Anna  Malek

Anna Malek

anna.malek@totalmoney.pl

Cześć, mam na imię Ania. Jestem absolwentką Finansów i Rachunkowości. Księgowość to nie moja bajka, ale za to bardzo lubię finanse i chętnie wyjaśnię Ci, czemu to źle, gdy ceny spadają oraz pokażę, w którym banku znajdziesz darmowe konto i dobrą lokatę. Uważam, że o finansach można pisać prosto, więc gwarantuję Ci, że śledząc moje artykuły wszystko zrozumiesz i nie zaśniesz po pierwszym akapicie.

Staram się trzymać rękę na pulsie rynku produktów finansowych, więc czytając moje rankingi, nie umknie Ci żaden tani kredyt czy opłacalna lokata.

Praca to naprawdę fajne zajęcie, ale gdy o 15.00 wychodzę z biura, to warto porobić coś innego. Nawiasem mówiąc, dobrze policzyłeś. Jestem rannym ptaszkiem, więc najlepiej pracuje mi się od 7 rano. Dzięki temu dosyć często mam okazję oglądać bajeczny wschód słońca nad Wrocławiem.  

Po godzinach lubię zmęczyć się na siłowni albo zrelaksować się na pilatesie. Jeżeli mogłabym zamieszkać w dowolnym miejscu na świecie, to byłby to Rzym. Na razie zostaje to w sferze marzeń, więc Italię serwuję sobie na talerzu. Bruschetta, tiramisu i pizza wychodzą mi naprawdę pyszne, a jak przypadkiem wyjdą też ładne, to na pewno zrobię fotkę i wrzucę ją na Instagram.

Abyś mógł mnie lepiej poznać, odpowiedziałam na kilka pytań dotyczących finansów. Mam nadzieję, że Cię zainspiruję.

  • Czy istnieją wydatki, na które nigdy nie jest Ci szkoda pieniędzy?

Zdecydowanie na podróże! Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż inwestycja we wspomnienia. Pływanie w turkusowej wodzie na Sycylii, zachód słońca w Bieszczadach czy kieliszek wina na klifie na Maderze są warte każdych pieniędzy.

  • Co było pierwszym celem, na który oszczędzałeś przez długi czas, a jego realizację pamiętasz do dziś?

To był różowy rower! Przez długi czas oglądałam go w sklepie podczas zakupów z rodzicami, ale aby go kupić, warunek był taki, że muszę sama uzbierać na niego pieniądze. Z małą pomocą rodziców po kilku miesiącach udało mi się uzbierać tę astronomiczną wówczas kwotę i już mogłam śmigać na moim pojeździe. Niestety, podczas jednej z pierwszych przejażdżek przewróciłam się i zdarłam sobie kolana. Przez co przez kilka lat bałam się znów wsiąść na rower.

  • Nie ruszam się bez...

butelki wody mineralnej. W ciągu dnia ciągle chce mi się pić, więc muszę mieć ją zawsze w torebce.

  • Co byś zrobił, gdybyś otrzymał 1 mln zł?

Najpierw zabrałabym przyjaciół i rodzinę na wypasione wakacje, żeby to wspólnie uczcić. Potem część bym zainwestowała (w różne instrumenty, aby ograniczyć ryzyko), a część przeznaczyłabym na rozwój mojego biznesu.

  • Gdybym nie robił/ nie robiła tego co robię to...

Otworzyłabym pensjonat we Włoszech lub w Chorwacji. Pięknie bym go urządziła, podawała pyszne, lokalne jedzenie, a po pracy codziennie mogłabym popływać w morzu.

  • Na co nigdy nie wydasz pieniędzy?

Na rzeczy od projektantów, które kosztują minimalnie kilka tysięcy złotych, a w ogóle mi się nie podobają.

  • Nowoczesne technologie w bankowości (np. BLIK, Google Pay, HCE) – co o nich myślisz? Korzystasz z nich?

Jestem na tak! Uważam, że bardzo ułatwiają życie. Najbardziej przypadł mi do gustu BLIK, za pomocą którego mogę szybko zapłacić zarówno za bułkę w sklepie, jak i za buty w internecie. Lubię wszystko załatwiać szybko, więc nowoczesne płatności są jak najbardziej dla mnie.