Wróć na stronę kategorii

db Kredyt Gotówkowy (oferta dla nowych i obecnych klientów)

Opinia: irek h 2015-07-22 | 12:04 1 | 0

Niesamowite że sytuacje powtarzają się jak napisane w scenariuszu dla analityków..
złożyłem o pożyczkę hipoteczną na spłatę zobowiązań 180 000, wartość nieruchomości 500 000 zł bank sam wycenił, moje dochody spływające na konto za które płacę im 300 zł rocznie to około 8000 netto i.... po miesiącu kazali mi wyjaśnić pisemnie czemu mam jeszcze inne konto w Eurobanku, dlaczego mam na nim pieniądze oraz również pisemnie czemu przelałem w kwietniu 2015 r 1 zł do Alior Bank... myślałem że z krzesła spadne jak czytałem tego maila od doradcy kredytowego... straciłem miesiąc podczas gdy mogłem złożyć wniosek w każdym innym banku...

Na wielu forach jest mnóstwo negatywnych opinii nt tego Banku dziwię się że nie ma nikogo u nich od BuzzMaretingo kto przynajmniej starałby się odpowiadać na takie zarzuty... ewidentnie

Opinia: olafik 2015-03-04 | 16:45 1 | 0

szybki kredyt gotówkowy do 200 tysięcy to tylko w reklamie.Ja chciałem 30 tysięcy od podpisania wniosku na jakikolwiek kontakt czekałem 4 tygodnie po tym czasie zadzwonił opiekun poinformował mnie ze wniosek NIGDZIE NIE TRAFIŁ bo brakuje jakiego potwierdzającego dokumentu (o czym nie było mowy przy podpisaniu wniosku) i miesiac w plecy dodam ze mam u nich konto i comiesięczne wpływy. kontakt z pracownikami ZEROWY!!!!Strata czasu...jest taka konkurencja, ze warto skorzystac z innych banków.

Opinia: Bankier 2015-01-08 | 18:16 0 | 0

Witam.... piszę tę krótką informację bo przelała się czara goryczy. DB jest to bank w którym w 2011 r., gdy składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny RN, dokonano nierzetelnej oceny kredytowej. Po prosu pani która dokonywała weryfikacji, zrobiła to chyba na innym dokumencie i w efekcie miałam więcej zobowiązań niż w rzeczywistości. Przypominam, że bank nie musi informować dlaczego odmawia kredytu. Na szczęście ta pani popełniła błąd i udostępniła mi ocenę kredytową. Musiałam udowodnić, że zapisane tam zobowiązania nie są moje (dzięki raportowi z BIK-U). W listopadzie 2013 r. złożyłam wniosek o przeniesienie kredytu jedynie na moją osobę. Bogata o wcześniejsze doświadczenia, dokonałam tego przez doradcę finansowego. DB zagubił mój wniosek, wszystkie dokumenty musiałam składać od nowa. Aneks podpisałam dopiero na koniec marca 2014 r. Kolejną sprawą jaką musiałam załatwić z DB to przeniesienie depozytu na moją osobę (złożonego przy kredycie jako zabezpieczenie do kredytu), w postaci kilkunastu tysięcy. Miesiąc temu ja i były współkredytobiorca złożyliśmy stosowne wnioski, jednak dziś otrzymała tel. że mamy je złożyć w 2 wykonaniu aby odział posiadał drugie wykonanie – nie rozumiem. Aha, podniesiono mi ratę ubezpieczenia na życie, bez poinformowania mnie. Po prostu 100% dotychczasowej stawki ubezpieczenia zniknęła z konta. Bank nie zna przyczyny. Gdybym mogła cofnąć czas … moja noga nie przekroczyłaby progu tego banku.

Nie ma czegoś takiego jak dokonano nierzetelnej oceny kredytowej. Każdy bank widzi taki sam BIK. Pretensje powinna mieć Pani do banków, które wysłały złe raporty zobowiązań Pani do BIK-u a nie do Deutsche Banku, który to Pani wykrył.

Po prosu pani która dokonywała weryfikacji, zrobiła to chyba na innym dokumencie - nie ma możliwości, że po podaniu Pani nr pesel i serii dowodu pojawi się BIK kogoś innego (no chyba, że na terytorium RP jest jeszcze inna osoba o takim samym nr pesel). Powodem błędnego BIK-u były złe raporty banków, w których Pani wcześniej mała kredytu, limity w ROR bądź karty kredytowe.

Pozdrawiam i proszę nie zrażać się do banków. One czasami są pomocne np. gdy marzymy o własnym kąciku lub gdy boimy się trzymać w skarpecie pieniędzy. :)

Opinia: kredytobiorca 2014-11-26 | 11:34 1 | 0

Witam.... piszę tę krótką informację bo przelała się czara goryczy. DB jest to bank w którym w 2011 r., gdy składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny RN, dokonano nierzetelnej oceny kredytowej. Po prosu pani która dokonywała weryfikacji, zrobiła to chyba na innym dokumencie i w efekcie miałam więcej zobowiązań niż w rzeczywistości. Przypominam, że bank nie musi informować dlaczego odmawia kredytu. Na szczęście ta pani popełniła błąd i udostępniła mi ocenę kredytową. Musiałam udowodnić, że zapisane tam zobowiązania nie są moje (dzięki raportowi z BIK-U). W listopadzie 2013 r. złożyłam wniosek o przeniesienie kredytu jedynie na moją osobę. Bogata o wcześniejsze doświadczenia, dokonałam tego przez doradcę finansowego. DB zagubił mój wniosek, wszystkie dokumenty musiałam składać od nowa. Aneks podpisałam dopiero na koniec marca 2014 r. Kolejną sprawą jaką musiałam załatwić z DB to przeniesienie depozytu na moją osobę (złożonego przy kredycie jako zabezpieczenie do kredytu), w postaci kilkunastu tysięcy. Miesiąc temu ja i były współkredytobiorca złożyliśmy stosowne wnioski, jednak dziś otrzymała tel. że mamy je złożyć w 2 wykonaniu aby odział posiadał drugie wykonanie – nie rozumiem. Aha, podniesiono mi ratę ubezpieczenia na życie, bez poinformowania mnie. Po prostu 100% dotychczasowej stawki ubezpieczenia zniknęła z konta. Bank nie zna przyczyny. Gdybym mogła cofnąć czas … moja noga nie przekroczyłaby progu tego banku.

Opinia: BENQ 2014-10-15 | 22:09 0 | 0

Ubiegałem sie o kwote 60 000, powiedzieli ze z moimi dochodami bez problemu, po weryfikacji analityka stwierdzili ze moga mi dac połowe, chyba ze ktos dołaczy do kredytu. Zatem dołączyłem nauczyciela jak radzili, po wstepnej weryfikacji zdolnosc 170 000, analityk stwiedził ze moze nam dac 15 000. jak to jest ze we dwie osoby jedna z grupy uprzywilejowanej maja mniejsza zdolnosc niz ja sam. skad taka robieznosc w zdolnosci. Doradca finansowy stwierdził ze w centrali sa nienormalni, uciekamy do innego banku.

Opinia: pracownik 2014-09-15 | 13:10 0 | 1

polecam, dostałem oproc 9.5 i 1% prowizji, pokazując tylko dyplom.

dużo, bo można uzyskać 6% bez prowizji

Opinia: Tolo 2014-09-01 | 20:01 0 | 0

Mały bajzel. W związku z wylotem za ocean, chciałem nadpłacić 4 raty kredytu za IV,V,VI,VII br. Uzgodniłem to telefonicznie z bankiem. Teraz po powrocie okazało się, że mam niedopłatę a bank zaliczył moje przelewy na poczet czterech rat ostatnich czyli XII 2015r oraz I,II,III 2016.
Obciążyli mnie karnymi odsetkami i grożą windykacją i wpisem do rejestru dłużników. Złożyłem odwołanie do centrali. Czekam na odpowiedź już trzeci tydzień.

Victoria ! Po ponad miesiącu oczekiwania DB uznał moją reklamację. Lepiej późno niż wcale. Ale niesmak pozostał.

Opinia: gocha 2014-08-17 | 12:09 0 | 0

daltego warto dokąłdnie czytać umowy no i dokładnie przeanalizować gdzie wziać kredyt aby później nie żałować swojej decyzji.

Opinia: Tolo 2014-08-15 | 15:52 0 | 0

Mały bajzel. W związku z wylotem za ocean, chciałem nadpłacić 4 raty kredytu za IV,V,VI,VII br. Uzgodniłem to telefonicznie z bankiem. Teraz po powrocie okazało się, że mam niedopłatę a bank zaliczył moje przelewy na poczet czterech rat ostatnich czyli XII 2015r oraz I,II,III 2016.
Obciążyli mnie karnymi odsetkami i grożą windykacją i wpisem do rejestru dłużników. Złożyłem odwołanie do centrali. Czekam na odpowiedź już trzeci tydzień.

Opinia: sknera 2014-07-23 | 13:09 0 | 1

minimalne zarobki 2000 zł., ale zawsze tak było, że im lepsza zdolność kredytowa, tym tańszy kredyt, a teraz mają promocję dla przeciętnego kowalskiego 7,99% i 5% prowizji, tylko trzeba zarabiać 3000 na rękę, byłem w kilku bankach i żaden nie zaoferował niższego oprocentowania niż 13%, więc wybór jest prosty. Z kontem racja, proponują założenie, ale jest darmowe a kartę kredytową to każdy chce wcisnąć - na czymś musza zarabiać hehehhehe

Opinia: Paddy 2014-06-09 | 21:56 0 | 0

Ten pożal sie Boze bank spamuje moj telefon sms-ami reklamowymi majacymi mnie zachecic do wzieca tam kredytu.
Wlasnie koresponduje z GIODO celem ukrócenia tego procederu.
Niekompetencja, ignorancja, bezczelnosc.
Musialbym byc chory na umysle, zeby byc ich klientem.

Opinia: kowalski 2014-05-28 | 21:57 0 | 0

a ja dostalem kredyt hipoteczny bez zadnych problemow i teraz sie smieje z moich znajomych co tez maja podobne kretyty w innych bankach,bo troche umoczyli.Moje zarobki mieszcza sie w sredniej krajowej wiec kretyt dopasowali mi do moich mozliwosci finansowych.Jak traficie na pracownika szeregowego to mozecie sobie kretyt na telewizor brac i nic wiecej,Chcecie miec dobre warunki kredytowe to sie troche wysilcie i potargujcie.Zwykly kowalski tez moze dostac dobry kredyt

Opinia: lamek 2013-11-16 | 19:04 0 | 0

nieprawda, żadna ściema może kolega tak trafił ja jestem bardzo zadowolony-super oferta dla profesjonalistów lekarzy, prawników, adwokatów......polecam

To pracownik banku napisał ....

Opinia: Blady 2013-11-12 | 14:31 0 | 0

Witam i tak czytam czytam i głowa mnie boli bo...też właśnie karty to dopiero problem to nawet nie mam szans aby dali bo ze spłatą kart często miałam wtopy.

Opinia: bardzo cierpliwa 2013-10-09 | 19:25 0 | 0

Pewne grupy zawodowe,do ktorych zaliczają sie lekarze mogą otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach. Inni maja bulić wiecej za kredyt. Przewaznie na stronach pokazane sa warunki kredytu dla tych osób na preferencyjnych warunkach. Nawet solidny klient z idealną , długa historią kredytową nie ma szans na taki kredyt .

Tak,racja!!!Całkiem niedawno chcieliśmy(ja i mąż)kredyt. polecono nam właśnie ten bank. Biegania było co nie miara!!! a to coś donieśc ,a to trzeba czekać i znowu coś donieścć i znowu czekać,wciąć biegałam do banku. Dziwiłam sie ,że to az tak długo trwa,tym bardziej,że zarobki mąz ma nawet niezłe. w końcu decyzja wstępna pozytywna,znów kazali czekać. Co sie okazało,-decyzja końcowa negatywna,bo jakas tam karta kredytowa była spłacona dwa dni póżniej(tzn-termin płatności był do 14-stego,zapłaciliśmy 14-stego a to żle ,bo zaksięgowane było póżniej).Heh ,taki to ten bank,drobiazgowy,ze czułam się,jakby nas przez SITO przesiali!!!!

Opinia: Kamil 2013-09-20 | 22:24 0 | 0

Proponuje przejsc sie po kilku instytucjach i poszukac tego najdrozszego :-) oferta jest bardzo dobra :-) jak dla mnie oferta w czolowce rynku :-) rata 846 przy kredycie na 50tys. Z dodatkowym ubezpieczeniem :-) szukalem lepszej oferty w chyba wszystich bankach - nie znalazlem :-) co prawda oferta przy dochodzie pow. 3,5tys. Wiec raczej nie dla wszystkich ale napewno bardzo dobra :-)

Opinia: daria 2013-08-14 | 15:49 0 | 0

Ja mam w tym banku konto internetowe. nie place za jego prowadzenie, przelewy i wyplaty z bankomatowm na calym swiecie sa bezplatne. nie rozumiem dlaczego ktos stwierdzil ze to najdrozszy bank...... nie wiem jak z kredytem bo nie miałam, a wlasnie planuje i zastanawiam się nad kredytem w db:)

Opinia: MJ 2013-08-08 | 22:35 0 | 0

Najlepszy bank jaki znam. Miałam już w kilku bankach kredyty ale DB jest najlepszy i najcierpliwszy. Spłacałam kredyt po terminie ba miałam taką sytuację ale nie mogę nic złego powiedzieć o tym banku.

Opinia: qwerty 2013-08-07 | 23:25 0 | 0

Witam
aby ubiegac sie o kredyt w tym banku ,zarobki jakie bank wymaga to od 2000 PLN netto,jesli ktos ma mniej niz 2000 zl moze zapomiec o pozyczce w tym banku.Bank bardzo natarczywy
na sile proponuja zalozenia konta w ich banku.Jest to jeden z najdrozszych bankow na polskim rynku, kusza ofertami ,promocjami ale zeczyzwistosc jest calkiem inna niz nam sie wydaje.Ja nie mam zadnego kredytu w tym banku i chwala bogu za to.Moja znajoma ma tam kredyt i gorzko tego pozalowala ,dalej nie bede sie wzpowiadac niech sie wypowiedza ci co maja w tym banku jakikolwiek produkt kredytowy,niech napisze szczera wypowiedz ,aby przestrzec innych przed tym bankiem.

a może jakieś konkretne informacje (te negatywne) - ja mam tam kredyt i wszystko jest OK !

Opinia: DB 2013-07-25 | 18:24 0 | 0

Wziąłem kredyt w lutym z oprocentowniem 9,9%,i wszystko byłoby OK, gdyby nie jedno ale, Rada Polityki Pienieżnej obniżała stopy procentowe do lipca już chyba z pięć razy.Tylko oprocentowanie w DB na poziomie z lutego,sprawdzić proszę punkt, o obniżaniu oprocentowania kredytu, a zobaczycie podpunkt/ zależy od decyzji banku/ i tak stoję na oprocentowaniu pomimo obniżek stóp procentowych.

Opinia: Niezadowolona 2013-07-24 | 20:26 1 | 0

Ściemniają jak nie wiem. Przy składaniu wniosku preferencyjne warunki są 7,99% , decyzja pozytywna jednak oprocentowanie już wyższe- OSZUKUJĄ BARDZO. ODRADZAM!!!!

Opinia: Jass 2013-07-14 | 10:20 0 | 0

Mam w tym banku konto internetowe od wielu lat. Nie płacę za prowadzenie rachunku, za przelewy elektroniczne, za wypłatę z bankomatów(cały świat), za kartę płatniczą itd. Dlaczego jest to najdroższy bank?. Kredyt możesz sobie wziąć w innym banku.

Opinia: Monika 2013-05-27 | 10:48 0 | 0

a mi proponują teraz 9,9% i bez prowizji,za to z ubezpieczeniem o szerokim zakresie (łacznie z kradzieżą itp.), DB twierdzi,żę ubezpieczenie jest obowiązakowe,pośrednik-że nie jest. DB w żywe oczy ściemnia,co jest udowodnione,ale zastanawiam się nad tym ubezpieczeniem,bo koszt mały (ok. 25 zł/m-c), a zawsze to jakieś zabezpieczenie,na wypadek utraty pracy również.

Opinia: Krzysztof 2013-04-18 | 19:03 0 | 0

A ja jestem zwykłym Kowalskim i dostałem kredyt na 9,9% i 1% prowizji miesiąc temu i to bez ubezpieczenia! proponowali mi tez inne produkty ,tez inwestycje ale powiedziałem ze nie jestem zainteresowany i tematu nie było. Nikt ci nie wciska nic na siłę. Konta też nie musiałem otwierać.

Opinia: piotrek 2013-04-14 | 15:49 0 | 0

polecam, dostałem oproc 9.5 i 1% prowizji, pokazując tylko dyplom.

Opinia: Jan 2013-02-13 | 21:26 0 | 0

odradzam

Opinia: mariola 2013-02-09 | 11:55 0 | 0

Witam
aby ubiegac sie o kredyt w tym banku ,zarobki jakie bank wymaga to od 2000 PLN netto,jesli ktos ma mniej niz 2000 zl moze zapomiec o pozyczce w tym banku.Bank bardzo natarczywy
na sile proponuja zalozenia konta w ich banku.Jest to jeden z najdrozszych bankow na polskim rynku, kusza ofertami ,promocjami ale zeczyzwistosc jest calkiem inna niz nam sie wydaje.Ja nie mam zadnego kredytu w tym banku i chwala bogu za to.Moja znajoma ma tam kredyt i gorzko tego pozalowala ,dalej nie bede sie wzpowiadac niech sie wypowiedza ci co maja w tym banku jakikolwiek produkt kredytowy,niech napisze szczera wypowiedz ,aby przestrzec innych przed tym bankiem.

Opinia: Ewa 2013-01-13 | 17:56 0 | 0

Pewne grupy zawodowe,do ktorych zaliczają sie lekarze mogą otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach. Inni maja bulić wiecej za kredyt. Przewaznie na stronach pokazane sa warunki kredytu dla tych osób na preferencyjnych warunkach. Nawet solidny klient z idealną , długa historią kredytową nie ma szans na taki kredyt .

Opinia: dubas 2013-01-07 | 14:36 0 | 0

faktycznie proponują inne produkty, ale przecież nikt nie ma obowiązku ich brać. ja jestem bardzo zadowolona mam kredyt od lutego tego roku z oprocentowaniem 10% i prowizją 1% - lepszej oferty chyba nie dostane w żadnym innym banku, no i co najważniejsze nie przenosiłam konta, nie wzięłam karty kredytowej ani nic takiego. Kredyt nie jest ubezpieczony
Podane dane nie mają się nijak do tego co oferuje Bank w bezpośredniej rozmowie. Mówię tu o przypadku zwykłego Kowalskiego, a przeciętny Kowalski nie jest niestety lekarzem, adwokatym, czy kims podobnym. Banki dbają tylko o oferty dla bardziej zamoznego klienta, czyli jekieś 70% pozostaje poza ich zainteresowaniem. Dziwna polityka.
Podane dane nie mają się nijak do tego co oferuje Bank w bezpośredniej rozmowie. Mówię tu o przypadku zwykłego Kowalskiego, a przeciętny Kowalski nie jest niestety lekarzem, adwokatym, czy kims podobnym. Banki dbają tylko o oferty dla bardziej zamoznego klienta, czyli jekieś 70% pozostaje poza ich zainteresowaniem. Dziwna polityka.

Opinia: rozbawiony 2012-11-30 | 14:06 0 | 0

sciema ; jak juz skusza cie na wizyte w banku wtedy dowiesz sie ze sa raczej zainteresowani sprzedaza innych produktow takich jak ubezpieczenia karty kredytowe itp

za bardzo nie rozumiem Ciebie.Że próbuja coś więcej sprzedać to normalne ale nikt Ci tego nie wpycha do gardła.Bierzesz to po co przyszłes i wychodzisz.W czym problem?

Opinia: Marta 2012-10-18 | 22:47 0 | 0

faktycznie proponują inne produkty, ale przecież nikt nie ma obowiązku ich brać. ja jestem bardzo zadowolona mam kredyt od lutego tego roku z oprocentowaniem 10% i prowizją 1% - lepszej oferty chyba nie dostane w żadnym innym banku, no i co najważniejsze nie przenosiłam konta, nie wzięłam karty kredytowej ani nic takiego. Kredyt nie jest ubezpieczony

Opinia: danielek 2012-10-17 | 13:41 0 | 0

ciekawe komu wierzyć

Opinia: rene 2012-10-02 | 10:43 0 | 0

Zgadza się ściema,podana informacja jest niewiarygodna

Opinia: doktor 2012-08-23 | 15:47 0 | 0

nieprawda, żadna ściema może kolega tak trafił ja jestem bardzo zadowolony-super oferta dla profesjonalistów lekarzy, prawników, adwokatów......polecam

Opinia: e-mati 2012-08-07 | 12:42 0 | 0

sciema ; jak juz skusza cie na wizyte w banku wtedy dowiesz sie ze sa raczej zainteresowani sprzedaza innych produktow takich jak ubezpieczenia karty kredytowe itp