Najlepsze lokaty trzymiesięczne – grudzień 2017

Szukasz bezpiecznego sposobu na oszczędzanie? Może czas pomyśleć o lokacie? W grudniowym rankingu lokat zebraliśmy dla ciebie najlepsze oferty depozytów na trzy miesiące.

Jak pokazało badanie Kantar TNS dla BGŻOptima, blisko połowa Polaków (biorąca udział w badaniu) zainteresowana jest krótkoterminowym oszczędzaniem, maksymalnie do roku, w tym jedna piąta myśli o oszczędzaniu w perspektywie nie dłuższej niż pół roku. Wynika to zapewne z tego, że większość z nas odkłada na konkretny i wymierny cel. Jak pokazało badanie MAM „Dziurawa kieszeń Polaka” najczęściej na samochód, wakacje czy remont mieszkania. Idąc tym tropem, przygotowaliśmy dla was zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat trzymiesięcznych – my wybraliśmy krótki okres, a wy wybierzcie cel!

Najwyżej oprocentowane lokaty trzymiesięczne

Niezmiennie od kilku miesięcy najwyżej oprocentowane lokaty oferują PlusBank, Nest Bank, Idea Bank, mBank i BGŻOptima. Oprocentowanie depozytów w tych bankach sięga od 3,5 do aż 5 proc. rocznie. Aż 5 proc. możesz zyskać, otwierając Lokatę na start w PlusBanku. Niestety, by skorzystać z tej oferty, trzeba otworzyć ROR w tym banku. 4 proc. zarobisz na lokacie w Nest Banku, tu również trzeba otworzyć konto. 3,5 proc. zyskasz, otwierając lokaty w Idea Banku, BGŻOptima i mBanku. Co więcej, w Idea Banku i w BGŻOptima nie będziesz musiał otwierać konta osobistego. Więcej szczegółów na temat poszczególnych produktów znajdziesz w zestawieniu. 

Najwięcej, aż 5 proc., zyskasz, wpłacając na środki na Lokatę na start PlusBanku. Ulokować na niej możesz od 1 000 do 10 000 zł. Niestety jest to produkt dla osób otwierających lub mających od maksymalnie roku Konto Plus, które nie mają jeszcze żadnych terminowych lokat oszczędnościowych w PlusBanku.

4 proc. zyskasz, zakładając Lokatę Nest Witaj w Nest Banku. Możesz na nią wpłacić, podobnie jak w Plus Banku, od 1 000 do 10 000 zł. Niestety, to produkt dla osób, które otwierają lub otworzyły w ciągu 30 dni Nest Konto.

3,5 proc. zysku przyniesie aż pięć produktów: Lokata Happy i Happy Pro Idea Banku, mLokata na wejście mBanku i Lokata Bezkarna BGŻOptima.

Lokatę Happy lub Happy Pro będziesz mógł otworzyć bez podpisywania umowy o konto, jeśli do momentu założenia Lokaty Happy nie podpisałeś umowy z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem. Na tej pierwszej będziesz mógł ulokować od 500 do 10 000 zł, a na tej drugiej od 10 000 do 25 000 zł  Co więcej, zakładając Lokatę Happy do końca grudnia, otrzymasz bon w wysokości 200 zł na zakupy na Fly.pl.

Lokatę Bezkarną otworzysz wraz z kontem oszczędnościowym Rachunek Smart w BGŻOptima, pod warunkiem że w ciągu ostatniego roku nie byłeś posiadaczem tego konta. Co ważne, będziesz na niej mógł ulokować od 1 000 do 20 000 zł i bezkarnie ją zerwać w każdej chwili − wypracowane odsetki i tak trafią na twoje konto.

Na mLokacie na wejście będziesz mógł pomnażać środki, jeśli założysz konto w mBanku. Niestety, jeżeli miałeś już kiedyś rachunek w tym banku, nie będziesz mógł skorzystać z tej oferty. Ulokować będziesz mógł od 500 do 10 000 zł.

 To by było na tyle. Jak widzicie, choć stopy procentowe nie są wysokie, to można znaleźć produkty, które oferują co najmniej 3,5 proc. zysku!

Źródło zdjęcia: Fotolia.pl

Ranking 12.12.2017