Kredyt konsolidacyjny gotówkowy - porównanie kredytów

Wybierz kredyt konsolidacyjny dla siebie. Przekonaj się, jakie to proste!

Znaleziono: 7 ofert kredytów konsolidacyjnych gotówkowych - wybierz najlepszy dla siebie
Sortuj wg

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Citi Handlowy - Pożyczka konsolidacyjna

Oprocentowanie: 4,99%
Rrso: 7,36%
Prowizja: 5,00%
Kwota do spłaty: 41 600,97
Rata: 693,35

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Alior Bank - Kredyt konsolidacyjny

Oprocentowanie: 5,90%
Rrso: 8,79%
Prowizja: 5,90%
Kwota do spłaty: 42 890,88
Rata: 714,85

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Deutsche Bank Polska - db Kredyt Konsolidacyjny

Oprocentowanie: 10,00%
Rrso: 10,47%
Prowizja: 0,00%
Kwota do spłaty: 44 618,79
Rata: 743,65

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Bank BGŻ BNP Paribas - Kredyt gotówkowy

Oprocentowanie: 6,49%
Rrso: 11,50%
Prowizja: 9,90%
Kwota do spłaty: 45 145,90
Rata: 752,43

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy PKO Bank Polski - Mini Ratka (konsolidacja)

Oprocentowanie: 8,99%
Rrso: 11,80%
Prowizja: 4,99%
Kwota do spłaty: 45 757,11
Rata: 762,62

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy eurobank - Kredyt konsolidacyjny

Oprocentowanie: 8,50%
Rrso: 12,39%
Prowizja: 7,21%
Kwota do spłaty: 46 191,12
Rata: 769,85

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Getin Noble Bank - Kredyt konsolidacyjny

Oprocentowanie: 8,79%
Rrso: 14,23%
Prowizja: 9,99%
Kwota do spłaty: 47 712,37
Rata: 795,21

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Millennium Bank - Pożyczka Konsolidacyjna - promocja "Przenieś swoją pożyczkę do Banku Millennium"

Oprocentowanie: -
Rrso: -
Prowizja: -
Kwota do spłaty: -
Rata: -

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Nest Bank - Kredyt konsolidacyjny

Oprocentowanie: -
Rrso: -
Prowizja: -
Kwota do spłaty: -
Rata: -

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy BOŚ Bank S.A. - Pożyczka gotówkowa

Oprocentowanie: -
Rrso: -
Prowizja: -
Kwota do spłaty: -
Rata: -

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy Bank Pocztowy - Kredyt gotówkowy konsolidacyjny

Oprocentowanie: -
Rrso: -
Prowizja: -
Kwota do spłaty: -
Rata: -

Wzięcie kredytu lub pożyczki jest poważnym zobowiązaniem - musimy wywiązać się ze wszystkich postanowień umowy. Podstawową zasadą odpowiedzialnego pożyczania jest nie pożyczanie pieniędzy „na wyrost”, tj. w kwocie większej niż jest nam potrzebna. Musimy też sami określić cel, na jaki przeznaczymy uzyskane pieniądze. Decyzję o wzięciu pożyczki powinniśmy podjąć dopiero w sytuacji, kiedy nie możemy już odsuwać płatności na później, kiedy nie jesteśmy w stanie sfinansować jej własnymi środkami, oraz kiedy mamy pewność, że będziemy w stanie pożyczkę spłacić w wybranym przez nas terminie. Pożyczki nie możemy traktować jako stałego wsparcia domowego budżetu! Jeśli mamy wątpliwości czy będziemy w stanie spłacić pożyczkę, lepiej zrezygnujmy z ubiegania się o nią. Pamiętajmy też, że zawsze mamy możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Firmy pożyczkowe nie pobierają za to zazwyczaj żadnych opłat, a niektóre z nich zwracają nawet część prowizji za udzielenie pożyczki.

W przypadku pożyczek krótkoterminowych możemy mieć do czynienia z następującymi opłatami: 1) opłatą przygotowawczą (pobieraną jednorazowo); 2) opłatą administracyjną (pobieraną co miesiąc); 3) opłatą za przedłużenie okresu spłaty pożyczki 4) kosztami ubezpieczeń, i – w przypadku nie terminowego spłacania rat pożyczki – z kosztami czynności upominawczych i windykacyjnych. W przypadku firm pożyczkowych działających za pośrednictwem Internetu możemy mieć też do czynienia z tzw. opłatą rejestracyjną – ma ona formę przelewu określonej kwoty (np. 1 grosza) z konta osobistego pożyczkobiorcy na rachunek wskazany przez pożyczkodawcę. W przypadku krótkoterminowych pożyczek gotówkowych rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO - całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażona jako wartość procentowa całkowitej kwoty pożyczki w stosunku rocznym) przeważnie jest znacznie wyższa niż w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych udzielanych przez Banki. Przykładowo dla pożyczki krótkoterminowej udzielonej w kwocie 1500 zł na okres 30 dni wskaźnik RRSO wynosi 218,9%.

Pożyczkobiorca ma możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki. Przedłużenie okresu spłaty pożyczki dokonywane jest na wniosek klienta. Zazwyczaj pożyczkę można przedłużyć maksymalnie na okres, na jaki została pierwotnie udzielona. Z przedłużeniem okresu spłaty pożyczki wiąże się konieczność uiszczenia opłaty. Jej wysokość może być taka sama jak opłaty za udzielenie pożyczki.

Z niespłaceniem wiążą się dodatkowe opłaty obciążające pożyczkobiorcę:

  • koszty monitów i wezwań do zapłaty,
  • opłaty za nieterminową spłatę (za każdy dzień opóźnienia) lub koszty ubezpieczenia z tego tytułu,
  • odsetki za opóźnienie – jeśli strony nie ustalą ich wysokości, to na podstawie art. 481 § 2 kc wierzycielowi należą się odsetki ustawowe za opóźnienie; ich wysokość wynosi sumę równowartości stopy referencyjnej NBP oraz 5,5 pp.,
  • koszty dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego za zwłokę w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W przypadku niespłacenia pożyczki w terminie umownym pożyczkodawca może podjąć działania mające na celu zwrot udzielonej pożyczki.

Szybkie pożyczki gotówkowe udzielane są na podstawie Kodeksu cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy pożyczkowe stosują też formularze informacyjne dotyczące kredytu konsumenckiego, o których mowa jest w Ustawie o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715).

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny w pigułce

Jeśli spłacasz kilka różnych kredytów jednocześnie i masz problem z zapamiętaniem wysokości każdej z rat i daty spłaty każdej raty z osobna, zastanów się nad skorzystaniem z oferty kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja kredytów wiąże się z obniżeniem naszych miesięcznych obciążeń.Polega na połączeniu kilku (często bardzo różnych) zobowiązań kredytowych w jeden kredyt konsolidacyjny. Konsolidacji nie należy mylić z refinansowaniem kredytu -  tę opcję można stosować przy jednej racie

Konsolidacja kredytów de facto oznacza zaciągnięcie zupełnie nowego kredytu, którym spłacane są wcześniejsze zobowiązania. Zobowiązaniami tymi mogą być wszystkie nasze kredyty i pożyczki, czyli pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, a nawet zadłużenie na karcie kredytowej.
Z definicji rata kredytu konsolidacyjnego musi być niższa od sumy rat wszystkich wcześniejszych kredytów.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Zacznij od sprawdzenia, ile wyniosłaby skonsolidowana rata Twojego kredytu. Pamiętaj, że konsolidacja daje Ci nie tylko realne oszczędności finansowe, ale oszczędzasz również czas. Kredyt konsolidacyjny pozwala na niewielkie, ale zauważalne obniżenie miesięcznej raty. Może więc pomóc w uporządkowaniu Twoich finansów.

Powyższe porównanie kredytów gotówkowych zostało przygotowane w oparciu o dane wprowadzone przez użytkownika. Porównanie kredytów ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry kredytu gotówkowego nie mogą stanowić podstaw do reklamacji i mogą się różnić od wyliczeń przedstawionych w konkretnym przypadku przez bank/kredytodawcę. Stopa oprocentowania kredytu, całkowita kwota kredytu, rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz rata wyliczone dla reprezentatywnego przykładu, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku, znajdują się w "szczegółowym opisie" konkretnego produktu, o ile bank/kredytodawca udostępnił takie dane. Jeżeli masz uwagi, zgłoś do TotalMoney.pl: uwagi@totalmoney.pl