Ranking kont osobistych - luty 2018

01 miejsce
suma punktów 63,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0 1
opłata za kartę 0 2
prowizja za wypłaty w bankomatach za granicą 0
02 miejsce
suma punktów 54,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0 3
prowizja za wypłaty w bakomatach za granicą 5
03 miejsce
suma punktów 53,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0 4
opłata za kartę 0 5
prowizja za wypłaty w bakomatach za granicą 0
03 miejsce
suma punktów 53,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0 6
prowizja za wypłaty w bakomatach za granicą 0

W lutowej edycji rankingu kont sprawdziliśmy, które konta będą najkorzystniejsze dla osób wyjeżdżających za granicę. Dodatkowe punkty przyznawaliśmy także rachunkom z programem rabatowym.

Pierwsze miejsce dla konta Banku Pekao, drugie miejsce dla Envelo Konta, i równorzędne, trzecie pozycje dla Konta Freemium oraz Konta 360o. Dowiedz się, co sprawiło, że właśnie te oferty otrzymały najwięcej punków w przygotowanym przez mnie rankingu kont.

Szukałam konta dla osoby, która zapewnia wpływy na konto w wysokości min. 1 tys. zł oraz wykonuje transakcje kartą na kwotę przynajmniej 200 zł miesięcznie.

 

I miejsce - Konto Przekorzystne

Zwycięzcą lutowego rankingu zostało Konto Przekorzystne, dostępne w Banku Pekao S.A. Główne atuty tego rachunku to: bezpłatne prowadzenie konta, darmowa obsługa karty, możliwość wyrobienia karty wielowalutowej oraz brak prowizji za zagraniczne wypłaty z bankomatów.

Karta wielowalutowa - karta, do której możesz przypisać kilka rachunków bankowych w różnych walutach. Jeśli będziesz wykonywał transakcje za granicą, pieniądze zostaną pobrane z konta walutowego.isz tekst

Nowoczesne konto zostało przygotowane z myślą o osobach, które aktywnie korzystają z usług bankowych, a jednocześnie cenią sobie komfort podczas zagranicznych podróży. Jako posiadacz Konta Przekorzystnego nie zapłacisz za prowadzenie rachunku, obsługę karty wielowalutowej oraz wypłaty z bankomatów. Wystarczy, że zapewnisz na konto wpływy w wysokości min. 500 zł miesięcznie i wykonasz przynajmniej jedną transakcję kartą lub aplikacją mobilną PeoPay w miesiącu. Co więcej, bank nie pobiera prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą.

Zwróć uwagę na:

 • Tylko dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych są bezpłatne. Za każdą kolejną wypłatę zapłacisz prowizję 2 proc., min. 5 zł. Weź jednak pod uwagę, że darmowe są wszystkie wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A.
 • Co zrobić, aby konto było bezpłatne? Nie zapłacisz za prowadzenie Konta Przekorzystnego, jeśli zapewnisz wpływy w wysokości min. 500 zł miesięcznie oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu. 
 • Korzystaj z atrakcyjnych zniżek. Jako klient Banku możesz korzystać ze zniżek oferowanych przez Partnerów programu rabatowego Galeria Rabatów. Wystarczy, że za zakupy zapłacisz kartą Banku Pekao S.A., aplikacją mobilną PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej.

 

II miejsce -  Envelo Konto

Kiedy słyszysz „konto pocztowe”, z pewnością myślisz o starszych osobach, które potrzebują konta jedynie do pobierania emerytury. Przypatrz się więc dokładnie ofercie Envelo Banku. Marka należąca do Banku Pocztowego przygotowała przystępną ofertę dla klientów indywidualnych, która sprawdzi się u osób, robiących regularnie zakupy przez internet.

Envelo Konto jest bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacisz również za kartę, jeśli wykonasz nią min. jedną transakcję w miesiącu, a na twój rachunek wpłynie przynajmniej 1tys. zł miesięcznie. Bank nie daje swoim klientom możliwości wyrobienia karty wielowalutowej, a za każdą wypłatę z bankomatu za granicą zapłacisz prowizję w wysokości 5 zł. Być może nie jest to konto, które sprawdzi się w trakcie zagranicznych wojaży, jednak w dalszym ciągu pozostaje korzystnym rachunkiem do wykonywania bieżących transakcji.

Pamiętaj! Brak prowizji nie oznacza tego, że wypłaty z zagranicznych bankomatów będą darmowe. Jeżeli nie masz konta i karty w walucie obcej, bank nie pobierze prowizji, ale zapłacisz za przewalutowanie transakcji.

 

III miejsce - Konto 360o oraz Konto Freemium

Trzecie miejsce w lutowym rankingu kont zajęły ex aequo dwa rachunki: Konto 360o Banku Millennium oraz Konto Freemium, oferowane przez T-Mobile Usługi Bankowe. Oba rachunki są bezpłatne (dla klienta, dla którego szukałam konta), darmowa jest także karta oraz przelewy zlecane przez internet.

Spełnij warunki i nie płać za konto!
Konto 360o będzie darmowe, jeśli zapewnisz wpływy na rachunek w wysokości 1 tys. zł miesięcznie oraz wykonasz w miesiącu przynajmniej jedną płatność kartą lub BLIK. Spełniając ten warunek, nie zapłacisz także za obsługę karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Prowadzenie Konta Freemium jest bezwarunkowo darmowe, jednak aby nie płacić za kartę, musisz wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 200 zł.

Co w takim razie spowodowało, że produkty Banku Millennium i T-Mobile Usługi Bankowe uplasowały się dopiero na trzecim miejscu podium? Po pierwsze zarówno posiadacze Konta 360o, jak i Konta Freemium nie mogą skorzystać z możliwości wyrobienia karty wielowalutowej. Po drugie, oba banki pobierają prowizję za wypłatę z bankomatów za granicą. W ofercie Banku Millennium i T-Mobile Usługi Bankowe nie znalazłam także programów rabatowych. Są to jenak korzystne konta, biorąc pod uwagę proste warunki zwalniające z opłat. Nie sprawdzą się jednak, jeśli chcesz płacić w walucie obcej.

Jak widzisz, możesz podróżować za granicę i nie martwić się o dodatkowe koszty związane z płatnościami w obcej walucie. Takie warunki spełnia Konto Przekorzystne, które założysz w Banku Pekao S.A. Zwiększy komfort twoich wyjazdów, lecz także pozwoli zaoszczędzić na codziennych zakupach. 

Ranking kont osobistych - luty 2018
1
Konto Przekorzystne
2
Envelo Konto
3
Konto 360
3
Konto Freemium
4
Konto Proste Zasady
4
Konto Osobiste Direct
5
Nest Konto
6
Konto Idealne
6
Konto Osobiste
7
Konto za Złotówkę

1) Pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto min. 500 zł oraz wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej, w innym przypadku 6 zł.

2) Pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto min. 500 zł oraz wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej, w innym przypadku 6 zł.

3) Pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto min. 1 tys. zł oraz wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej, w innym przypadku 5 zł.

4) Pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto min. 1 tys. zł oraz wykonania min. 1 transakcji kartą lub BLIK, w innym przypadku 8 zł.

5) 0 zł przez pierwsze dwa miesiące, w kolejnych 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto min. 1 tys. zł oraz wykonania min. 1 transakcji kartą lub BLIK, w innym przypadku 7 zł.

6) Pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie, w innym przypadku 6 zł.

7) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej miesięcznie, w innym przypadku 8 zł.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków.

Metodologia:

Założyliśmy, że klient zapewnia regularne wpływy na konto w wysokości 1 tys. zł i wykonuje transakcje kartą o łącznej kwocie 200 zł miesięcznie. Właśnie dlatego w rankingu przyznawaliśmy punkty następująco:

 • maks. 15 punktów za bezpłatne prowadzenie konta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za to opłatę,
 • maks. 15 punktów za darmową kartę i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłaty,
 • 10 punktów, gdy bank nie pobiera opłat za wypłaty za wszystkich bankomatów w Polsce, 5 punktów, jeśli tylko z wybranych i 0 punktów, jeżeli darmowe są tylko urządzenia własne banku,
 • 2 punkty za bezpłatne przelewy internetowe lub realizowane poprzez aplikację mobilną na rachunki w innych bankach,
 • maks. 8 punktów za brak prowizji za wypłatę z bankomatów za granicą i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za to opłatę,
 • 5 punktów za możliwość wyrobienia karty wielowalutowej,
 • 3 punkty za dostępność aplikacji mobilnej
 • 5 punktów, jeśli  bank oferuje możliwość skorzystania z programu rabatowego (uwzględniłam systemy rabatowe obowiązujące z kartą, ale brałam pod uwagę money back, ani systemów poleceń).

Maksymalnie każdy bank mógł zdobyć 63 punkty.

Advertisement

Ranking 20.02.2018