Ranking kredytów gotówkowych – sierpień 2017

Miejsce 1

 • Całkowita kwota do zapłaty 32 388 zł
 • Miesięczna rata 449 zł
 • Oprocentowanie 6,49 %
 • Prowizja 6,90 %
 • Przykład reprezentatywny

Miejsce 2

 • Całkowita kwota do zapłaty 32 428 zł
 • Miesięczna rata 450 zł
 • Oprocentowanie 8,90 %
 • Prowizja 0,00 %
 • Przykład reprezentatywny

Miejsce 3

 • Całkowita kwota do zapłaty 33 408 zł
 • Miesięczna rata 464 zł
 • Oprocentowanie 5,98 %
 • Prowizja 12,00 %
 • Przykład reprezentatywny

Tylko w 2016 roku banki i SKOK-i udzieliły Polakom ponad 7 mln sztuk kredytów na łączną kwotę ponad 78,5 mld zł. Kredyty są nam niezbędne, jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki na nowe auto, remont mieszkania, nieplanowane wydatki czy wyjazd na wakacje życia. W którym banku pożyczymy gotówkę na najlepszych warunkach?

W sierpniu przygotowaliśmy ranking kredytów gotówkowych w kwocie 25 000 zł. Zapytaliśmy banki, na jakich warunkach pożyczą tę sumę klientowi, który prowadzi dwuosobowe gospodarstwo domowe i osiąga comiesięczne dochody w wysokości 5 500 zł netto uzyskiwane z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony. Kredytobiorca chce spłacać swoje zobowiązanie przez 72 miesiące, czyli 6 lat. Co ważne, klient nie ma w danym banku konta osobistego i nie ma zamiaru go zakładać, dlatego wszystkie oferty przedstawione w zestawieniu to produkty dla klientów zewnętrznych. Które banki warto odwiedzić, by nie przepłacić i otrzymać tani kredyt?

Co wpływa na koszt kredytu?

Jeśli decydujesz się wziąć kredyt gotówkowy, pamiętaj, że na jego koszt wpływa nie tylko oprocentowanie, którego wysokością banki chwalą się w reklamach telewizyjnych i internetowych, ale również cały szereg innych czynników. Należą do nich prowizjaubezpieczenie czy koszty obsługi kredytu. Musisz więc mieć oczy dookoła głowy i zwracać uwagę na wszelkie opłaty i haczyki zawarte w umowach kredytowych. 

Jak wybraliśmy najlepszą ofertę?

Najbardziej wrażliwym parametrem jest całkowity koszt kredytu i to właśnie pod jego kątem porównujemy co miesiąc oferty kredytów z banków. Mamy wtedy przedstawione czarno na białym, jaką kwotę finalnie zapłaci nasz modelowy klient.

W sierpniu porównaliśmy oferty 12 banków funkcjonujących na polskim rynku. Różnice w całkowitej kwocie do spłaty jak zawsze okazały się dość spore – wynoszą od 32 388 do 39 748 zł! Który bank pożyczy 25 000 zł na najkorzystniejszych warunkach?

Najlepsze kredyty gotówkowe dla klientów zewnętrznych

W sierpniu najlepszą ofertę przygotowały Bank BGŻ BNP ParibasPlusBank oraz Citi Handlowy.

Na samym szczycie zestawienia znalazł się produkt Banku BGŻ BNP Paribas. Decydując się na ten kredyt w kwocie 25 000 zł, klient będzie zobowiązany oddać łącznie 32 388 zł. Spłacając zobowiązanie przez 72 miesiące, rata równa osiągnie wysokość 449 zł. Oprocentowanie nominalne wyniesie 6,49 proc. w skali roku, a prowizja 6,90 proc.

Odrobinę droższą ofertę przygotował PlusBank. Za kredyt wzięty w tym banku klient zapłaci 32 428 zł, co przełoży się na ratę miesięczną w wysokości 450 zł. Na takie koszty wpłynęło oprocentowanie równe 8,90 proc. w skali roku oraz zerowa prowizja.

Na ostatnim miejscu podium uplasował się Citi Handlowy, w którym całkowity koszt kredytu wyniesie 33 408 zł. Wysokość miesięcznego zobowiązania to równe 464 zł. Taki wynik to zasługa oprocentowania 5,98 proc. w skali roku oraz 12 proc. prowizji. 

Tak wygląda pierwsza trójka najtańszych kredytów gotówkowych dla klientów zewnętrznych. Pozostałe banki przygotowały mniej korzystne oferty, a za te z końca zestawienia klient zapłaci nawet o 7 500 zł więcej niż w przypadku zwycięskiej pożyczki. 

Co więc warto zrobić przed podpisaniem umowy kredytowej? Przede wszystkim dokładnie przeanalizować warunki kredytu, sprawdzić wszystkie koszty i porównać oferty w kilku bankach. Może się okazać, że w twoim portfelu zostanie nawet kilka tysięcy złotych, które będziesz mógł przeznaczyć na coś przyjemniejszego niż spłatę tej sumy do banku. Polecam zajrzeć ci do trzech banków, które przygotowały najlepsze oferty: Banku BGŻ BNP ParibasPlusBanku oraz Citi Handlowego.

Ranking 16.08.2017