Ranking kont oszczędnościowych – styczeń 2018

wykop.pl
Ranking 08.01.2018 Anna Malek

Miejsce 1

 • Nazwa konta Konto Oszczędnościowe ZOŚKA PRO
 • Oprocentowanie promocyjne 2,15 %
 • Zysk roczny (po podatku) 118 zł

Miejsce 2

 • Nazwa konta EKOkonto oszczędnościowe Standard
 • Oprocentowanie promocyjne 2,00 %
 • Zysk roczny (po podatku) 110 zł

Miejsce 3

 • Nazwa konta Konto Oszczędnościowe
 • Oprocentowanie promocyjne 3,60 %
 • Zysk roczny (po podatku) 94 zł
Ranking

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Deutsche Bank, niemal połowa Polaków planuje w 2018 r. zająć się swoimi pieniędzmi. Najwięcej z nas postanowiło systematycznie oszczędzać. Niezwykle pomocne jest w tym konto oszczędnościowe. Jeśli i ty w tym roku planujesz odkładać środki na przyszłość, sprawdź, w którym banku zarobisz najwięcej.

Wraz z początkiem nowego roku prześledziliśmy bankowe oferty oszczędnościowe, aby móc powiedzieć ci, gdzie warto założyć konto. Mamy kilka zmian na rynku, więc może jest to czas, na  otwarcie  nowego rachunku, z którego będziesz zadowolony? Policzyliśmy, ile zarobisz w ciągu 12 miesięcy, jeśli w styczniu wpłacisz na rachunek jednorazowo 4 tys. zł, a w kolejnych miesiącach aż do grudnia będziesz go regularnie zasilał kwotą 500 zł. Pozycja banku w rankingu zależała tylko od tego, ile zarobisz na rękę, lokując w nim środki w podanej wysokości. Gdzie znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe?

Najlepsze konto oszczędnościowe w styczniu 2018 – Konto ZOŚKA PRO

Mimo tego, że Idea Bank obniżył ostatnio oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych i wycofał z oferty Konto ZOŚKA, najlepszym rachunkiem jest inne konto tego banku - ZOŚKA PRO. Jego oprocentowanie wynosi 2,15 proc. w skali roku i nie jest ograniczone maksymalną kwotą ani żadnym okresem promocyjnym – dlatego warto je założyć. Wpłacając raz 4 tys. zł, a potem 500 zł miesięcznie, przez rok zarobisz 118 zł. Pamiętaj tylko o tym, że aby skorzystać z podanej stawki oprocentowania, musisz założyć także Konto IDEALNE.  Oprocentowanie 2,15 proc. jest naliczane dla salda oraz do 10 razy większego salda na Koncie ZOŚKA PRO niż na Koncie IDEALNYM. Jeśli więc chcesz przelewać na nie 500 zł miesięcznie, to każdego dnia w miesiącu na Koncie IDEALNYM, musisz mieć 50 zł.

Jeśli myślisz, że to kolejna promocja, służąca temu, aby zachęcić cię do założenia konta osobistego, to się mylisz. Prowadzenie Konta IDEALNEGO i wydawana do niego karta są bezwarunkowo darmowe, nawet gdy nie będziesz z niego korzystać, to nie będzie cię ono nic kosztowało. Za otwarcie oraz prowadzenie Konta ZOŚKA PRO również nic nie zapłacisz.

Na II miejscu EKOkonto oszczędnościowe Standard

Kolejne miejsce na podium zajmuje EKOkonto oszczędnościowe Standard, które założysz w BOŚ Banku. Uplasowało się tak wysoko, ponieważ okres, w którym obowiązuje promocyjne oprocentowanie nie został ograniczony. Wpłacając raz 4 tys. zł, a potem 500 zł co miesiąc, zarobisz w ciągu roku 110 zł. Jeśli spełnisz warunki promocji, to oprocentowanie twoich oszczędności wyniesie 2 proc. w skali roku do 50 tys. zł lub 1,50 proc. dla nadwyżki powyżej tej kwoty. A co trzeba zrobić? Promocja ta jest skierowana do posiadaczy konta osobistego i aktywnej karty w BOŚ Banku. Jeśli jeszcze nie posiadasz tych produktów, to możesz złożyć wniosek o nie wraz z kontem oszczędnościowym. Pamiętaj, że kartę musisz aktywować w ciągu 30 dni od jej otrzymania. Następnie musisz wyrazić zgody marketingowe oraz podać swoje dana kontaktowe. Podwyższone oprocentowanie będzie cię obowiązywało, jeśli w danym miesiącu zapłacisz kartą na łączną kwotę min. 500 zł oraz zapewnisz wpływ na ROR w wysokości przynajmniej 1,5 tys. zł. Jeśli nie uda ci się spełnić tych warunków, to twoje oszczędności będą oprocentowane stawką 1 proc. w skali roku do kwoty 50 tys. zł, a dla wyższej kwoty stawką 1,10 proc.

Na III miejscu Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse

Najwyższym oprocentowaniem w całej stawce – wynoszącym aż 3,60 proc. w skali roku – charakteryzuje się Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse. Jednak obowiązuje ono tylko przez 6 miesięcy do kwoty 10 tys. zł pod warunkiem, że założysz konto osobiste i będziesz płacić kartą na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie. Po upływie pół roku nie musisz już oczywiście spełniać tych warunków, ale oprocentowanie spada do stawki standardowej, czyli:

 • 0,50 proc. do kwoty 49 999,99 zł,
 • 0,65 proc. dla kwoty od 50 tys. zł do 99 999,99 zł,
 • 0,80 proc. dla kwoty od 100 tys. zł do 199 999,99 zł,
 • 1 proc. dla kwoty powyżej 200 tys. zł.

Dla zakładanych przez nas wpływów (jednorazowo 4 tys. zł i przez kolejne miesiące po 500 zł) przez 12 miesięcy, twój zysk wyniesie 94 zł.

A czy opłaca się otwierać konto oszczędnościowe, skoro aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania, musisz mieć także konto osobiste? Na pewno na tym nie stracisz, bo Konto Osobiste w Orange Finanse jest bezwarunkowo darmowe, nic nie zapłacisz też za kartę do rachunku, przelewy internetowe w złotówkach oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. Jeśli chcesz tylko załapać się na promocję, związaną z Kontem Oszczędnościowym, to pamiętaj, żeby w każdym z sześciu miesięcy zapłacić kartą (dołączoną do Konta Osobistego) na łączną kwotę przynajmniej 300 zł. To dobra okazja by przetestować rachunek  osobisty, który być może ci się spodoba i zostaniesz w Orange Finanse na dłużej.

Wciąż nie jesteś przekonany, czy warto założyć konto oszczędnościowe? Jest to korzystna opcja, gdy nie chcesz trzymać oszczędności w domu czy na nieoprocentowanym rachunku bankowym, ale zależy ci na tym, by móc wpłacać pieniądze, kiedy możesz, a wypłacać, kiedy chcesz. Jeśli postanowiłeś sobie, że w tym roku zaczniesz wreszcie oszczędzać, to konto oszczędnościowe znacznie ułatwi ci realizację tego postanowienia.