Co to jest leasing konsumencki i czy warto tak kupić samochód?

Leasing to popularna forma finansowania zakupu pojazdów i maszyn przez firmy, która z wielu powodów może być tańsza i wygodniejsza niż kredyt bankowy. Nie trzeba jednak prowadzić działalności gospodarczej, żeby móc skorzystać z tej formy finansowania. W ofercie polskich firm leasingowych pojawił się leasing konsumencki dla klientów indywidualnych. Jak to działa i czy warto w ten sposób kupić auto?

Chcesz założyć firmę? To musisz wiedzieć!

Co musimy wiedzieć, zanim założymy własną działalność? Na co trzeba zwrócić uwagę? Jakie są plusy i minusy bycia przedsiębiorcą? Odpowiadamy.

Jak małe i średnie przedsiębiorstwa finansują swoją działalność?

Środki własne, kredyt czy leasing? Jak przedsiębiorcy finansują swoją działalność? Wśród jakich branż leasing cieszy się największą popularnością? Sprawdzamy.

Czy każdy może wziąć samochód w leasing?

Leasing kojarzony jest się przede wszystkim z finansowaniem auta przez firmy lub osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W praktyce z leasingu może skorzystać każdy. Leasing konsumencki jest w ofercie większości firm leasingowych i wielu importerów samochodów.

  • 28.01.2015
Leasing - jak to działa?

Leasing najczęściej kojarzony jest z samochodami. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która może być jego przedmiotem. W niniejszym artykule przybliżę ci istotę leasingu i pokażę, w jaki sposób przebiega cały proces.

  • 24.11.2014
Jak zakończyć przed czasem umowę leasingu?

Leasing ułatwia finansowanie środków trwałych, a w wielu sytuacjach może z powodzeniem zastąpić nawet kredyt. Niekiedy staje się jednak kulą u nogi przedsiębiorcy, np. gdy nie potrzebuje on już wyleasingowanego przedmiotu lub gdy nie stać go na spłacanie rat. Jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji?