Wróć na stronę kategorii

dbNET Biznes

Opinia: MK 2017-01-05 | 12:17 0 | 0

Informacje nieaktualne - z dniem 16 stycznia 2017 r. ulega zmianie „Tabela prowizji za czynności bankowe i opłat za inne czynności wykonywane przez Deutsche Bank Polska S.A. dla Przedsiębiorców ” (dalej: „Tabela”). Treść „Tabeli” uwzględniająca planowane zmiany dostępna jest na stronie internetowej: www.deutschebank.pl oraz w Oddziałach Banku. Szczegółowy opis zmian znajduje się na stronie internetowej: www.deutschebank.pl w Aktualnościach - https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2016.html

Opinia: DP 2015-07-10 | 15:25 1 | 0

Mamy podobne doświadczenie. Próba założenia konta w banku rozbiła się o niekompetentnego pracownika, który na koniec stwierdził, że lepiej złożyć wniosek przez Interent. Wniosek złożony dwa tygodnie temu, zero odzewu. Teraz już jesteśmy zdecydowani założyć konto w innym banku.

Opinia: MK 2014-11-10 | 23:14 1 | 0

Konto firmowe już od jakiegoś czasu prosi się o zmianę. Dzisiaj korzystając z mniejszego ruchu przy długim weekendzie, zachęceni rankingami w internecie postanowiliśmy otworzyć konto w Deutschebank. I powiem jedno - totalna porażka.
Dla pełnego obrazu - firma mieści się poza miastem, dojazd trzeba sobie zaplanować, z rzadka nawiedzają nas kitwciskacze, więc mamy ten komfort, że usługodawców wybieramy sami, bez zbędnych nacisków :)
Falstart nr 1. W internecie wyszukaliśmy placówkę najbliżej nas. Placówka widmo. Wszyscy zapomnieli, że tam była, ale adres nadal dumnie widnieje na stronie.
W tym momencie powinniśmy odpuścić, ale uparte z nas ludki.
Druga placówka w centrum miasta. Dokumenty w garści, zasady znamy.
Falstart nr 2
Pani nie może nam założyć konta od ręki. Awaria systemu, ona na kasie, kolega zajęty, wprowadzanie danych do systemu trwa 1,5 godziny. Ona nie ma czasu.
Jestem w stanie uwierzyć, nie byliśmy umówieni, ale bez przesady, odsyłanie klienta który przynosi pieniądze?
Może nas umówić za 2 dni. Prosi o dokumenty firmy. I tu zonk. Jednym z PKD firmy jest sprzedaż internetowa. Żeby założyć konto firmowe z taką działalnością w Deutsche Banku potrzebna jest zgoda centrali. A centrala się zazwyczaj nie zgadza. Bo to działalność wysoce ryzykowna.
Poczuliśmy się jak złodzieje. Bank (a raczej pracownicy i zarząd Deutsche Banku) zakłada, że firma handlowa działająca od 7 lat, gdzie jednym z zakresów działalności jest sprzedaż przez internet to banda złodziei robiąca przekręty. Co więcej, usłyszeliśmy, że zmiana PKD (np. rozszerzenie działalności) może skutkować wypowiedzeniem umowy...
W odpowiedzi na nasze wątpliwości, czy pracownik wie co mówi, usłyszeliśmy, że to konserwatywny bank.... I mówi to arogancki pryszczaty gówniarz, który z konserwatywną, profesjonalną obsługą klienta ma tyle wspólnego co ja z lotami na księżyc.
Rozumiem, że wizerunek banku mógłby ucierpieć, gdyby konto miała u nich agencja towarzyska albo bar ze striptisem. Choć (chyba?) istnieje coś takiego jak tajemnica bankowa :)

Tych numerów PKD mieli więcej, wydrukowane 2 strony A4. Więc jeżeli ktoś chce zmarnować czas i narazić się na nieprzyjemności to niech próbuje. My tych konserwatystów będziemy omijać z daleka.
Konto założyliśmy gdzieś indziej. Miły profesjonalny doradca załatwił wszystko (łącznie z dostępem do internetu i pełnomocnictwami) w 40 minut. Nie interesowało go PKD, czy i kiedy zmienimy rodzaj prowadzonej działalności. Mam nadzieję, że ma wysoką prowizję za nowego klienta.

Opinia: Klara 2013-11-18 | 08:58 1 | 1

Najgorszy bank z jakim miałam do czynienia, szerokim łukiem omijac szczegolnie placówki w Poznaniu.