Pożyczki świąteczne – na co zwrócić uwagę?

W okresie przedświątecznym wpadamy w szał zakupów. Niekończące się wydatki na prezenty i długie listy artykułów spożywczych, z którymi udajemy się do supermarketów, drenują nasze portfele. Często brakuje nam na to wszystko pieniędzy. I co wtedy? Sięgamy po szybkie pożyczki. Czy to dobry pomysł?

Co to jest przekredytowanie?

Przekredytowanie to sytuacja, w której masz zbyt dużo kredytów lub pożyczek, a ich łączne koszty spłaty przekraczają połowę twoich miesięcznych zarobków na rękę. To również moment, w którym banki najpewniej nie udzielą ci kolejnych pożyczek. Przekredytowanie nie oznacza jednak wyroku.

Kredyt vs. pożyczka: znajdź różnicę!

Choć w języku ogólnym słowa „kredyt” i „pożyczka” znaczą prawie to samo, to w języku finansów istnieje kilka różnicy między tymi terminami. Łączy jest oczywiście to, że w obu przypadkach pożyczamy pieniądze. A co je dzieli? Sprawdź, jakie są różnice, zanim pożyczysz pieniądze!

Nie pożyczaj od European Financial Corp.!

Od 1 500 do nawet 10 000 zł tracą konsumenci, którzy zgłaszają się po pożyczkę do European Financial Corp. Prezes UOKiK podkreśla, że firma działa niezgodnie z prawem i wydał już trzecie ostrzeżenie w tej sprawie.

Kredyt gotówkowy: te pytania powinieneś sobie zadać, zanim się zadłużysz + drzewo decyzji kredytowej do wydrukowania

Do swoich finansów podchodzę bardzo poważnie, a kredytów wystrzegam się jak diabeł święconej wody, choć wiem, że czasami nie ma innego wyjścia i trzeba z nich skorzystać. Chcę jednak, żebyś i Ty traktował swoje pieniądze równie poważnie. W końcu pracujesz na nie 40 godzin tygodniowo! W przeciwnym razie pomyślę, że nie masz do siebie szacunku.

Polacy a Boże Narodzenie

Które ze świąt – Boże Narodzenie czy Wielkanoc – jest bliższe sercom Polaków? Odpowiedzi na to pytanie szukała firma badawcza ARC Rynek i Opinia, która zapytała Polaków, które z tych świąt jest przez nich najbardziej lubiane. Co pokazały wyniki tego badania? Sprawdzamy!