Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach - szybki sposób na podreperowanie domowego budżetu

Bankowe kredyty bez zaświadczeń o zarobkach umożliwiają zwiększenie domowego budżetu bez zbędnych formalności. Część banków oferuje kredyty bez konieczności wychodzenia z domu, a od momentu złożenia wniosku po otrzymanie dodatkowej gotówki może minąć zaledwie jeden dzień.

Kredyty gotówkowe to jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych. Większość banków udziela tego typu kredytów na dowolny cel, dlatego jest to dobry pomysł, gdy spotkają cię nieprzewidziane wydatki.

Kredyt bez zaświadczeń a zdolność i wiarygodność kredytowa

Pamiętaj, że za każdym razem, gdy wnioskujesz o kredyt w banku, weryfikowana jest twoja zdolność oraz wiarygodność kredytowa. 

Na to zwróć uwagę

Zdolność kredytowa to nic innego, jak możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami w terminie określonym w umowie.

Wiarygodność kredytowa ustalana jest na podstawie historii kredytowej oraz wszystkich aktualnych zobowiązań finansowych. Bank weryfikując wiarygodność kredytową, może również sprawdzić, jak w przeszłości radziłeś  sobie ze spłatą rat.

Sam proces weryfikacji nie trwa jednak długo, a bankom zależy na szybkiej i prostej obsłudze klienta, dlatego bez problemu znajdziesz oferty kredytów bez zaświadczeń o zarobkach.Zdarza się, że zdolność kredytowa jest błędnie utożsamiana z wiarygodnością kredytową, która określa poziom rzetelności klienta do terminowej spłaty zobowiązania.

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – czy warto?

Bankom zależy na zminimalizowaniu ryzyka niespłaconych zobowiązań, dlatego nawet w przypadku kredytu bez zaświadczeń o dochodach, konieczne jest przedstawienie pozostałych dokumentów. Najmniej formalności czeka na stałych klientów, dlatego poszukiwania kredytu bez zaświadczenia o dochodach możesz rozpocząć od banku, w którym np. posiadasz konto osobiste.

Ofertę kredytu gotówkowego na jasnych i prostych zasadach możesz znaleźć za pomocą naszej porównywarki kredytowej. Alternatywą dla zaświadczenia o dochodach może być np. oświadczenie o zarobkach. Dzięki niemu bank potwierdzi rzetelność przekazanych przez ciebie informacji o dochodach, samodzielnie kontaktując się z twoim pracodawcą.

Innym rozwiązaniem jest przekazanie wyciągu z konta osobistego. Na podstawie historii wpływów w wyznaczonym przez bank okresie, możliwe jest przeprowadzenie kompletnej oceny zdolności kredytowej.

Na jakich warunkach banki udzielają kredytów bez zaświadczeń?

Aktualnie kredyty bez zaświadczeń o zarobkach oferuje kilkanaście banków. Sprawdzone oferty możesz w prosty sposób obliczyć dzięki kalkulatorowi rat. Pamiętaj, że kredyty bez zaświadczeń o zarobkach są udzielane do określonych kwot, które bywają mniejsze niż w przypadku standardowych kredytów gotówkowych.

Najczęściej kwota kredytu bez zaświadczeń wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Stali klienci mogą liczyć na nieco większe kwoty. Różne jest także oprocentowanie i prowizja kredytów bez zaświadczeń.

Składanie wniosków jest zazwyczaj maksymalnie uproszczone, zwłaszcza w przypadku kredytów przez internet. W takich sytuacjach wystarczy zazwyczaj przygotowanie dowodu osobistego oraz wyciągu z banku.

Kredyt na PIT

Kolejną możliwość zaciągnięcia kredytu bez konieczności przedstawienia zaświadczenia o zarobkach jest kredyt na PIT. Umożliwia on pozyskanie dodatkowej gotówki po przedstawieniu dowodu osobistego, a także dokumentów PIT-11, PIT-40, lub PIT-40A. Z takimi ofertami można spotkać się zazwyczaj w okresie składania deklaracji podatkowych.

 

Artykuły 15.03.2018