Ranking kredytów samochodowych – lipiec 2017

Getin Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Inbank i mBank – te banki oferują najkorzystniejsze warunki kredytu na zakup Suzuki Jimny. Jakie będą koszty kredytu w każdym z nich? Sprawdźmy.

„Mały, ale wariat” – to sformułowanie najlepiej określa Suzuki Jimny, bohatera lipcowego rankingu kredytów samochodowych. Mimo że gabarytami temu autu bliżej jest do Suzuki Ignis czy Fiata Pandy (długość Jimny’ego to 3 695 mm, a rozstaw jego osi – 2 250 mm), to dzięki zawieszeniu na ramie i napędowi na obie osie z reduktorem małe suzuki jest autem, którym śmiało można się wybrać w teren. Można nawet powiedzieć, że Suzuki Jimny to jeden z najtańszych SUV-ów na rynku, oferujących tak wiele za tak niewiele. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, w którym banku znajdziemy najkorzystniejszy kredyt na zakup tej małej terenówki.

Pod uwagę wzięliśmy nowe Suzuki Jimny (kosztujące 64 900 zł) oraz auto używane, wyprodukowane w 2014 r., którego cena to 49 999 zł. W obu przypadkach założyliśmy, że osoba chcąca kupić samochód ma środki własne w wysokości 25 proc. wartości samochodu, a pozostałą część (odpowiednio 48 675 zł i 37 499,25 zł) chce sfinansować kredytem spłacanym przez 6 lat. Pozycja, jaką zajął konkretny bank, uzależniona była od całkowitego kosztu kredytu.

Kredyt na nowy samochód

Czołówkę zestawienia tworzą Getin Bank, BGŻ BNP Paribas i mBank. Jakie warunki finansowania zaproponowały te banki? Sprawdzamy.

Pierwsze miejsce w zestawieniu kredytów na zakup nowego samochodu zajął Getin Bank, w którym miesięczna rata wynosi 803,05 zł. Oprocentowanie kredytu to 5,49 proc. w skali roku, prowizja za udzielenie finansowania wynosi 1 proc., a jego całkowity koszt to 9 145 zł.

Na drugim miejscu, z całkowitym kosztem kredytu wynoszącym 10 058 zł, uplasował się Bank BGŻ BNP Paribas. Rata kredytu w tym banku wynosi 815,73 zł miesięcznie, a na jej wysokość wpływa oprocentowanie wynoszące 5,99 proc. w skali roku. Za udzielenie kredytu bank nalicza 1 proc. prowizji.

Czołówkę zastawienia zamyka mBank, który zaproponował kredyt z całkowitym kosztem wynoszącym 10 971 zł. Oprocentowanie zaproponowane przez mBank – 5,39 proc. rocznie – jest najniższe w całym zestawieniu, jednak bank nalicza najwyższą prowizję za udzielenie kredytu – 4,50 proc. od pożyczanej kwoty. Miesięczna rata kredytu wynosi 828,42 zł.

Tuż za czołową trójką zestawienia znalazła się oferta Inbanku, w którym miesięczna rata kredytu jest wyższa zaledwie o nieco ponad 20 zł od tej zaproponowanej przez zdobywcę trzeciego miejsca.

Kredyt na samochód używany

Używane suzuki jimny, dla którego szukamy najkorzystniejszego finansowania, przejechało do tej pory (wg deklaracji sprzedającego) zaledwie 26 200 km i pochodzi z polskiej dystrybucji.

Na miejscu pierwszym – tak jak w zestawieniu kredytów na nowy samochód – znalazł się Getin Bank. Kredyt na używane auto oprocentowany jest na 6,49 proc. w skali roku, co przekłada się na ratę wynoszącą 636,55 zł miesięcznie. Prowizja za udzielenie kredytu to 1 proc. pożyczanej kwoty, a całkowita kwota kredytu to 8 332 zł.

Na drugie miejsce awansował mBank. Warunki finansowania zaproponowane przez ten bank są takie same jak w przypadku kredytu na auto nowe. Różni się tylko miesięczna rata (638,21 zł) oraz całkowity koszt kredytu, którego wysokość to 8 452 zł.

Trzecie miejsce – podobnie jak w czerwcu – zajął Inbank. Bank ten zaproponował kredyt z oprocentowaniem 6,99 proc. w skali roku i prowizją, której wysokość to 1,99 proc. pożyczanej kwoty. Kwota miesięcznej raty to 653,75 zł, a całkowity koszt kredyt – 9 571 zł.

Suzuki Jimny  - podstawowe informacje

Suzuki Jimny, o którym portal terenowo.pl napisał, że jest Dawidem wśród Goliatów, to interesująca opcja dla osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z off-roadem. Niezależnie jednak od tego, czy początkujący fan jazdy terenowej chciałby sfinansować kredytem zakup nowego czy używanego auta, powinien pamiętać o dokładnym porównaniu ofert – w przypadku zestawienia kredytów na samochód używany różnica w całkowitym koszcie kredytu między bankami z pierwszego i ostatniego miejsca wynosi ponad 4 tys. zł. Kwotę taką można przeznaczyć na inne cele, choćby na akcesoria off-roadowe do samochodu.

Ranking 17.07.2017