Zmiany w prawie pracy. Sprawdź, co cię czeka!

Od kilkunastu miesięcy trwały prace nad zmianą przepisów prawa pracy. Teraz procedura przyspieszyła i projekt nowelizacji znajduje się już u minister Elżbiety Rafalskiej. Co się zmieni? Znikną „umowy śmieciowe”, pracodawca nie będzie mógł zwolnić z dnia na dzień, każdy otrzyma 26 dni urlopu bez względu na staż pracy, a przerwę na papierosa trzeba będzie odpracować. To tylko część zmian, o których mówi się na razie nieoficjalnie. Sprawdź szczegóły!

Last minute: prezent na święta dla taty

Wszyscy twoi znajomi mają już przygotowane prezenty świąteczne dla swoich bliskich? Nie martw się, i ty ze wszystkim zdążysz! Przygotuj listę zakupów i odwiedź centrum handlowe. Poniżej propozycje prezentów gwiazdkowych dla taty. Powodzenia!

Last minute: prezent na święta dla mamy

Nie miałeś czasu kupić prezentów dla swoich bliskich? Dziś przedstawię ci kilka propozycji tanich i dobrych podarków, którymi możesz obdarować swoją mamę. Przeczytaj tekst i pospiesz się - do świąt zostało już tylko kilka dni!

Airbnb: Jak zacząć zarabiać na wynajmie mieszkania? Na co uważać?

Wyjazd z ukochanym, rodziną, przyjaciółmi a może solo? Krótki trip w niedaleki zakątek Polski czy trzytygodniowa podróż na Filipiny? Nieważne dokąd się wybierasz, koniecznie sprawdź możliwości Airbnb i oszczędzaj jako turysta lub… zarabiaj jako gospodarz. Dzięki temu serwisowi możesz zyskać dodatkowe źródło niemałego zarobku!

Wynajem mieszkania - na co uważać?

„Niestety, nie otrzyma Pani umowy wynajmu. Zwykle dogaduję się z najemcami ustnie. Tak będzie lepiej dla wszystkich.” Takie słowa usłyszałam od właściciela wymarzonego mieszkania, które zdecydowałam się wynająć. I wtedy do głowy przyszło mi zasadnicze pytanie: brać czy nie brać? Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie.

Ile kosztuje utrzymanie psa?

Myślisz o kupnie lub adopcji psa? To tekst dla ciebie! Bez lukru i pudru piszę o tym, ile kosztuje utrzymanie pupila, a wszystko na fali pewnego ogłoszenia…

Jaką walutę zabrać na wyjazd do Tajlandii?

Każdy, kto był lub dopiero ma w planach wyjazd do tego egzotycznego, oddalonego o tysiące kilometrów magicznego miejsca, zadawał sobie przed wyjazdem wiele pytań. Oprócz tego, w co najlepiej się spakować, jakie artykuły ze sobą zabrać czy na co należy się zaszczepić, ważnym pytaniem jest to, jaką walutę zabrać na wyjazd do Tajlandii? Sprawdziłam!