto nowych środków wynosi 1,5 proc. w skali roku.

 

Plusy i minusy Konta SMART BGŻOptima

Plusy

 • Atrakcyjne oprocentowanie (1,5 proc.) dla nowych środków, także powyżej 150 tys. zł, więc będzie to dobra oferta dla osób posiadających większą gotówkę.
 • Wysoka maksymalna kwota, do której naliczane jest oprocentowanie promocyjne – 150 000 zł.
 • Nie musisz korzystać z innych produktów.

Minusy

 • Oprocentowanie dla nowych środków obowiązuje tylko w okresie promocji trwającej do 26 kwietnia 2018 r.

 

Na to zwróć uwagę
Nowi klienci BGŻOptima (osoby, które dotychczas nie miały konta oszczędnościowego w BGŻOptima) mogą założyć atrakcyjnie oprocentowane lokaty terminowe – trzymiesięczną Lokatę Bezkarną (3,5 proc. rocznie, do 20 tys. zł) trzymiesięczną Lokatę Bezkompromisową (2,7 proc. rocznie, do 100 tys. zł). Zaletą obu tych produktów jest fakt, że jeśli wypłacisz środki wcześniej, to nie tracisz naliczonych odsetek.

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2018
1
Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk
2
db Konto Oszczędnościowe Plus
3
Konto SMART
4
Konto Oszczędnościowe 2,5% (NS) (K) 1)
5
Nest Oszczędności (NK) (K) 2)
6
Konto oszczędnościowe (oferta promocyjna) (NK) (K) 3)
7
Konto lokacyjne (NS) 4)
8
Konto Oszczędnościowe Profit (NS) (K) 5)
9
Otwarte Konto Oszczędnościowe (Oferta "Bonus na start") (NS) 6)
10
Konto Dobrze Oszczędnościowe (NS) 7)

1) Oferta dla klientów zakładających konto oszczędnościowe oraz konto osobiste. Oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące dla środków do 200 tys. zł
2) Oprocentowanie dla nowych klientów obowiązujące przez 3 miesiące do 50 tys.zł
3) Oferta dla klientów, którzy w okresie trwania promocji (tj. do 31.03.2018 r.) założą Konto oszczędnościowe oraz konto osobiste. Oprocentowanie 3% obowiązuje przez 3 miesiące dla salda rachunku do 50 tys. zł.
4) Oprocentowanie obowiązuje do kwoty do 100 tys. zł włącznie przez pierwsze 4 miesiące od daty otwarcia konta.
5) Oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla nowych środków do kwoty 200 000 zł.
6) Oprocentowanie w ramach promocji "Bonus na start". Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 4 miesiące dla środków do 100 tys. zł.
7) Oprocentowanie w ramach promocji "Konto Dobrze Oszczędnościowej" trwającej do 9 marca 2018 r. Do promocji można przystąpić do 9 lutego 2018 r.

(K) - wymagane posiadanie konta osobistego
(NK) - oferta dla nowych klientów
(NS) - oferta na nowe środki

Zyski, jakie może konto oszczędnościowe nie należą do największych. Lepsze jest jednak kilkadziesiąt złotych zysku od zerowego zarobku, jaki mogą przynieść pieniądze trzymane na koncie osobistym.

Ranking 05.02.2018