NAJCzęściej wyszukiwane:

PRZEGLĄD najchętniej czytanych artykułów


WYPEŁNIJ FORMULARZ
by wnioskować o kredyt

Ranking kredytów dla firm

TotalMoney.pl sprawdziło, który bank zaoferuje najlepsze warunki przedsiębiorcy prowadzącemu firmę od półtora roku i potrzebującemu 100 tys. zł na możliwie jak najdłuższy okres.

Czytaj dalej

System 6 słoików T. Harva Ekera − innowacyjna metoda oszczędzania

Sposobów na oszczędzanie może być wiele. Największym hamulcem jest jednak najczęściej brak wolnych środków, które możemy regularnie odkładać – zarówno na wymarzone zakupy, jak i na przyszłość. Pewien amerykański biznesmen opracował jednak ciekawą koncepcję. Okazuje się, że oszczędzanie wcale nie jest takie trudne! Od czego należy zacząć? Od zakupu sześciu słoików! 

Czytaj dalej

Czy nowa firma może dostać kredyt w banku?

Jeszcze kilka lat temu sytuacja przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie i szukających finansowania w bankach była nie do pozazdroszczenia. Banki gotowe do kredytowania nowych firm można było policzyć na palcach jednej ręki, a warunki były słabo dostosowane do możliwości początkujących przedsiębiorców. 

Czytaj dalej

Co zrobić, gdy bank zablokuje nam środki na koncie?

Według prawa, w obliczu pewnych sytuacji bank, w którym posiadamy jakiekolwiek środki – ma obowiązek nam je zablokować. Co zrobić, kiedy spotka nas takie zdarzenie? Jak postępować w relacjach z bankiem? Na co bank może sobie pozwolić, a kiedy łamane jest prawo?

Czytaj dalej

Robisz przelewy? Uważaj na urząd skarbowy

Jeśli ktoś śledził sprawę Adama Hofmana, posła i rzecznika PiS, który otrzymał od znajomego na przestrzeni kilku miesięcy przelewy o niejasnym przeznaczeniu na łączną kwotę 100 tysięcy złotych, może zastanawiać się nad tym, jak głęboko do naszej kieszeni ma prawo zajrzeć fiskus. Czy urzędy skarbowe mają wgląd w aktywność na naszych kontach bankowych?

Czytaj dalej

Co to jest leasing konsumencki i czy warto tak kupić samochód?

Leasing to popularna forma finansowania zakupu pojazdów i maszyn przez firmy, która z wielu powodów może być tańsza i wygodniejsza niż kredyt bankowy. Nie trzeba jednak prowadzić działalności gospodarczej, żeby móc skorzystać z tej formy finansowania. Od niedawna w ofercie polskich firm leasingowych pojawił się również leasing konsumencki dla klientów indywidualnych. Jak to działa i czy warto w ten sposób kupić auto?

Czytaj dalej

Ile zapłacimy za przelewy zagraniczne?

Specyfika przelewów walutowych powoduje, że są to bardzo długotrwałe i kosztowne operacje bankowe. Opłaty związane ze zleceniem przelewu zagranicznego naprawdę przyprawiają o zawrót głowy, szczególnie jeśli pomnożymy graniczną wartość opłaty maksymalnej przez np. pięć przelewów dokonanych w skali miesiąca… Co i w jaki sposób determinuje takie a nie inne koszty? 

Czytaj dalej

Doładowanie licznika przedpłatowego przez Internet

Prąd na kartę to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej odbiorców energii elektrycznej. Licznik przedpłatowy można doładować nie tylko poprzez Biuro Obsługi Klienta danego sprzedawcy, za pośrednictwem terminali w kioskach czy marketach, ale także nie wychodząc z domu - przez Internet

Czytaj dalej

Leasing - jak to działa?

Leasing najczęściej kojarzony jest z samochodami. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która może być jego przedmiotem. W niniejszym artykule TotalMoney.pl przybliży istotę leasingu i pokaże, w jaki sposób przebiega cały proces. 

Czytaj dalej

Jaką mam zdolność kredytową, prowadząc działalność?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest sprawą łatwą. Wiele osób decyduje się jednak na ten ciężki kawałek chleba, z myślą, że uda im się osiągnąć sukces. Bywa tak, że w tym czasie potrzebują oni kredytu – czy to na własne potrzeby, czy na potrzeby firmy. TotalMoney.pl postanowił zatem sprawdzić, jak liczy się zdolność kredytową przedsiębiorcy, prowadzącego działalność gospodarczą. 

Czytaj dalej