Ranking kont osobistych – czerwiec 2017

Szukasz dobrego konta? Przeanalizowaliśmy dla ciebie 29 rachunków pod kątem opłat i bonusów, które oferują banki. Nie płać za swoje konto i zmień je na takie, które się opłaca.

Kolejne banki wprowadzają lub zapowiadają podwyżki opłat za prowadzenie kont osobistych. Na przekór trendom postanowiliśmy znaleźć bank z bezwarunkowo bezpłatnym kontem, kartą i jak największą liczbą bankomatów z darmowymi wypłatami. Idealny bank powinien także oferować zwrot za płatności kartą (moneyback) umożliwić płacenie telefonem. Kto spełnił te założenia?

Na co zwróciliśmy uwagę, przygotowując ranking?

Założyliśmy, że klient przelewa na konto 1 500 zł i wykonuje transakcje kartą na 500 zł miesięcznie. Banki, które przy tych kryteriach oferowały te usługi za darmo, otrzymywały po 15 punktów za konto i kartę (w sumie 30), a pozostałe proporcjonalnie mniej.

Dodatkowo przyznaliśmy:

  • 5 punktów za bezwarunkowo bezpłatne konto,
  • 5 punktów za bezwarunkowo bezpłatną kartę,
  • 10 punktów za wypłatę gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce (5 punktów− jeśli tylko z wybranych, 0 − jeśli tylko z urządzeń własnych),
  • 5 punktów za bezpłatne przelewy,
  • 5 punktów za zlecenia stałe,
  • 5 punktów za płatności telefonem w ramach usługi BLIK,
  • 5 punktów za gwarancję niezmienności opłat,
  • do 10 punktów za maksymalny roczny zwrot za płatności kartą i telefonem (Im większa była premia wypłacana przez bank, tym więcej punktów dostawał).

      Maksymalnie można było zdobyć 80 punktów.

 

Otwórz eKonto za 0 zł przez internet

I miejsce – eKonto standard

Z wynikiem 73,33 punktu ranking wygrywa mBank ze swoim eKontem standard. Wybierając tę ofertę, nie zapłacisz nic za prowadzenie konta, kartę oraz wypłaty z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK w kwocie powyżej 100 zł. Co więcej, bank gwarantuje, że przez dwa lata nie zmieni opłat za prowadzenie rachunku, wypłaty gotówki w bankomatach, wewnętrzne i zewnętrzne przelewy w złotych realizowane przez internet. Dodatkową zaletą konta jest także 4 proc. zwrotu z transakcji dokonanych kartą lub BLIK-iem. Maksymalnie możesz otrzymać 100 zł w miesiącu, co daje 600 zł w pół roku. Aby skorzystać z tej promocji, musisz założyć konto, zalogować się do aplikacji mobilnej mBanku, zasilać konto kwotą min. 1 tys. zł oraz zapłacić minimum 250 zł za zakupy kartą lub BLIK-iem miesięcznie. Warto wiedzieć, że bezpłatnie możesz korzystać z przelewów internetowych, zleceń stałych, poleceń zapłaty i wypłat gotówki przy okazji zakupów w sklepie.

mBank eKonto standard

II miejsce – Konto osobiste Getin UP

Na drugim miejscu uplasowało się Konto osobiste Getin UP, które otrzymało 70 punktów. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Z opłaty za kartę zwolni cię wykonanie transakcji na przynajmniej 300 zł. Korzystając z tego konta, będziesz mógł bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce (warunkiem jest zasilanie konta kwotą min. 1 000 zł miesięcznie, dokonanie płatności kartą do konta na co najmniej 300 zł miesięcznie i wyrażenie zgód marketingowych). Przelewy zlecane przez internet, zlecenia stałe i polecenia zapłaty będą dla ciebie darmowe. Bank udostępni także usługę BLIK z funkcją płatności telefonem. Dodatkowo możesz otrzymać nawet 720 zł premii rocznie. Za co? Bank zwraca 2 proc. wartości zakupów opłacanych kartą kredytową i 2 proc. za domowe rachunki, które uregulujesz z konta za pomocą polecenia zapłaty. Na dodatkowy zwrot (2 proc. od spłaconej raty) mogą liczyć także kredytobiorcy Getin Banku.

Getin Bank Konto osobiste Getin UP

III miejsce – Konto Osobiste

Trzeci stopień podium zajmuje Konto Osobiste, które możesz założyć w Orange Finanse. Nie musisz spełniać żadnych warunków, aby otrzymać bezpłatne konto, kartę oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Nie zapłacisz prowizji za przelewy internetowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Możesz także korzystać z płatności telefonem w ramach usługi BLIK. Co więcej, jeśli jesteś klientem sieci komórkowej Orange, możesz otrzymać także do 120 zł rocznie (10 zł miesięcznie) zwrotu za fakturę lub doładowanie karty do telefonu. Warunkiem otrzymania tego zwrotu jest wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł.

Orange Finanse Konto Osobiste

Uwaga!

Często w komentarzach pojawiają się pytania, czemu nie wzięliśmy pod uwagę w rankingu konkretnych banków. Spieszymy z odpowiedzią: analizujemy oferty wszystkich instytucji na rynku, ale opisujemy tylko te najlepsze. Aby zapoznać się z pełnymi wynikami rankingu, czyli dowiedzieć się, ile punktów zdobył interesujący cię bank, kliknij w poniższy baner. Otworzy ci się tabelka i tam znajdziesz niezbędne informacje.

Szukasz innego banku? Sprawdź pełne wyniki rankingu kont!

Jak widzisz, bez problemu można znaleźć konto, za które nie będziesz musiał płacić bez konieczności spełniania żadnych warunków. Warto więc zwrócić uwagę na bonusy, które oferuje bank oraz możliwość płacenia za pomocą usługi BLIK, która przyda ci się, gdy np. zapomnisz portfela.

Ranking 12.06.2017