Ranking lokat na 12 miesięcy - kwiecień 2018

01 miejsce
Lokata Skarbonka PLUS
Oprocentowanie (nominalne) 2,80 %
Odsetki 280
Zysk po podatku 226,80
02 miejsce
Lokata Bankowa
Oprocentowanie (nominalne) 2,60 %
Odsetki 260
Zysk po podatku 210,60
03 miejsce
Nest Lokata Lojalna
Oprocentowanie (nominalne) 2,45 %
Odsetki 245
Zysk po podatku 198,45
03 miejsce
Nest Lokata Nowe Środki (z kontem)
Oprocentowanie (nominalne) 2,45 %
Odsetki 245
Zysk po podatku 198,45

Czy wiesz, że wpłacając na roczną lokatę 10 tys. zł możesz zyskać ponad 200 zł? W tym miesiącu przeanalizowałam oferty wszystkich banków, które oferują lokaty na 12 miesięcy. Wybrałam te, na których zarobisz najwięcej. Sprawdź wyniki i wybierz najlepszą dla siebie.

W kwietniowym rankingu lokat brałam pod uwagę tylko te oferty, które zapewniały zysk w wysokości co najmniej 1,5 proc. w skali roku. Przyjęłam, że wpłacam 10 tys. zł na roczną lokatę. Kluczowym kryterium był dla mnie zysk, który w przypadku porównywania depozytów w tej samej kwocie lokowanych na ten sam okres jest równoznaczny z najwyższym oprocentowaniem. Nie brałam pod uwagę tego, czy trzeba korzystać z innych produktów banku.

ranking lokat

Przeanalizowałam wszystkie oferty banków. Z dostępnych na rynku rocznych lokat wybrałam 10 najkorzystniejszych. Co ciekawe, po odjęciu podatku Belki tylko w dwóch bankach możesz zyskać ponad 200 zł. Tak korzystne oprocentowanie proponuje Idea Bank oraz InBank. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie z ofert przedstawionych w kwietniowym zestawieniu gwarantują oprocentowanie na poziomie ponad 2 proc. w skali roku.

I miejsce – Idea Bank Lokata Skarbonka PLUS

Liderem rankingu podobnie jak w ubiegłym miesiącu został Idea Bank. Tym razem wygrał on ofertą Lokaty Standardowej PLUS. To roczna lokata, na której zdecydowanie zarobisz najwięcej. Bank oferuje oprocentowanie na poziomie 2,80 proc. w skali roku. Jeżeli na Lokatę Skarbonka PLUS, wpłacisz 10 tys. zł to po upływie 12 miesięcy i uwzględnieniu podatku będziesz mógł wypłacić w sumie 10 226,80 zł.

  • Oprocentowanie: 2,80 proc.
  • Odsetki: 280 zł
  • Łączna kwota po upływie terminu lokaty: 10 226,80 zł

Jeżeli chcesz skorzystać z tego produktu, musisz posiadać konto osobiste w Idea Banku. Na lokatę możesz wpłacić od 500 zł do nawet 1 mln zł i wybrać atrakcyjny dla siebie okres trwania lokaty. 

Zaletą lokaty Skarbonka PLUS jest to, że można ją założyć wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej Idea Banku. Dlatego skorzystasz z niej szybko i wygodnie!

II miejsce – InBank Lokata Bankowa

Drugie miejsce w kwietniowym rankingu lokat przypadło Lokacie Bankowej oferowanej przez InBank. To druga oferta w rankingu, na której twój zysk wyniesie ponad 200 zł. Dokładnie zarobisz na niej 226,80 zł i po zakończeniu okresu lokaty wypłacisz środki w wysokości 10 226,80 zł.

  • Oprocentowanie: 2,60 proc.
  • Odsetki: 260 zł
  • Łączna kwota po upływie terminu lokaty: 10 210,60 zł

InBank to bank internetowy. Nie dziwi więc fakt, że lokatę założysz całkowicie online. Możesz wpłacić na nią maksymalnie 50 tys. zł i wybrać dogodny okres lokaty.

Lokata ta nie wymaga od ciebie skorzystania z żadnych dodatkowych produktów bankowych, tak jak w przypadku zwycięzcy rankingu.

III miejsce – Nest Bank Lokata Lojalna oraz Nest Lokata Nowe Środki (z kontem)

Ostatnie miejsce ex aequo zajęły dwie propozycje lokat Nest Banku, czyli Lokata Lojalna i Nest Lokata Nowe Środki z koniecznością założenia konta. Wybierając jedną z nich i lokując 10 tys. zł na 12 miesięcy otrzymasz oprocentowanie na poziomie 2,45 proc. w skali roku, a twój zysk po uwzględnieniu podatku wyniesie 198,45 zł. Obie oferty kierowane są do klientów banku co oznacza, że musisz posiadać konto osobiste.

  • Oprocentowanie: 2,45 proc.
  • Odsetki: 245 zł
  • Łączna kwota po upływie terminu lokaty: 10 198,45 zł

Nest Lokata Lojalna to oferta wychodząca naprzeciw oczekiwaniom stałych klientów banku, ale możesz z niej skorzystać również jako nowy klient – otwierając Nest Konto. Minimalnie na lokatę możesz wpłacić 1 tys zł, okres oszczędzania jest elastyczny - im dłuższy, tym wyższe oprocentowanie.

Tak wysokie oprocentowanie to aktualna oferta promocyjna Nest Banku. Dlatego jeżeli zależy ci na atrakcyjnym oprocentowaniu musisz spełnić następujące warunki: zapewnić wpływ swojego wynagrodzenia (min. 2 500 zł) na Nest Konto oraz zaakceptować i utrzymywać przez okres trwania lokaty zgody marketingowe usług Nest Banku. Lokatę założysz całkowicie online.

Nest Lokata Nowe Środki to kolejny produkt kierowany do posiadaczy Nest Konta. Żeby uzyskać atrakcyjne oprocentowanie, musisz zapewnić na niej nowe środki. Minimalna kwota lokaty, podobnie jak w przypadku Nest Lokaty Lojalnej, wynosi 1 tys. zł, a środki ulokujesz na niej całkowicie online. Z oferty tej możesz skorzystać, również bez konieczności zakładania konta, ale oprocentowanie będzie wtedy niższe i wyniesie 2,25 proc.

Najkorzystniejsze lokaty długoterminowe

Zestawienie najkorzystniejszych ofert kwietniowego rankingu prezentuje poniższa tabela.

Ranking lokat na 12 miesięcy - kwiecień 2018
1
Lokata Skarbonka PLUS
2
Lokata Bankowa
3
Nest Lokata Lojalna
3
Nest Lokata Nowe Środki (z kontem)
4
Lokata Cloud
5
Lokata Plus
6
Lokata Rentierska IB
6
Nest Lokata Nowe Środki (bez konta)
7
Lokata Nr 1 Plus
7
Lokata Online Nowe Środki

Idea Bank po raz kolejny zwyciężył w naszym rankingu. Wpływ na to bez wątpienia ma fakt, że proponuje on swoim klientom wiele atrakcyjnych możliwości oszczędzania. Drugim takim bankiem jest Nest Bank, dlatego w zestawieniu znalazło się najwięcej ofert obu banków.

Jeśli dysponujesz wolnymi środkami i nie przewidujesz, że będą ci potrzebne w najbliższym czasie skorzystaj z lokaty. Zawsze lepiej jest mieć 200 zł niż nie mieć, prawda?

Ranking 06.04.2018