Najlepsze konta oszczędnościowe we wrześniu 2017 r.

Które konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie (uwzględniające podatek Belki) wyższe od inflacji, która w lipcu 2017 r. wynosiła 1,7 proc.? Sprawdzamy.

We wrześniowym rankingu przyjrzeliśmy się kontom oszczędnościowym dla nowych klientów i na nowe środki. Pod lupą znalazły się konta, których oprocentowanie uwzględniające podatek Belki wynosi co najmniej 2 proc. w skali roku. Taki poziom oprocentowania daje bowiem przy inflacji, której wysokość w lipcu 2017 r. wyniosła 1,7 proc., możliwość otrzymania zysku z odsetek.

Konto na 3,6 proc. w skali roku

Konto oszczędnościowe, którego nominalne oprocentowanie wynosi 3,6 proc. w skali roku, oferuje tylko Orange Finanse. Dla kogo jest ten produkt i jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?

 • Oprocentowanie po podatku – 2,92 proc. rocznie.
 • Dla kogo? Konto mogą założyć osoby, które są mobilnymi klientami Orange lub klientami Orange na kartę i w okresie trwania promocji „Dobry Start z Orange Finanse, jesień 2017” (tj. do 1 lutego 2018 r. włącznie) otworzą konto osobiste oraz w trakcie otwierania konta osobistego lub w okresie 60 dni kalendarzowych od jego otwarcia otworzą konto oszczędnościowe.
 • Jakie warunki trzeba spełnić? Odsetki wg oprocentowania 3,6 proc. w skali roku naliczane są dla środków do 10 000 zł maksymalnie przez 6 miesięcy od otwarcia konta oszczędnościowego pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Odsetki po upływie 6 miesięcy (i dla nadwyżki ponad 10 000 zł) naliczane są na podstawie oprocentowania zgodnego z Tabelami stóp procentowych dla osób fizycznych w Orange Finanse.

Konto oszczędnościowe Orange Finanse

Konto na 2,55 proc. w skali roku

Takie właśnie oprocentowanie nominalne oferuje swoim klientom oszczędzającym na db Koncie Oszczędnościowym Plus Deutsche Bank Polska. Dla kogo jest ten produkt i jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?

 • Oprocentowanie po podatku – 2,07 proc. rocznie
 • Dla kogo? Nadwyżki finansowe na db Koncie Oszczędnościowym Plus może lokować każda osoba chcąca regularnie oszczędzać.
 • Jakie warunki trzeba spełnić? Osoby, które chcą założyć db Konto Oszczędnościowe Plus, nie muszą spełniać żadnych warunków (poza oczywiście regularnymi wpłatami na rachunek). Oprocentowanie nominalne 2,55 proc. w skali roku obowiązuje przez pierwsze cztery miesiące od dnia otwarcia konta dla środków do 100 000 zł. Od piątego miesiąca i dla całości środków powyżej 100 000 zł oprocentowanie wynosi 1,05 proc. w skali roku.

B Konto Oszczędnościowe Plus Deutsche Bank

Konta na 2,5 proc. w skali roku

Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,5 proc. w skali roku znaleźliśmy w Banku Millennium (Konto Oszczędnościowe Profit), w eurobanku (Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk), Getin Banku (Konto oszczędnościowe w ofercie „Na nowe środki”) i w Alior Banku (Konto Lokacyjne). W przypadku tych kont oprocentowanie uwzględniające podatek Belki wynosi 2,03 proc. rocznie. Dla kogo są te produkty i jakie warunki trzeba spełnić, żeby z nich skorzystać?

Konto Oszczędnościowe Profit

 • Dla kogo? Na koncie Oszczędnościowym Profit mogą oszczędzać posiadacze jednego z kont osobistych oferowanych przez Bank Millennium – np. Konta 360°. Osoby niemające konta osobistego w Banku Millennium, a chcące założyć Konto Oszczędnościowe Profit, mogą złożyć jeden wniosek o oba te rachunki.
 • Jakie warunki trzeba spełnić? Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku obowiązuje przez trzy miesiące dla nowych środków do 100 000 zł (oprocentowanie nadwyżki ponad 100 000 zł wynosi 1,7 proc.). Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 92 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe Profit. Aktualnie obowiązująca promocja będzie trwała jeszcze do 14 października 2017 r.

Konto oszczednościowe Profit Bank Millennium

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

 • Dla kogo? Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk mogą założyć posiadacze jednego z kont osobistych z oferty eurobanku – Prestige, Active lub Na co dzień.
 • Jakie warunki trzeba spełnić? Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk trzeba otworzyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Oferta dla nowych klientów obowiązuje przez trzy miesiące. Odsetki wg oprocentowania 2,5 proc. rocznie są naliczane dla środków do 30 000 zł (nadwyżki ponad tę kwotę oprocentowana jest na 2 proc.). Od czwartego miesiąca oprocentowanie uzależnione jest od tego, czy na konto klienta wpływa dochód czy nie. Oprocentowanie dla klientów z wpływem dochodu na koto 1,4 proc., a dla klientów niezasilających swojego konta osobistego dochodem – 0,65 proc.

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk eurobank

Konto oszczędnościowe (Oferta Specjalna „Na nowe środki”)

 • Dla kogo? Z Oferty Specjalnej „Na nowe środki” mogą skorzystać osoby, które w czasie trwania oferty (tj. do 30 września 2017 r.) podpiszą umowę lub mają konto oszczędnościowe oraz podpiszą umowę lub mają konto osobiste.
 • Jakie warunki trzeba spełnić? Dwa warunki wymieniliśmy powyżej. Trzecim jest zasilanie konta oszczędnościowego nowymi środkami. Dodać trzeba, że warunki muszą być spełnione łącznie. Oprocentowanie 2,5 proc. obowiązuje przez 4 miesiące dla środków do 100 000 zł. Od 5 miesiąca i/lub dla kwot powyżej 100 000 zł stosowane jest oprocentowanie standardowe, które wynosi (w zależności od salda na koncie) od 1 do 1,4 proc. rocznie.

Konto oszczędnościowe (Oferta Specjalna "Na nowe środki")

Konto Lokacyjne

 • Dla kogo? Promocja jest skierowana do klientów Alior Banku, którzy w okresie jej trwania (od 4 sierpnia 2017 r. do odwołania) są posiadaczami lub współposiadaczami Konta Oszczędnościowego „Konto Lokacyjne”.
 • Jakie warunki trzeba spełnić? Warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest zasilanie Konta Lokacyjnego nowymi środkami. Środki, które nie zostały zakwalifikowane przez bank jako nowe środki, będą oprocentowane wg oprocentowania standardowego opisanego w Tabeli Oprocentowania (aktualnie 0,96 proc. rocznie). Oprocentowanie 2,5 proc. obowiązuje do kwoty 100 000 zł przez cztery miesiące. Od 5 miesiąca i/lub od 100 000 zł odsetki naliczane są na podstawie oprocentowania standardowego.

Konto Lokacyjne Alior Bank

W ofertach banków można znaleźć konta oszczędnościowe z oprocentowaniem nominalnym w granicach 2,25–2 proc. rocznie. Tyle tylko, że jeśli uwzględnimy podatek Belki, to skurczy się ono do 1,82–1,62 proc., a więc odsetki – w najlepszym przypadku – dadzą minimalny zysk (np. 0,12 pp. ponad inflację). Dlatego, jeśli chcemy regularnie oszczędzać na koncie oszczędnościowym, nie powinniśmy patrzeć tylko na oprocentowanie nominalne, ale też na to uwzględniające podatek.Advertisement

Ranking 31.08.2017