Ranking kredytów samochodowych – najlepsze oferty

wykop.pl
Ranking 21.12.2017 Maciej Kazimierski
Ranking

Getin Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, mBank i AS Inbank – te banki oferują najkorzystniejsze warunki kredytu na kupno nowej i używanej Toyoty Corolli. Jakie warunki finansowania oferują? Sprawdzamy.

Na początek kilka zagadek: jakie auto kupowane jest na świecie co 40 sekund, jest najlepiej sprzedającym się samochodem w historii i najpopularniejszym samochodem wszech czasów, a jego nazwa oznacza „koronę z kwiatów”? Nie wiecie? W takim razie podpowiadamy – to Toyota Corolla! Ten właśnie model japońskiego producenta będzie bohaterem grudniowego rankingu kredytów samochodowych TotalMoney.pl.

Dla jakiego samochodu szukaliśmy finansowania?

Jak zawsze szukaliśmy finansowania dla samochodu nowego i używanego. Autem nowym jest Toyota Corolla w wersji wyposażenia Premium, napędzana benzynowym silnikiem 1.6 Valvematic o mocy 132 KM i z 6-biegową ręczną skrzynią biegów. Samochód ten – w wyprzedaży modeli z 2017 r. – kosztuje 71 400 zł. Auto używane to corolla w wersji Comfort wyprodukowana w 2014 r., która do tej pory przejechała 52 225 km. Do jej napędu służy – tak jak w przypadku auta nowego – również silnik benzynowy 1.6 Valvematic. Używana corolla kosztuje 58 900 zł.

W obu przypadkach założyliśmy, że osoba chcąca kupić samochód dysponuje środkami własnymi w wysokości 30 proc. jego ceny, a pozostałą część zamierza sfinansować kredytem spłacanym przez 5 lat. Kwota kredytu na zakup nowego samochodu wyniesie 49 980 zł, a na zakup samochodu używanego – 41 230 zł. Pozycja, jaką zajmie konkretny bank, będzie uzależniona od całkowitego kosztu kredytu.

Kredyt na nowy samochód

Pierwsze miejsce w zestawieniu kredytów na nowy samochód zajął Getin Bank. W jego przypadku całkowity koszt kredytu wynosi 9 390 zł. Oprocentowanie kredytu zaproponowanego przez ten bank to 5,49 proc., a prowizja za jego udzielenie to 1 proc. pożyczanej kwoty. Miesięczna rata obciąży domowy budżet naszych klientów kwotą 824,58 zł.

Na miejscu drugim znalazł się kredyt oferowany przez Bank BGŻ BNP Paribas. Jego oprocentowanie wynosi 5,99 proc. rocznie i przekłada się na 839,54 zł miesięcznej raty. Za udzielenie kredytu bank nalicza 1 proc. prowizji, a całkowity koszt kredytu to 10 467 zł.

Czołówkę zestawienia zamyka mBank z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 11 265 zł. W tym banku wysokość miesięcznej raty wynosi 850,63 zł, oprocentowanie – 5,39 proc., a prowizja – 4,5 proc. kwoty kredytu.

Kredyt na samochód używany

Na najwyższym stopniu podium znalazła się oferta Getin Banku. Oprocentowanie kredytu na auto używane wynosi 6,49 proc., prowizja za jego udzielenie to 1 proc. pożyczanej kwoty, a wysokość miesięcznej raty – 699,88 zł. Wszystko to składa się na 9 161 zł całkowitego kosztu kredytu.

Drugie miejsce w zestawieniu zdobył mBank. Na sfinansowanie zakupu samochodu używanego bank ten zaproponował kredyt z oprocentowaniem 5,39 proc., 4,5-proc. prowizją i miesięczną ratą 701,71 zł. W przypadku tej oferty całkowity koszt kredytu wynosi 9 293 zł.

Zdobywcą brązowego medalu został AS Inbank, który naszym klientom zaproponował kredyt z całkowitym kosztem wynoszącym 10 509 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 6,99 proc., a prowizja za jego udzielenie to 1,99 proc. pożyczanej kwoty. Miesięczna rata obciąży domowy budżet kredytobiorcy kwotą 718,59 zł.

W grudniowym rankingu zadebiutował Deutsche Bank Polska z db Kredytem Gotówkowym, który może być przeznaczony na zakup dowolnego samochodu – nowego lub używanego. Tym, co wyróżnia jego ofertę, jest brak konieczności ustanowienia zabezpieczenia na kupowanym pojeździe oraz możliwość – w ramach promocji trwającej do 29 grudnia 2017 r. – m.in. ubezpieczenia pojazdu w zakresie OC i/lub AC w AXA Ubezpieczenia TUiR SA 20-proc. zniżką.

Toyota Corolla podstawowe informacje

Popularność miejskich crossoverów jest coraz większa. Można znaleźć je w ofertach m.in. Renault, Kii, a od niedawna także Seata. I to właśnie nowy model hiszpańskiego producenta – Arona – będzie bohaterem pierwszego rankingu kredytów samochodowych w 2018 r. Już dziś zapraszamy do lektury.