Antyranking lokat terminowych – wrzesień 2017

Oprocentowanie lokat już od dawna nie zachwyca, ale czy może bawić? Otóż może! We wrześniu postanowiłam dla was wyszukać na rynku antylokaty, czyli produkty oprocentowane nie wyżej niż 0,50 proc. Jesteście gotowi na sąd nad depozytami?

Co miesiąc przygotowuję dla was zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat, a potem czytam w komentarzach, że to shit czy strojenie sobie żartów, a nawet rady: zainwestuj w spirytus, przynajmniej od razu będzie 40 proc. Wiem, że oprocentowanie lokat jest niskie, ale takie są uwarunkowania rynkowe: mamy niskie stopy procentowe i tyle (plus jest taki, że mamy dzięki temu tańsze kredyty).

Jednak, by trochę rozbawić i was, i siebie, przeszukałam bankowe tabele i znalazłam najniżej oprocentowane depozyty. Jeśli są wśród was miłośnicy ułamków, to ten ranking będzie dla was nie lada gratką!

Jakich lokat szukałam?

Jak się okazało, antylokaty ma w swojej ofercie wiele banków, dlatego musiałam zawęzić poszukiwania. W zestawieniu znalazły się lokaty miesięczne oprocentowane na nie więcej niż 0,50 proc.

0,10 proc. zysku – nr 1 naszego zestawienia

Zwycięzcą tego niecodziennego zestawienia został Citi Handlowy, który swoim klientom korzystającym z konta CitiKonto oferuje miesięczną lokatę o stałym oprocentowaniu 0,10 proc. (sic!)

Co ciekawe, tyle samo można zyskać na lokacie trzymiesięcznej i półrocznej. Oprocentowanie wzrasta do 0,20 proc. dopiero w przypadku depozytu rocznego.

0,15 proc. zysku – nr 2 naszego zestawienia

Niewiele więcej, bo tylko 0,15 proc. rocznie, można zarobić, wpłacając oszczędności na miesięczną Lokatę Zysk+ Santander Consumer Banku i na T-lokatę Citi Handlowego.

0,20 proc. zysku – nr 3 naszego zestawienia

Na trzeciej pozycji uplasował się Santander Consumer Bank. Wrzucając na lokatę Online lokatę Online Nowe Środki od 1 000 do 9 999,9 zł na miesiąc, można zarobić aż 0,20 proc. Ci, którzy wrzucą na depozyt od 10 000 do 59 999,9 zł, mogą jednak liczyć aż na 0,25 proc.

Oprocentowanie lokaty wzrośnie, jeśli wydłuży się okres umowny: po trzech miesiącach wyniesie 0,60 proc., po sześciu – 1,25 proc., a po roku – 1,60 proc.

0,25 proc. zysku – nr 4 naszego zestawienia

Miesięczna lokata terminowa z oprocentowaniem 0,25 proc. rocznie dała czwarte miejsce oferującemu ją Alior Bankowi. Co ciekawe, jeśli zdecydowalibyśmy się powierzyć Alior Bankowi oszczędności na 3 miesiące, oprocentowanie wzrośnie do 0,70 proc. w skali roku.

0,30 proc. zysku – nr 4 naszego zestawienia

Niewiele więcej oferuje BGŻ BNP Paribas. Oszczędzając przez miesiąc na Lokacie Standardowej, można zyskać 0,30 proc. Wystarczy ulokować na niej minimum 1 000 zł.

Tu również wraz z wydłużaniem okresu depozytu wzrośnie oprocentowanie. Jak bardzo? Po trzech miesiącach bank da 0,40 proc., po sześciu – 0,55 proc., a po dwunastu – 0,65 proc.

0,40 proc. – nr 5 naszego zestawienia

Kolejna pozycja przypadła: PKO Bankowi Polskiemu i Crédit Agricole Bankowi Polska. Wrzucając środki na Lokatę Terminową czy Lokatę Terminową (w ofercie standardowej), po miesiącu zyska się 0,40 proc.

Wytrwalsi mogą jednak liczyć na większe zyski. Na Lokacie Terminowej PKO BP po trzech miesiącach oprocentowanie wzrośnie do 0,50 proc., po sześciu – do 0,60 proc., a po roku – do 0,90 proc. Trochę lepiej będzie w Crédit Agricole Banku Polska. Na Lokacie Terminowej (w ofercie standardowej) po 90 dniach zysk urośnie do 0,70 proc., po 180 dniach – do 0,80 proc., a po roku – do 1,40 proc.

0,45 proc. – nr 6 naszego zestawienia

Nieznacznie więcej zarobi się w Deutsche Banku, który na miesięcznej Lokacie tradycyjnej o stałym oprocentowaniu oferuje 0,45 proc. zysku za powierzenie mu co najmniej 2 000 zł.

W przypadku depozytu na trzy miesiące zysk wzrośnie do 0,60 proc., po sześciu miesiącach – do 0,75 proc., a po roku – do 1,00 proc.

0,50 proc. – nr 7 naszego zestawienia

W zestawieniu nie mogło jeszcze zabraknąć naszego drugiego rodzimego giganta, czyli Banku Pekao SA. Wpłacając na miesięczną Lokatę standardową minimum  1 000  zł, zyska się 0,50 proc.

Jeśli wydłużymy okres depozytu do trzech miesięcy, również zyskamy 0,50 proc., po pół roku oprocentowanie lokaty wrośnie do 0,70 proc., a po roku do 1,20 proc.

Jak widać, w czołówce antylokat prym wiodą giganci: Citi Handlowy, Santander Consumer Bank, PKO BP, Credit Agricole Bank, Deutsche Bank i Pekao SA. Na tym tle lokaty ze wcześniejszych zestawień wypadają dużo lepiej – w końcu jest różnica między zyskiem 0,10 proc. a 4 proc. Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Ranking 05.09.2017