Ranking kredytów samochodowych – czerwiec 2017

Od kwietnia w salonach Toyoty dostępna jest nowa wersja Toyota Yaris. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili, który bank udzieli najkorzystniejszego kredytu na sfinansowanie zakupu tego auta z napędem hybrydowy.

Toyota Yaris to jeden z popularniejszych samochodów w Polsce. W maju tego roku – jak wynika z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR – zarejestrowane zostały 423 nowe egzemplarze tego modelu (co dało temu modelowi czwarte miejsce). Z kolei od stycznia do maja 2017 r. właścicieli znalazło aż 2 617 yarisek, co dało japońskiemu mieszczuchowi drugie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych modeli osobowych.

Obecnie sprzedawana wersja Toyoty Yaris to trzecia generacja tego modelu, która na początku tego roku przeszła znaczący facelifting. Nowy model Yarisa można kupić z silnikiem benzynowym (o mocy 69 KM lub 111 KM), z silnikiem wysokoprężnym i z napędem hybrydowym. Co ciekawe, Toyota Yaris z napędem hybrydowym jest tańsza o 2 000 zł od wersji z silnikiem Diesla. Tańsza, a przy tym lepiej wyposażona (np. już podstawowa wersja hybrydy – Active – wyposażona jest w dwustrefową klimatyzację automatyczną). Wszystko to spowodowało, że postanowiliśmy sprawdzić, w którym banku znajdziemy najkorzystniejsze warunki finansowania zakupu Toyoty Yaris z napędem hybrydowym w wersji wyposażenia premium. Cena tego samochodu to 68 900 zł. Przyjęliśmy, że osoba zainteresowana kupnem samochodu ma 20 proc. środków własnych, a pozostałą kwotę (55 120 zł) chce sfinansować kredytem spłacanym przez 6 lat. Pozycja, jaką zajął konkretny bank, uzależniona była od całkowitego kosztu kredytu.

Kredyt na nowy samochód

Trzy pierwsze miejsca w zestawieniu zajęły Getin Bank, BGŻ BNP Paribas i mBank. Jakie warunki finansowania zaproponowały? Sprawdzamy.

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów na zakup nowego samochodu zajął Getin Bank. Bank ten zaproponował finansowanie z miesięczną ratą na poziomie 909,38 zł. Oprocentowanie kredytu to 5,49 proc. w skali roku, prowizja za udzielenie finansowania wynosi 1 proc. pożyczanej kwoty, a jego całkowity koszt – 10 355 zł.

Drugie miejsce przypadło Bankowi BGŻ BNP Paribas. W jego przypadku miesięczna rata kredytu wynosi 924,81 zł. Na jej wysokość ma wpływ oprocentowanie 5,99 proc. w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu to 1 proc., a całkowity koszt kredytu – 11 467 zł.

Trzecie miejsce zajął mBank. Zaproponował on kredyt z całkowitym kosztem 12 760 zł. Odsetki od zadłużenia naliczane będą na podstawie oprocentowania 5,39 proc. w skali roku, miesięczna ratą zobowiązania wyniesie 942,60 zł, a za udzielenie kredytu bank pobierze 5 proc. prowizji.

Kredyt na samochód używany

Sprawdziliśmy też, na jakich warunkach banki będą skłonne udzielić kredytu na zakup hybrydowej Toyoty Yaris Premium, która wyprodukowana została w 2014 r. Sprzedający deklaruje, że samochód przejechał do tej pory 27 054 km. Auto zostało wycenione na 52 900 zł, a kwota kredytu na jego zakup to 42 320 zł. W których bankach znajdziemy najkorzystniejsze warunki finansowania jego zakupu?

Pierwsze miejsce – podobnie jak w rankingu kredytów na auto nowe – zajął Getin Bank. W jego przypadku całkowity koszt kredytu wynosi 9 403 zł. Odsetki od pożyczonej kwoty będą naliczane na podstawie oprocentowania 6,49 proc. w skali roku, co przełoży się na miesięczną ratę w wysokości 718,38 zł. Prowizja za udzielenie kredytu wyniesie 1 proc. pożyczanej kwoty.

Drugie miejsce zajął mBank. Kredyt oferowany przez ten bank jest oprocentowany na 5,39 proc. w skali roku. Miesięczna rata wynosi 723,71 zł, a prowizja za udzielenie kredytu – 5 proc. pożyczanej kwoty. Całkowity koszt kredytu to 9 797 zł.

Trzecie miejsce przypadło debiutującemu w zestawieniu Inbankowi, który zaproponował kredyt z oprocentowaniem 6,99 proc. w skali roku i prowizją 1,99 proc. Miesięczna rata obciąży domowy budżet kredytobiorcy kwotą 737,79 zł, a całkowity koszt kredytu wyniesie 10 801 zł. Dodać trzeba, że w Inbanku całość procesu kredytowego będzie przebiegała całkowicie online. Ofertę Inbanku wyróżnia także to, że o kredyt można wnioskować jeszcze przed wyborem pojazdu, i to, że udzielany jest bez zabezpieczeń (tj. bez wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub cesji praw z ubezpieczenia). 

Toyota Yaris - podstawowe informacje

Toyota Yaris jest samochodem wysoko ocenianym przez użytkowników. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie pomoże osobom, które chciałyby sfinansować zakup tego auta kredytem.

Ranking 15.06.2017