Zakaz handlu w niedzielę. Jak sklepy obchodzą przepisy?

Drugą niedzielę bez handlu mamy już za sobą. Chociaż na razie statystki wyglądają zachęcająco, a Polacy zamiast w galeriach handlowych, spędzają wolne dni w parkach, ogrodach zoologicznych i na rowerowych wycieczkach, właściciele sklepów już myślą, jak ominąć zakaz. W jaki sposób można obejść przepisy? Które sklepy będą czynne w niedzielę pomimo ustawowego zakazu?

Airbnb: Jak zacząć zarabiać na wynajmie mieszkania? Na co uważać?

Wyjazd z ukochanym, rodziną, przyjaciółmi a może solo? Krótki trip w niedaleki zakątek Polski czy trzytygodniowa podróż na Filipiny? Nieważne dokąd się wybierasz, koniecznie sprawdź możliwości Airbnb i oszczędzaj jako turysta lub… zarabiaj jako gospodarz. Dzięki temu serwisowi możesz zyskać dodatkowe źródło niemałego zarobku!

Ubezpieczenia na życie. Jakie jest nasze podejście do nich?

Jakie jest podejście Polaków do ubezpieczenia na życie? Czy boimy się poważnych chorób? Czy nasze finanse sprostają poważnemu zachorowaniu? Odpowiadam na te i inne pytania.

Ile kosztuje wynajem mieszkania dla studenta?

Wrzesień to gorący miesiąc na rynku wynajmu mieszkań. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – do miast uniwersyteckich przybywają studenci, a właściciele M ostrzą na nich pazury. Ceny lokali na wynajem przyprawiają o zawrót głowy. Jak wyglądają średnie ceny mieszkań na wynajem w poszczególnych miastach?

Płyta indukcyjna, elektryczna czy gazowa? Co się bardziej opłaca?

Nieważne, czy uwielbiasz gotować, czy twoje kuchenne umiejętności ograniczają się tylko do zagotowania wody na herbatę lub podgrzania gotowego dania ze sklepu. Kuchenka to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Do wyboru mamy m.in. płytę indukcyjną, elektryczną oraz gazową. Którą z nich wybrać?

Wynajem mieszkania - na co uważać?

„Niestety, nie otrzyma Pani umowy wynajmu. Zwykle dogaduję się z najemcami ustnie. Tak będzie lepiej dla wszystkich.” Takie słowa usłyszałam od właściciela wymarzonego mieszkania, które zdecydowałam się wynająć. I wtedy do głowy przyszło mi zasadnicze pytanie: brać czy nie brać? Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie.

Tania wyprawka szkolna – sposoby

Zakup kompletnej wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty to dla rodziców nie lada wyzwanie, głównie finansowe. By zakupić wszystkie niezbędne przybory szkolne, trzeba wydać kilkaset złotych. Dla niektórych jest to niewyobrażalna kwota, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci. Czy są jakieś sposoby na zakup tańszej wyprawki?

Dlaczego nie jestem bogaty?

Świat kręci się wokół pieniędzy. W mediach i wokół nas coraz bardziej widać bogactwo – świetne samochody, wielkie domy, egzotyczne wycieczki. Jeśli ich nie masz, możesz być sfrustrowany i niezadowolony z życia. Często zadajesz sobie pytanie: dlaczego nie jestem bogaty?

Jak być bardziej wiarygodnym dla banków?

Słowo „kredyt” pochodzi od łacińskiego czasownika „credere”, który oznacza 'wierzyć'. To nie przypadek. Banki muszą wierzyć, że zwrócimy im pieniądze, zanim udzielą nam pożyczki lub kredytu. Co możemy zrobić, żeby wierzyły nam bardziej?

Jakie wyeliminować złe nawyki finansowe?

Złe nawyki w finansach kosztują nas setki tysięcy złotych w skali całego życia. Wyłapanie i wyeliminowanie swoich błędnych zachowań finansowych to pewna inwestycja – pozwoli nam oszczędzić mnóstwo pieniędzy, czasu i nerwów.

Kieszonkowe dla dziecka: ile i jak często dawać?

Twoje dziecko dawno ma już za sobą okres niemowlęcy, a ty nadal się zastanawiasz, czy powinieneś dawać mu kieszonkowe? A miałeś wątpliwości, kiedy pokazywałeś mu pierwsze książki kontrastowe w nadziei, że kiedyś wyrośnie na inteligentnego człowieka?

Przelew natychmiastowy: jak to zrobić?

Przelew natychmiastowy to narzędzie, dzięki któremu odbiorca może dostać pieniądze od razu. Jest kilka sposobów, żeby osiągnąć taki efekt w praktyce. Warto je znać, żeby w razie potrzeby wykorzystać zalety przelewu natychmiastowego.

Jak płacić telefonem? Podpowiadamy!

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałam ze sobą gotówkę w sklepie, za to dobrze pamiętam swoją pierwszą płatność telefonem. Dziś płatności mobilne to już u mnie codzienność, a jak jest u ciebie? Masz wątpliwości? Nie wiesz, czy twój banki daje ci taką możliwość? Zaraz ci wszystko opowiem.

Sprawdź, jak zaoszczędzić na rachunkach. Zautomatyzuj to!

Sterta rachunków na biurku. Siadam, loguję się do IKO, wpisuję dane do przelewu, kwotę, kod autoryzacyjny i tak przynajmniej raz w tygodniu. Od czasu do czasu pojawia się jeszcze w głowie myśl, czy aby o niczym nie zapomniałam. Déjà vu? Poradziłam sobie z tym, ty też możesz!

Na co idą pieniądze z 500 plus?

Od kwietnia 2016 r. działa program Rodzina 500 plus. Na co jego beneficjenci przeznaczają otrzymywane środki? Sprawdziliśmy.

Kredyt mieszkaniowy dla rodzica samotnie wychowującego dziecko

Zarówno matki, jak i ojcowie, którzy samotnie wychowują swoje pociechy mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa. Czy oprócz zasiłku rodzinnego i różnego rodzaju dofinansowań, mogą również otrzymać atrakcyjne warunki kredytu mieszkaniowego? W jaki sposób? Dokąd się udać po taki kredyt? Podpowiadamy!

Jak uczyć dzieci finansów? Tak jak robili to moi rodzice!

– Mamo, kupisz mi lalkę? – Nie. – Dlaczego? – Bo nie! – świadkiem takich dialogów w supermarketach byłam już wiele razy. Niektóre na tym się kończyły, niektóre miały ciąg dalszy: histeria dziecka, którą mogło usłyszeć nawet pół sklepu. Dlaczego takie sytuacje mają miejsce? Bo nie rozmawiamy z dziećmi o finansach i nie wyjaśniamy im, dlaczego nie kupujemy im tego, o co nas proszą.

Mieszkanie: wynajem czy kupno na kredyt?

W Polsce odsetek osób wynajmujących mieszkanie jest niższy niż w Europie Zachodniej. Jesteśmy przywiązani do własności i wolimy mieszkać we własnym lokum, nierzadko kupionym na kredyt. Jakie są wady i zalety wynajmu i kupna na kredyt? Sprawdzamy.