Kredyt hipoteczny „3x0” w banku Credit Agricole – pod lupą

W banku Credit Agricole do końca czerwca 2013 r., pod hasłem „3x0” trwa promocja kredytu hipotecznego. TotalMoney.pl postanowił sprawdzić, co hasło to oznacza i na co mogą liczyć osoby, które skorzystają z tej oferty.

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy ankieterami, którzy, przypadkowo spotkanym na ulicy ludziom, zadają jedno pytanie: jak najlepiej sfinansować zakup mieszkania? Z pewnością spora część naszych respondentów odpowiedziałaby, że najlepiej jest to uczynić za pomocą kredytu hipotecznego. Skoro zakup przysłowiowych „czterech kątów” najlepiej finansować kredytem, to warto  by był on jak najtańszy – zarówno jeżeli chodzi o opłaty jak i wysokość rat. Taki właśnie jest kredyt hipoteczny Credit Agricole Banku Polska udzielany w ramach promocji „3x0”. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Parametry oferty

Podstawowe parametry kredytu hipotecznego „3x0” banku Credit Agricole są następujące:

 • 0% prowizji za udzielenie kredytu
 • 0 zł za wycenę nieruchomości
 • 0% za wcześniejszą spłatę kredytu
 • Okres kredytowania – do 35 lat
 • Maksymalna kwota kredytu – do 90% LtV  tj. kwoty udzielonego kredytu w stosunku do wartości nieruchomości
 • Możliwość spłaty kredytu w ratach równych lub malejących
 • Marża banku (doliczana do stawki WIBOR 3M) wynosi od 0,90 pp. do 1,55 pp.
 • Karencja w spłacie kredytu do 24 miesięcy
 • Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości (domu czy mieszkaniu) będącej przedmiotem kredytowania, lub na innej nieruchomości. 

Osoby, które zdecydują się wziąć kredyt hipoteczny w banku Credit Agricole mogą skorzystać z ubezpieczenia na życie (suma ubezpieczenia równa jest zadłużenia, a miesięczna składka naliczana jest od zmniejszającego się zadłużenia) i/lub ubezpieczenia od utraty pracy (zapewnia ono komfort w sytuacji kryzysowej – utraty pracy i w czasie poszukiwania nowej – spłatę kredytu przejmuje wówczas ubezpieczyciel). Kredytobiorcy mogą także na miejscu – w banku – wykupić ubezpieczenie nieruchomości i znajdujących się w niej ruchomości (np. wyposażenia mieszkania). Ważne jest również to, że dla każdego ubezpieczenia opłata za ochronę ubezpieczeniową płatna jest razem z miesięczną ratą kredytu. Jest to zatem bardzo wygodny sposób płatności.

Pod lupą

Zanim wybierzemy się do najbliższego oddziału Credit Agricole powinniśmy też wiedzieć, że bank Credit Agricole (podobnie jak inne banki) stosuje tzw. cross-selling. Oznacza to, że wraz z kredytem kupujemy inny produkt banku. W tym przypadku jest to konto osobiste, na które będzie przekazywane nasze wynagrodzenie oraz przystąpienie do ubezpieczenia na życie (o którym wspominaliśmy powyżej). Koszt tego ubezpieczenia to 0,0299% kwoty kredytu pozostałego do spłaty. 

Czy skorzystasz przez Internet?

W przeciwieństwie do lokaty terminowej, karty kredytowej czy kredytu gotówkowego, wniosku o udzielenie kredytu hipotecznego nie można (przynajmniej chwilowo) złożyć przez Internet. Trzeba w tym celu odwiedzić oddział. Kontakt z bankiem można jednak nieco przyspieszyć. Jak? Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowego (podając w nim imię, nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu). W formularzu klient podaje też najdogodniejszą dla niego godzinę kontaktu. Bank kontaktuje się z klientem w ciągu 24 godzin od wypełnienia przez niego formularza. Konsultant call center umawia klienta na spotkanie z doradcą hipotecznym w placówce znajdującej się w dogodnym dla klienta miejscu. Klient może też udać się do wybranej przez siebie placówki i osobiście ustalić termin spotkania z doradcą banku.

W czasie spotkanie pracownik Credit Agricole Bank Polska omówi z klientem jego potrzeby finansowe oraz przedstawi warunki oferty. Na podstawie tej rozmowy pracownik banku określi kwotę, o jaką klient może się ubiegać i poinformuje, jakie dokumenty powinien przygotować. Klient otrzyma także od doradcy wzór wniosku o kredyt, wraz z pomocą w jego wypełnieniu.
Na szybkość podjęcia decyzji o udzieleniu kredytu ma szybkie dostarczenie do banku dokumentów załączanych do wniosku o udzielenie kredytu. Możemy je podzielić na trzy grupy:

 • dokumenty osobiste (dowód osobisty),
 • dokumenty dotyczące uzyskiwania dochodu (zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciągi bankowe, PIT-y itp.)
 • oraz dokumenty dotyczące nieruchomości. Zakres dokumentów dotyczących nieruchomości zależy przede wszystkim od tego, na jaki cel taki kredyt ma zostać udzielony.

Standardowymi dokumentami składanymi w banku jest odpis z księgi wieczystej (a jeśli jej nie ma, zaświadczenie potwierdzające prawo do lokalu z informacją o braku przeszkód do założenia księgi), dokument potwierdzający podstawę nabycia lokalu czy też domu jednorodzinnego (akt notarialny, przydział lokalu, umowa cywilno-prawna, postanowienie o nabyciu spadku itp.), umowę przedwstępną w przypadku, kiedy chcemy dokonać zakupu nieruchomości.

W Credit Agricole Bank Polska istnieje możliwość uruchomienia kredytu w ciągu 15 dni roboczych, od momentu dostarczenia dokumentów, przez podpisanie umowy aż do wypłaty kredytu. 

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny „3x0” jest kolejnym przykładem wcielania w życie motta banku Credit Agricole „Prosto i z sensem”. Największymi zaletami tego kredytu jest brak prowizji za jego udzielenie oraz opłaty za wycenę nieruchomości. Dzięki temu osoby biorące kredyt „na starcie” mogą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Także brak opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu nie jest czymś, z czym mamy często do czynienia w polskich bankach. Podkreślenia wymaga też to, że każda osoba, która podpisze umowę kredytową, otrzymuje certyfikat, który może przekazać wybranej przez siebie osobie. Jeśli obdarowany certyfikatem złoży do końca roku wniosek o udzielenie kredytu mieszkaniowego, wtedy otrzyma go na warunkach obowiązujących w promocji 3x0.

Dowiedz się więcej o kredycie hipotecznym Credit Agricole Bank Polska.

Artykuły 14.04.2013