Ranking darmowych szybkich pożyczek - kwiecień 2018

01 miejsce
Maksymalna kwota darmowej, pierwszej pożyczki 15 000
Maksymalny okres darmowej, pierwszej pożyczki 30 dni
02 miejsce
Maksymalna kwota darmowej, pierwszej pożyczki 6 000
Maksymalny okres darmowej, pierwszej pożyczki 65 dni
03 miejsce
Maksymalna kwota darmowej, pierwszej pożyczki 3 100
Maksymalny okres darmowej, pierwszej pożyczki 30 dni

Remont mieszkania na wiosnę, prezent komunijny dla dziecka czy wyjazd na Majówkę? W tych wszystkich sytuacjach pomocna będzie szybka pożyczka. Za darmo możesz pożyczyć nawet 15 tys. zł! Sprawdziłam, jaką kwotę możesz otrzymać w 42 różnych firmach i kiedy musisz oddać pożyczoną gotówkę.

Darmowa, szybka pożyczka to nie mit. Kiedy słyszysz reklamę, prezentującą właśnie taką ofertę, nie musisz patrzeć na nią podejrzliwym okiem. Warto jednak pamiętać o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby oddać tylko tyle, ile pożyczyłeś.

Szybka pożyczka za darmo – warunki

Pożyczka za 0 zł jest oferowana w wielu firmach. Aby z niej skorzystać, pamiętaj, że:

 • Oferta jest skierowana do nowych klientów, czyli takich, którzy do tej pory nigdy nie korzystali z usług takiej firmy. Jeśli zechcesz pożyczyć drugi raz, to będziesz musiał ponieść koszty.
 • Musisz oddać pieniądze w terminie. Każda firma definiuje, na jaki okres pożyczy środki za darmo (jest to zazwyczaj od 15 do 65 dni) i w tym czasie musisz się zmieścić ze spłatą.

Każda firma, jeszcze przed zawarciem umowy, musi poinformować cię, jakie koszty pożyczki będziesz musiał ponieść. Jeśli w umowie jest zapis, że wynoszą one 0 zł, a Rzeczywista Roczna Stopa 0 proc., to możesz mieć pewność, że pożyczka jest darmowa.

RRSO – czym jest?

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli realny koszt kredytu czy pożyczki, który będziesz musiał ponieść w skali roku. Jest dużo bardziej miarodajna niż oprocentowanie, ponieważ oprócz niego uwzględnia także: prowizję, opłatę przygotowawczą, koszt dodatkowych usług i wartość pieniądze w czasie.

Pamiętaj, że RRSO to wartość w skali roku, czyli w przypadku pożyczek krótkoterminowych może mieć bardzo wysokie wartości. W tym przypadku patrz na łączną kwotę do spłaty.

I miejsce – Provident

Najwięcej w całej stawce możesz pożyczyć, korzystając z usług Providenta. Jeśli zwrócisz pieniądze w ciągu 30 dni, to maksymalna dostępna kwota wynosi aż 15 000 zł! Jeżeli będziesz chciał rozłożyć spłatę na raty, to koszty będą wyższe i warto o tym pamiętać.

Jak uzyskać pożyczkę w Providencie?

 1. Zaznacz na kalkulatorze, jaką kwotę i na jaki okres chcesz pożyczyć.
 2. Wypełnij wniosek online (twoje dane osobowe, kontaktowe oraz dotyczące zatrudnienia).
 3. Przygotuj dokumenty potwierdzające twoje dochody, które będziesz musiał załączyć.
 4. Wyślij wniosek.
 5. To, czy możesz otrzymać pożyczkę, Provident zweryfikuje w bazie BIK i BIG.
 6. Ofertę otrzymasz mailem. Przeczytaj ją i zdecyduj, czy chcesz zawrzeć umowę.
 7. Aby Provident mógł potwierdzić twoje dane, wykonaj przelew na 1 zł na wskazane konto. Otrzymasz zwrot tej opłaty zaraz po finalizacji pożyczki.
 8. Po potwierdzeniu danych, pożyczkę otrzymasz na swoje konto bankowe.

II miejsce – Szybka Gotówka

Na drugim miejscu umieściłam ofertę szybkagotowka.pl, która swoim  nowym klientom za darmo pożyczy maksymalnie 6 000 zł. Stali klienci mogą otrzymać nawet 7 000 zł, ale w ich przypadku oferta jest płatna. Zaletą tej pożyczki jest naprawdę długi okres spłaty bez odsetek, bo wynosi 65 dni. Jeśli więc potrzebujesz więcej czasu na zwrot pożyczki, to ta będzie dla ciebie odpowiednia.

Co trzeba zrobić, aby dostać pożyczkę w szybkagotowka.pl?

 1. Zaznacz na suwakach, jaką kwotę chcesz pożyczyć i ile czasu potrzebujesz na jej spłatę.
 2. Wypełnij wniosek swoimi danymi: osobowymi i kontaktowymi. Następnie uzupełnij swoje dane finansowe, czyli wykształcenie, formę zatrudnienia, zarobki, średnie miesięczne wydatki i sumę rat, jeśli spłacasz inne kredyty. Pamiętaj o zaznaczeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgód marketingowych.
 3. Na numer telefonu, który podałeś we wniosku zostanie przesłany kod weryfikacyjny, który musisz wprowadzić jako ostatni krok rejestracji.
 4. Wykonaj przelew weryfikacyjny (1 gr) na konto wskazane przez szybkagotowka.pl. Dzięki temu potwierdzisz swoje dane i zakończysz składanie wniosku.
 5. Po zaksięgowaniu przelewu firma sprawdzi twoją zdolność kredytową. Niezwłocznie otrzymasz decyzję i jeśli będzie pozytywna, to pieniądze zostaną przelane na twoje konto.

III miejsce – Tani Kredyt

Na ostatnim stopniu podium znajduje się pożyczka, z której możesz skorzystać na tanikredyt.pl. Najwyższa dostępna kwota darmowej oferty to 3 100 zł, którą trzeba zwrócić w ciągu 30 dni. Jeżeli chcesz pożyczyć więcej, to jest to możliwe – firma oferuje nawet 6 000 zł. Musisz pamiętać, że za wyższą kwotę zapłacisz odsetki.

Jak otrzymać pożyczkę w tanikredyt.pl?

 1. Na suwakach zaznacz interesującą cię kwotę i okres – od razu otrzymasz informację o ewentualnych kosztach pożyczki.
 2. Wypełnij formularz informacyjny swoimi danymi osobowymi i kontaktowymi.
 3. W kolejnym kroku uzupełnij informację, dotyczące twojego wynagrodzenia, pracodawcy, dochodu, miesięcznych wydatków. Następnie podaj cel, na który zaciągasz pożyczkę.
 4. Wyraź niezbędną zgodę dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz zgody marketingowe.
 5. Po kliknięciu „zarejestruj się” na ekranie pojawi się informacja o tym, że trzeba wykonać przelew weryfikacyjny na 1 gr. W tym samym czasie na podany przez ciebie email zostanie przesłana informacja o numerach kont w konkretnych bankach. Najwygodniej jest wybrać ten, gdzie masz konto, bo dzięki temu pieniądze trafią do firmy bardzo szybko, a ty przyspieszysz decyzję kredytową.
 6. Po weryfikacji emailem i SMS-em otrzymasz decyzję o otrzymaniu pożyczki. Jeśli będzie pozytywna, to pieniądze trafią na twoje konto nawet w ciągu kilkunastu minut.

 

Wziąłeś już pożyczkę w opisanych przeze mnie firmach? Masz szansę na darmową ofertę jeszcze w innych! Sprawdź pozostałe, godne uwagi oferty.

Ranking darmowych szybkich pożyczek - kwiecień 2018
1
provident.pl
Pokaż szczegóły
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)wynosi 152,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1 700 zł, całkowita kwota do zapłaty 2 706,76 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1 006,76 zł (w tym: prowizja 913,92 zł, odsetki 92,84 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 225,56 zł.Kalkulacja została dokonana na dzień 11.01.2018 na reprezentatywnym przykładzie. Maksymalne RRSO dla pożyczki Dopasowanej tygodniowej wynosi 290,19%. Maksymalne RRSO dla pożyczki Dopasowanej miesięcznej wynosi 506,29%. Maksymalne RRSO dla Pożyczki Samoobsługowej wynosi 432,71%. Minimalny i maksymalny czas obowiązywania umowy pożyczki dla pożyczki Dopasowanej tygodniowej wynosi 30 i 104 tygodnie. Minimalny i maksymalny czas obowiązywania umowy pożyczki dla pożyczki Dopasowanej miesięcznej wynosi 3 i 24 miesiące. Minimalny i maksymalny czas obowiązywania umowy pożyczki dla pożyczki Samoobsługowej wynosi 3 i 36 miesięcy.
2
szybkagotowka.pl
Pokaż szczegóły
Maksymalna kwota pożyczki wynosi 7000 zł. Minimalny okres pożyczki - 60 dni. Maksymalny okres pożyczki - 65 dni. Uzyskanie pożyczki przez internet oraz telefon możliwe jest po dokonaniu rejestracji. Opłata Rejestracyjna - 0,10 zł (weryfikacja klienta). Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: w przypadku pożyczki w wysokości 1000,00 zł na okres 65 dni, RRSO wynosi 0%, stopa oprocentowania pożyczki 0% rocznie, prowizja 0,00 zł. Całkowita kwota do zapłaty 1000,00 zł. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Nieterminowa spłata pożyczki, która była pierwotnie wydana z prowizją 0%, skutkuje naliczeniem zaległej prowizji i odsetek zgodnych z tabelą opłat. Reprezentatywny przykład kolejnej pożyczki i maksymalne RRSO: w przypadku pożyczki w wysokości 7000,00 zł na okres 5 dni RRSO wynosi 222602%, stopa oprocentowania pożyczki 10% rocznie, prowizja 770,00 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7779,60 zł. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Podczas trwania akcji promocyjnych organizowanych przez platformę internetową szybkagotowka.pl przedstawione poniżej warunki oraz koszty gotówkowej pożyczki przez internet mogą ulegać zmianom.
3
tanikredyt.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki na 30 dni: RRSO wynosi 0% (obliczone na dzień 22.11.2016) przy założeniach: całkowita kwota pożyczki: 600 zł; oprocentowanie stałe: 0%; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Odsetki 0 zł; całkowita kwota do spłaty: 600 zł. Dla przykładowej kolejnej pożyczki 600zł na 30 dni RRSO wynosi 1410,33% (stan na dzień 22.11.2016) Koszt pożyczki 150zł w tym prowizja 150zł. Całkowita kwota do spłaty 750zł.
4
extraportfel.pl
Pokaż szczegóły
Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 PLN. Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki 1000 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie 0%; opłata przygotowawcza 0%; prowizja 271,00 PLN; odsetki 8,20 PLN całkowita kwota do zapłaty 1279,21 PLN; RRSO 1900%. Odsetki za nieterminową płatność pożyczki naliczane są w wysokości dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie określonych w art. 481 § 2(1) Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotność sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych. W przypadku zmiany, będącej wynikiem zmiany w wysokości odsetek, o których mowa w art. 481 Kodeksu cywilnego, Pożyczkodawca za pośrednictwem Creamfinance poinformuje Pożyczkobiorcę o tej zmianie niezwłocznie po jej nastąpieniu. W szczególności Pożyczkodawca wezwie Pożyczkobiorcę do zapłaty telefonicznie lub wysyłając SMS, e-mail lub pisemne wezwanie do zapłaty. Koszty związane z nieterminową spłątą ujęte są w Umowie Ramowej Pożyczkodawcy zawieranej za pośrednictwem extraportfel.pl. Kosztami dochodzenia zwrotu Pożyczki na drodze postępowania sądowego zostanie obciążony Pożyczkobiorca. W przypadku łącznego spełnienia przesłanek określonych w artykule 14 lub 16 bądź 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530) Pożyczkodawca ma prawo przekazać informacje o zobowiązaniach Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może mieć wpływ na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy. Przekazanie danych Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej jest dokonywane na podstawie pisemnej umowy o udostępnianie informacji gospodarczych zawartej przez Pożyczkodawcę z Biurem Informacji Gospodarczej oraz w oparciu o przepisy rozdziału 3 ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Klient ma prawo skorzystania z oferty refinansowania zaciągniętej za pośrednictwem extraportfel.pl pożyczki u jednego z Pożyczkobiorcó współpracującego z extraportfel.pl. Refinansowanie pożyczki odbywa się po dokonaniu opłaty za refinansowanie , której wysokość zależy od kwoty pożyczki podlegającej refinansowaniu oraz terminu refinansowania.
5
finansoweposilki.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykład dla pożyczki w promocji: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni, z zastrzeżeniem terminu spłaty. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1958.47% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 282,22 zł (w tym: prowizja 274 zł, odsetki 8,22 zł); umowa na 30 dni. Stan na 01.07.2017. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Brak spłaty pożyczki w terminie spowoduje, że Pożyczkobiorca zobowiązany będzie do zapłaty łącznej kwoty pożyczki, na którą składają się: kwota pożyczki, prowizja za udzielenie pożyczki oraz koszty związane z podjętymi czynnościami przez Pożyczkodawcę mającymi na celu odzyskanie należności od Pożyczkobiorcy.
6
bierz-kase.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, oprocentowanie stałe: 0%; całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0zł), z zastrzeżeniem terminowej spłaty. Stan na dzień: 15.11.2017r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.
7
netcredit.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykładdla pożyczki udzielonej przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0% (obliczone na dzień 25.01.2018); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie stałe: 0 %; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1000 zł. Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 30 dni (Standardowe Warunki Spłaty): RRSO wynosi 674.24% (obliczone na dzień 25.01.2018); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 10 %; całkowity koszt pożyczki: 183,20 zł, w tym: Prowizja 175 zł, Odsetki 8,20 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1183,20 zł.
8
smartpozyczka.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykład pożyczki internetowej na dzień 01.10.2017r.: Pierwsza pożyczka wybrana na okres 10 do 30 dni 3000 zł jest całkowicie za 0 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1000 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni, z zastrzeżeniem terminowej spłaty. Reprezentatywny przykład dla pożyczki nieobjętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 1958.47%., przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) zmienne oprocentowanie wynosi 10% (art. 359 &sect; 21 KC - odsetki maksymalne), całkowity koszt 282,22 zł, w tym Prowizja 274 zł, odsetki kapitałowe 8,22 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni. Brak spłaty pożyczki w terminie spowoduje, że Pożyczkobiorca zobowiązany będzie do zapłaty łącznej kwoty pożyczki, na którą składają się: kwota pożyczki, prowizja za udzielenie pożyczki oraz koszty związane z podjętymi czynnościami przez Pożyczkodawcę mającymi na celu odzyskanie należności od Pożyczkobiorcy. Reprezentatywny przykład dla pożyczki refinansującej: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 1803,54%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1274 zł, całkowita kwota do spłaty 12784,47 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) zmienne oprocentowanie wynosi 10%, całkowity koszt 10,47 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni. <a aria-labelledby="cke_5280_label" href="javascript:void(0)" id="cke_5281_uiElement" role="button" style="-moz-user-select: none;" title="OK"><span id="cke_5280_label">OK</span></a>
9
vivus.pl
Pokaż szczegóły
Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet oraz telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na konto w jednym z banków, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł, całkowita kwota do spłaty 1200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 11.05.2017 r.. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819.1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2000 zł; całkowita kwota do spłaty 2400.00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 400 zł (w tym: prowizja 383.60 zł, odsetki 16.40 zł); umowa na 30 dni. Stan na 05.04.2018 r.. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.
10
kuki.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł, pożyczka 1400 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0%; całkowita kwota pożyczki: 1400 zł; oprocentowanie stałe: 0 %; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1400 zł. Reprezentatywny przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku braku terminowej spłaty oraz dla Kolejnej Pożyczki: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 1400 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 916,77%; całkowita kwota pożyczki: 1400 zł; oprocentowanie w skali roku: 10 %; całkowity koszt pożyczki: 294 zł, w tym: Prowizja 282,49 zł, Odsetki 11,51 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1694 zł.
11
lewpozyczka.pl
Pokaż szczegóły
Reprezentatywny przykład dla pożyczki w promocji: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni, z zastrzeżeniem terminu spłaty. Stan na 01.07.2017. Reprezentatywny przykład dla pożyczki nieobjętej promocją: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1958.47% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 282,22 zł (w tym: prowizja 274 zł, odsetki 8,22 zł); umowa na 30 dni. Stan na 01.07.2017. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Brak spłaty pożyczki w terminie spowoduje, że Pożyczkobiorca zobowiązany będzie do zapłaty łącznej kwoty pożyczki, na którą składają się: kwota pożyczki, prowizja za udzielenie pożyczki, odsetki kapitałowe oraz koszty związane z podjętymi czynnościami przez Pożyczkodawcę mającymi na celu odzyskanie należności od Pożyczkobiorcy.

Jak przygotowałam ranking szybkich pożyczek?

Wzięłam pod uwagę wszystkie firmy, które oferują darmowe, pierwsze szybkie pożyczki i uszeregowałam je pod względem najwyższej dostępnej kwoty dla nowego klienta. Nie brałam pod uwagę firm, udzielających pożyczek społecznościowych.

Dane w rankingu są aktualne na dzień 24.04.2018 r.

A ty, jakie masz doświadczenia z firmami pożyczkowymi? Podziel się nimi ze mną i innymi czytelnikami w komentarzu!

Ranking 23.04.2018