Kredyty

Wybierz ofertę dla siebie. Przekonaj się, jakie to proste!

  • Porównaj oferty
  • Wybierz najlepszą dla siebie
  • Wypełnij i wyślij formularz
  • Zaczekaj na telefon eksperta. On bezpłatnie udzieli Ci szczegółowych informacji i pomoże z formalnościami

Jaki kredyt wybrać?

Zanim zdecydujesz się wziąć kredyt czy pożyczkę, najpierw określ cel, na jaki chcesz przeznaczyć środki z kredytu. To, na co chcesz wydać pieniądze, pomoże Ci dobrać właściwy produkt. Później dopasuj okres spłaty pożyczki.

Jeśli potrzebujesz szybko zastrzyku gotówki na bieżące wydatki, skorzystaj z kredytu gotówkowego, pożyczki gotówkowej lub karty kredytowej. Na zakup mieszkania weź kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną. A jeśli chcesz kupić nowe lub używane auto – złóż wniosek o kredyt samochodowy.

Porównanie kredytów i pożyczek

Banki, SKOK-i, firmy pożyczkowe oferują różniące się oprocentowaniem, okresem spłaty i opłatami dodatkowymi produkty kredytowe. Przed wyborem sposobu finansowania porównaj oferty i wybierz kredyt lub pożyczkę dostosowaną do własnych potrzeb i możliwości. Skorzystanie z porównywarki kredytów i pożyczek umożliwi Ci wybór najlepszego i najtańszego kredytu, w oparciu o interesujący Cię parametr porównania (RRSO, wysokość raty, oprocentowanie kredytu). W łatwy i prosty sposób skontaktujesz się później z bankiem, który wybierzesz – wystarczy, że wyślesz formularz kontaktowy.

Dla osób, które nie wiedzą jeszcze jaką ofertę powinny wybrać, proponujemy kontakt z naszymi ekspertami w Call Center. Wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, aby ekspert dopasował właściwą ofertę.

Najważniejsze koszty kredytu

Porównując pożyczki i kredyty powinieneś analizować przede wszystkim wysokość oprocentowania, kwotę prowizji za udzielenie kredytu oraz wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty.

Pomocne w porównaniu kredytów i pożyczek są dwa parametry: RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) oraz całkowita kwota do spłaty kredytu. RRSO to suma wszystkich odsetek, opłat, prowizji oraz innych kosztów kredytu przedstawionych w ujęciu procentowym w stosunku rocznym. Całkowita kwota do zapłaty to z kolei suma całkowitego kosztu kredytu i całkowitej kwoty kredytu, uwzględniająca nie tylko oprocentowanie.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy

Wybór dobrego i jednocześnie taniego kredytu gotówkowego nie jest czymś szczególnie trudnym. Wymaga wykonania tylko kilku prostych czynności:

  1. określenia kwoty, jaka jest Ci potrzebna (nie zadłużaj się na kwotę, która nie jest Ci potrzebna i spłacenie której mogłoby spowodować u Ciebie poważne problemy finansowe)
  2. porównania ofert kilku kredytów na podstawie prowizji, oprocentowania, okresu spłaty, opłat dodatkowych. Oferty możesz porównać przez internet (wykorzystując naszą porównywarkę kredytową), lub odwiedzając poszczególne oddziały banków i biorąc w każdym z nich formularz informacyjny (dla ułatwienia zawsze zawiera takie same informacje)
  3. przeanalizowania RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania) oraz całkowitej kwotę do zapłaty. Wyniki powiedzą Ci zdecydowanie więcej o koszcie kredytu niż np. wysokość miesięcznej raty zobowiązania.

Otrzymanie taniego kredytu może być często uwarunkowane koniecznością skorzystania przez Ciebie z dodatkowych produktów lub usług oferowanych przez bank (np. ubezpieczenia, karty kredytowej czy konta). Banki w ten sposób obniżają koszty, ale przywiązują do siebie klienta. Weź pod uwagę, że opłaty za korzystanie z takich produktów automatycznie podniosą Ci się koszty kredytowe. Dokładna analiza kilku lub nawet kilkunastu propozycji z różnych banków jest kluczem do znalezienia najbardziej korzystnej oferty.