Zleć porządki w swoim mieszkaniu firmie sprzątającej. To wcale nie jest takie drogie!

Wydaje ci się, że zatrudnianie pomocy do sprzątania to przywilej tylko dla bogatych? Nic bardziej mylnego. Godzina sprzątania to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, czyli pewnie znacznie mniej niż myślałeś! Sprawdziłam, ile dokładnie kosztuje wynajęcie firmy sprzątającej i czy to się opłaca.

Pamiętasz zeszłoroczną Wielkanoc? Po myciu okien, szorowaniu wanny, czyszczeniu piekarnika i prasowaniu wreszcie usiadłaś do stołu… wycieńczona. Co ty na to, aby w tym roku wreszcie znaleźć czas na relaks i rodzinne świętowanie?

Sprzątanie mieszkań przez firmę – na czym to polega?

Kiedyś dużo trudniej było znaleźć pomoc do sprzątania, a przede wszystkim nie było to legalne – tej osobie płaciłaś pewnie do ręki, więc jej dochód nie został udokumentowany. Aktualnie istnieją na rynku firmy, które pośredniczą pomiędzy tobą, czyli klientem, a osobami, które świadczą usługi sprzątające.

Jak zamówić sprzątanie mieszkania przez internet?

Jeszcze do niedawna zamówienie osoby do sprzątania było o wiele trudniejsze. Teraz firmy udostępniają platformę internetową, gdzie za pomocą kilku kliknięć, możesz zamówić usługę porządkowania twojego mieszkania. Wybierasz dzień i godzinę sprzątania oraz czas, który chcesz przeznaczyć na tę usługę lub po prostu wpisujesz powierzchnię swojego mieszkania.

W zależności od firmy, możesz także wybrać zakres czynności, które wykona osoba sprzatająca. Dodatkowo możesz także wykupić usługę mycia okien czy prasowania. Masz możliwość zaznaczenia także, czy chcesz skorzystać z usługi jednorazowo, czy wolisz regularne porządki o tej samej porze (co tydzień, co dwa tygodnie).

Na tej podstawie system wylicza koszt sprzątania i przekierowuje cię do systemu płatności. Za usługę płacisz z góry kartą kredytową, debetową lub szybkim przelewem internetowym. Po uregulowaniu należności, osoba sprzątająca pojawia się u ciebie w mieszkaniu o omówionej godzinie.

Możesz także wybrać, czy zapewniasz własne środki czystości, czy mają być one dostarczone przez firmę sprzątającą.

Sprzątanie mieszkania – ile to kosztuje?

Znalazłam dwie firmy, w których sprzątanie możesz zamówić przez internet i porównałam, co mogą zaoferować.

Sprzątanie mieszkania – ile to kosztuje?

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych Moppy.pl i Pozamiatane.pl

Sprzątanie mieszkań – czy to się opłaca?

Do tej pory uważałam, że wynajęcie firmy do sprzątania to całkowicie zbędna, a przede wszystkim droga zachcianka. Jak widać, kosz tej usługi nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli więc masz poświęcić dwa dni na świąteczne przygotowania, to może warto zainwestować te 100 zł i w tym czasie zająć się czymś innym? Myślę, że więcej korzyści wyniesiesz, jeśli poświęcisz ten czas na spacer z dziećmi, dodatkowe zlecenie czy po prostu błogi odpoczynek z książką.

Warto także skorzystać z tej opcji, jeśli masz do ogarnięcia duże porządki, na przykład po remoncie. Zamiast zajmować się tym sama, możesz zlecić sprzątanie profesjonaliście. A teraz sprawdź, ile kosztuje remont mieszkania, jeśli dopiero go planujesz.

Wcześniej obawiałam się także, że nieznana mi osoba sprzątająca okradnie moje mieszkanie. Jednak profesjonalne firmy dbają o weryfikację swoich pracowników (sprawdzają referencje kandydatów i to, czy figurują w Krajowym Rejestrze Karnym). Wykupując usługę, korzystam także z ubezpieczenia, które pokryje szkody spowodowane ewentualną kradzieżą.

Jako klient firmy porządkowej łatwiej będziesz mógł dochodzić swoich praw niż jeśli wręczysz gotówkę za sprzątanie osobie prywatnej. W przypadku niezadowolenia, możesz złożyć reklamację i otrzymasz zwrot kosztów lub kolejne sprzątanie za darmo.

W tych usługach podoba mi się także to, że zamówienie sprzątania jest równie łatwe jak kupno butów przez internet. Wystarczy wpisać swój adres, wybrać usługi oraz termin realizacji. Potem można łatwo zapłacić i nie martwić się, że trzeba dać pracownikowi wyliczoną gotówkę. Nie trzeba także nigdzie dzwonić ani szukać zaufanej osoby – ona po prostu zjawia się przed naszymi drzwiami po kilku prostych kliknięciach.

Dajcie mi znać w komentarzach, czy słyszeliście już o takich usługach i czy chcielibyście z nich skorzystać.

 

Artykuły 22.03.2018