Lidl Podróże: czy to się opłaca? Przegląd ofert!

Od 12 września w Lidlu można nie tylko zrobić zakupy spożywcze, lecz także kupić wycieczkę. W ramach projektu Lidl Podróże klienci dyskontu mogą odwiedzić najpiękniejsze zakątki zarówno Polski, jak i świata. Gdzie dokładnie można pojechać? Ile będzie to kosztowało? I czy będzie się opłacało? Prześwietliliśmy oferty Lidl Podróże!

Projekt Lidl Podróże to koncept, który z powodzeniem działa od 10 lat w Niemczech, a od kilku lat także w Rumunii. W tym roku dyskont postanowił ten model zakupu podróży udostępnić również polskim klient.

Alior Bank Pożyczka Przymiarka

Pokazujemy naszym klientom od dawna, jak wygląda kuchnia świata, teraz chcemy pokazać, jak wygląda świat od kuchni – powiedział podczas konferencji prasowej Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Lidl Podróże – nowy projekt Lidla. O co chodzi?

12 września we wszystkich sklepach Lidla pojawił się pierwszy katalog z oferowanymi przez giganta podróżami. 26 września pojawi się zaś nowy i tak będzie co dwa tygodnie. Gazetka będzie w sklepach dostępna przez dwa tygodnie, a oferowane w niej podróże będzie można kupić przez cztery tygodnie. Z ofertą podróżniczą Lidla można się również zapoznać na stronie lidl-podroze.pl. Klienci poszukujący wypoczynku w konkretnym miejscu mogą skorzystać z wygodnej wyszukiwarki ofert, zaś ci, którzy nie są do końca zdecydowani, gdzie chcą jechać, wyszukując, mogą skorzystać z zaproponowanych przez giganta kategorii, m.in. City&event, Objazdówki, Wypoczynek czy Relaks.

Niestety, wycieczek nie będzie można kupić podczas zakupów. Zainteresowani skorzystaniem z oferty Lidl Podróże mają do wyboru dwie opcje zakupu:

  • poprzez stronę lidl-podroze.pl: rezerwacji można dokonywać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
  • poprzez infolinię Lidl Podróże (+48 61 862 22 22): rezerwacji telefonicznej można dokonać od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 21.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Lidl Podróże na polskim rynku nie działa jednak, tak jak w Niemczech, jako biuro podróży, lecz jako multiagent turystyczny. Oznacza to, że ofertę przygotowuje w porozumieniu z kilkoma polskim biurami podróży, m.in. Rainbow Tours. Część wycieczek pochodzi z regularnej oferty biur, a część jest przygotowywana specjalnie z myślą o klientach Lidla.

Lidl Podróże – ciekawe oferty

Tylko pobieżny przegląd ofert pokazuje, że jest w czym wybierać. Z Lidl Podróże możemy pojechać zarówno na weekendowy wypad gdzieś w Polsce czy Europie, jak i polecieć na dwa tygodnie na drugi koniec świata, np. do Meksyku. Ci, którzy uwielbiają zwiedzać miasta, mogą się wybrać do Wenecji i zwiedzić romantyczną Weronę, spędzić weekend w Paryżu, Amsterdamie, Kijowie czy Rzymie. Ci, którzy potrzebują resetu, mogą naładować akumulatory w zakopiańskim Hotelu Belvedere Resort & Spa, mazurskim hotelu Zalesie Mazury Active Spa lub nadmorskim Hotelu Lidia Spa & Wellness w Darłowie. Globtroterzy mogą się zaś wybrać na objazdówkę. W ofercie znajdą m.in. zwiedzanie Włoch, wycieczkę dookoła Grecji czy zwiedzenie Laponii i Rovaniemi.

Lidl Podróże – czy to się opłaca?

I teraz najważniejsze: czy oferowane przez giganta oferty są korzystne cenowo? Myślę, że może tu zadziałać efekt hurtownika. Lidl to potęga w kategorii dyskontów: jedna z największych sieci handlowych świata i druga pod względem obrotów w Polsce. Działa w 28 państwach, w Polsce od 2002 roku, i zatrudnia ponad 300 tysięcy pracowników. Codziennie przez ponad 600 placówek Lidla w Polsce przewija się niewyobrażalna dla biur podróży liczba potencjalnych klientów, a to może mieć wypływ na ceny.

Z ciekawości porównałam kilka ofert. I tak za dobę w Biały Kamień Hotel & Medi Spa w pokoju Executive Twin w ofercie z obiadokolacją zapłacimy 477 zł, rezerwując bezpośrednio przez stronę ośrodka, i o ponad 100 zł mniej (369 zł), rezerwując wyjazd w Lidl Podróże. Zaś za 16-dniową podróż objazdową przez Senegal i Gambię zapłacimy od 4 612 zł za osobę w Lidl Podróże i od 4 750 zł bezpośrednio w Rainbow. Na pewno wśród propozycji Lidl Podróże są też oferty, które będą tańsze w biurze podróży, dlatego zanim zdecydujemy się na daną ofertę, warto po prostu porównać ceny.

Nasz pobieżny research pokazał jednak, że Lidl, jako hurtownik, może trochę namieszać w ofercie turystycznej biur podróży, a skorzystamy na tym my, konsumenci! Dlatego zachęcamy was do przeglądania ofert, porównywania cen i życzymy wspaniałych podróży w korzystnych cenach!

Artykuły 16.09.2017